Τουρκία Κωνσταντινούπολη

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Ποιο ξενοδοχείο θα προτιμούσατε μεταξύ Maywood και Eurostars (εφόσον είναι στην ίδια τιμή)?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ποιο ξενοδοχείο θα προτιμούσατε μεταξύ Maywood και Eurostars (εφόσον είναι στην ίδια τιμή)?
Στο Maywood έμεινα όταν είχε πρωτοανοιξει και ήμουν αρκετά ευχαριστημένη . Τα δωμάτια ειναι μικρά , αλλα πεντακάθαρα και καλαισθητα . Στα μείον του το πρωινο και η τοποθεσια ( δε μαρεσει η περιοχή καθόλου , αλλα αυτα ειναι γούστα )
 

tarampouras

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Οι μερες πλησιαζουν για το τριημερο στην Πολη.
Εχω ξεσκονισει σχεδον ολο το φορουμ σχετικα με την Κων/πολη, πληροφορειες απειρες.Να ειστε καλα ολοι σας.
Θελω αν γνωριζετε να μου προτεινετε καποια εστιατορια καλα κ οικονομικα κυριως απο περιοχη Sultanahmet , Και γενικα τι τιμες παιζουν σε φαγητο αλλα κ σε αγορα ρουχισμου κ λευκων ειδων.
Ευχαριστω
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Οι μερες πλησιαζουν για το τριημερο στην Πολη.
Εχω ξεσκονισει σχεδον ολο το φορουμ σχετικα με την Κων/πολη, πληροφορειες απειρες.Να ειστε καλα ολοι σας.
Θελω αν γνωριζετε να μου προτεινετε καποια εστιατορια καλα κ οικονομικα κυριως απο περιοχη Sultanahmet , Και γενικα τι τιμες παιζουν σε φαγητο αλλα κ σε αγορα ρουχισμου κ λευκων ειδων.
Ευχαριστω
Καλημέρα και καλά να περάσεις στην ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΗ Κωνσταντινούπολη!!!!

Για λευκά είδη και ρούχα δεν έχω την παραμικρή ιδέα!!!
Αλλά για φαγητό σου προτείνω με κλειστά μάτια αυτό http://www.tripadvisor.com.gr/Resta...zade_Restaurant_Ottoman_Cuisine-Istanbul.html
Έχει υπεροχο φαγητό.. τον Αύγουστο που ήμασταν εκεί απο τις 3 μέρες τις φάγαμε εκεί...
Και σε σχέση με Ελλάδα είναι φτηνό
π.χ. 3 άτομα
3 κυρίως
1 ορεκτικό μεζε
4 μπύρες
1 σαλάτα
και ενα ορεκτικό ακόμη 160 λίρες

και την επόμενη φορά που πηγαμε, μας θυμήθηκαν και μας κέρασαν ρακί και γλυκο!!!!
 

tarampouras

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Καλησπερα,παιδια θελω την βοηθεια σας,βρισκομαι ηδη στην Πολη και σημερα μαθαμε οτι το μεγαλο παζαρι ,το αιγυπτιακο παζαρι καθως κ καποια μουσεια θα ειναι κλειστα απο σημερα κ για 4 ημερες,Κανενας δεν ηξερε να μου απαντησει με συγουρια ποσες μερες θα παραμεινουν κλειστα,σημερα παντως ηταν ολα κλειστ εκτος απο το μπλε τζαμι.
Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει
 

tarampouras

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Καλησπερα στην παρεα,σημερα πρωτη ημερα στην Πολη κ εχουμε παρει μεγαλη απογοητευση.Σημερα εκτος το μπλε τζαμι τα υπολοιπα ολα ηταν κλειστα,καπιοι μας ειπαν οτι θα παραμεινουν κλειστα ολα κ τα 2 μεγαλα παζαρια για 4 ημερες,γνωριζει καποιος να μου πει με συγουρια κατι,γιατι εδω δεν γνωριζει κανενας τιποτα κ ο καθενας δεινει την δικη του απαντηση.
Σας παρακαλω αν μας βοηθουσατε θα το εκτιμουσα.Σας ευχαριστω πολυ
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δηλαδη οντως θα ειναι κλειστα για 4 ημερες;Γιατι τοτε δεν θα δουμε τιποτα
Δεν ξέρω να σου απαντήσω σ αυτό που ρωτάς αλλά μην απογοητεύεσαι..όχι και δεν δεν θα δείτε τίποτε.!..
Οκ το καταλαβαίνω θάναι κρίμα αν δεν καταφέρετε να μπείτε στην Αγ.Σοφιά κλπ αλλά έχει τόσα μα τόσα πράγματα να δείς να επισκφθείς...
Αν πεις να επισκεφθείς Πριγκηπόννησα,Kadikoy,Uskudar,Egyp,βόλτα με καραβάκι στον Βόσπορο,βόλτα με λεωφορείο και ποδαράτο Ortakoy και πιό πέρα στα χωριά του Βοσπόρου....θα γεμίσουν οι μέρες .
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Την πρώτη φορά όλοι πάμε στην Αγιά Σοφιά, Μπλε Τζαμί, Τοπ Καπί κλπ και αφήνουμαι για μια άλλη φορά όλα αυτά που αναφέρει η romantic woman.
Εσύ κάνε το ανάποδο και μην απογοητεύεσαι....
Σίγουρα τώρα που είσαι εκεί και τα είχες κάπως φτιαγμένα στο μυαλό σου, να τρελαίνεσαι, αλλά προσπάθησαι να δεις το θέμα από άλλη οπτική γωνία. Δες το θετικά... και σίγουρα όταν θα είσαι πίσω και θα αναπολείς, όλα τελικά θα σου φαίνονται ωραία.
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Δυστυχώς σε ένα ταξίδι υπάρχουν και τα απρόοπτα. Απλά προσαρμόζεσαι στα νέα δεδομένα και προχωράς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.759
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom