Τουρκία Κωνσταντινούπολη

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Η Efes μπορεί να μην είναι κορυφαία μπύρα, αλλά μια χαρά στέκεται. :)
Εμείς της δώσαμε και κατάλαβε. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίσαμε είναι ότι εμένα τις περισσότερες φορές μου έφερναν μικρό ποτήρι κι ας είχα παραγγείλει μεγάλο.:confused:
Ακούς εκεί γυναίκα και να θέλει και μπύρα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλά δεν είπα ότι είναι κάποιου φοβερού επιπέδου, αλλά για Τουρκία είναι μια χαρά και μια από τις λίγες επιλογές που έχεις. Και επειδή η μπύρα είναι απαραίτητο στοιχείο κάθε ταξιδιού, την προτιμούμε!
Πάντως εγώ, αν και έχων ιδιαίτερες σχέσεις με την μπύρα (αυτοί που με ξέρουν, ξέρουν τι εννοώ...), κανένα στερητικό σύνδρομο δεν είχα στην Πόλη. Μια χαρά βολευόμουν με το αριάνι - μη σου πω ότι το προτιμούσα κιόλας (το τέλειο πάντρεμά του με τα περισσότερα πιάτα της τουρκικής κουζίνας είναι αναγνωρισμένο από επιστήμονες (και μη) του ουρανίσκου!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.168
Νομιζω οτι 250-300 ευρώ ειναι μια χαρα πλουσια για 4 μερες... μαζι με μεταφορικα και εισόδους και φαγητο... εγω μπορώ και με λιγότερα...αλλα ξερω πως και που να παω...
Πολλά μου φαίνονται 80-90 ευρώ τη μέρα για Πόλη, εκτός αν περιλαμβάνονται και ψώνια
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πολλά μου φαίνονται 80-90 ευρώ τη μέρα για Πόλη, εκτός αν περιλαμβάνονται και ψώνια
Τι ψώνια μωρε , τσαγια κακης ποιότητας και πασμινες δευτεραντζικες ... Μη πω για τα δερμάτινα με στυλ περασμένων δεκαετιών ( Λαλακης ο εισαγόμενος )
Πηγαίνετε και επενδυστε στη κουζινα της Πόλης , στην πλούσια ιστορία της , στην αύρα της και όσοι αντεχετε στην βραδινή ζωή της ( κυρίως τα καλοκαίρια )
 

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
Τι ψώνια μωρε , τσαγια κακης ποιότητας και πασμινες δευτεραντζικες ... Μη πω για τα δερμάτινα με στυλ περασμένων δεκαετιών ( Λαλακης ο εισαγόμενος )
Πηγαίνετε και επενδυστε στη κουζινα της Πόλης , στην πλούσια ιστορία της , στην αύρα της και όσοι αντεχετε στην βραδινή ζωή της ( κυρίως τα καλοκαίρια )
Καλύτερα να υπολογίζω τα πιο πολλά κ ας ξοδέψουμε λιγότερα.... Πέρα από γλυκά κανένα αναμνηστικό κλπ δεν νομίζω να κάνοουμε ψώνια..μην ξεχνάτε οτι μένω Ρόδο , το Μαρμαρίς είναι απέναντι κ έχουμε κάνει ημερήσιες εκδρομές πολλές... η ποιότητα στα ρούχα κ η μόδα στα δερμάτινα όντως δεν είναι κ η καλύτερη!! Θα συμφωνήσω με την ευαγγελία στό που θα είναι καλύτερο να "επενδύσουμε"!!Σας ευχαριστώ όλους παιδιά με βοηθάτε παρα πολύ!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυτο με την ασφάλεια το λέτε και το ξαναλέτε , για ποιο λόγο ;
Σας εχει τύχει κατι σε οποιοδήποτε μέρος της Πόλης ;
Beyoglu και ξερό ψωμι
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αυτο με την ασφάλεια το λέτε και το ξαναλέτε , για ποιο λόγο ;
Σας εχει τύχει κατι σε οποιοδήποτε μέρος της Πόλης ;
Beyoglu και ξερό ψωμι
Τον Φλεβάρη που πήγα δεν είχαν ξεκινήσει ακόμα τα επεισόδια παρόλα αυτά μια μέρα η Istiklal ήταν γεμάτη διαδηλωτές, ΜΑΤ και φασαρία. Δε θα ήθελα να μένω εκεί κοντά. Κυρίως μετά που αγρίεψαν τα πράγματα. Στο Sirkeci είσαι κοντά στην παλιά Πόλη, κοντά στη γέφυρα του Γαλατά, δίπλα σε στάσεις τραμ, κοντά στα καραβάκια, και έχει κόσμο και κίνηση, σε αντίθεση με την Sultanahmet που το βράδυ ήταν αρκετά ερημικά..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ναι ρωτάω εκτος απο εκείνη την περίοδο που ηταν ετσι τα πράγματα . Παντως και στο Sirkeci ειναι σκοτεινά και παρακμιακά όταν κλείνουν τα καταστήματα . Ο κόσμος κυκλοφορεί στο Eminonu
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ναι ρωτάω εκτος απο εκείνη την περίοδο που ηταν ετσι τα πράγματα . Παντως και στο Sirkeci ειναι σκοτεινά και παρακμιακά όταν κλείνουν τα καταστήματα . Ο κόσμος κυκλοφορεί στο Eminonu
Δε μου φάνηκε σκοτεινά και παρακμιακά το βράδυ όταν επιστρέφαμε, αλλά δεν ήταν και για να μείνεις εκεί για ποτό.. Οπότε ανάλογα με τις προτεραιότητες που έχει ο ταξιδιώτης, τι ώρα θέλει να γυρνάει κτλ. επιλέγει τι τον βολεύει περισσότερο..
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Πολλά μου φαίνονται 80-90 ευρώ τη μέρα για Πόλη, εκτός αν περιλαμβάνονται και ψώνια
Ειναι 2 ατομα στα χρηματα αυτα υπολογισα μεταφορικα απο κ προς αεροδρομιο,Μετρο λεωφορεια,καραβάκια( Βόσπορο , Πριγκιπονησια (θελουν να πανε) ,εισοδοι Αγια Σοφια Τοπ Καπι Ντολμα Μπαξε κλπ..Φαγητά καφεδες γλυκα κοκορετσια κλπ... Μια χαρα ειναι..!!
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δε μου φάνηκε σκοτεινά και παρακμιακά το βράδυ όταν επιστρέφαμε, αλλά δεν ήταν και για να μείνεις εκεί για ποτό.. Οπότε ανάλογα με τις προτεραιότητες που έχει ο ταξιδιώτης, τι ώρα θέλει να γυρνάει κτλ. επιλέγει τι τον βολεύει περισσότερο..
Αυτο με την ασφάλεια το λέτε και το ξαναλέτε , για ποιο λόγο ;
Σας εχει τύχει κατι σε οποιοδήποτε μέρος της Πόλης ;
Beyoglu και ξερό ψωμι
Τα πανεπιστήμια βραζουν σαν καζανι...στη βουλη κατεβηκαν ΠΡΩΤΗ φοραμε μαντιλα!...εγω ουτε στο Συνταγμα θελω πλεον να μεινω ..θα μεινω Ταξιμ και Περαν??? ( νομιζω οτι αυτο εννοουμε ασφαλής περιοχη..οχι οτι θα στη πέσει καποιος...πως αλλωστε να γινει με τοση αστυνομια που κυκλοφορει...)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom