Τουρκία Κωνσταντινούπολη

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα στην παρεα,σημερα πρωτη ημερα στην Πολη κ εχουμε παρει μεγαλη απογοητευση.Σημερα εκτος το μπλε τζαμι τα υπολοιπα ολα ηταν κλειστα,καπιοι μας ειπαν οτι θα παραμεινουν κλειστα ολα κ τα 2 μεγαλα παζαρια για 4 ημερες,γνωριζει καποιος να μου πει με συγουρια κατι,γιατι εδω δεν γνωριζει κανενας τιποτα κ ο καθενας δεινει την δικη του απαντηση.
Σας παρακαλω αν μας βοηθουσατε θα το εκτιμουσα.Σας ευχαριστω πολυ
Μέχρι 18/10 είναι. Μάλλον το grand bazaar θα είναι συνεχώς κλειστό, όχι όμως και η αιγυπτιακή αγορά ή τα υπόλοιπα σημαντικά αξιοθέατα που μπορεί να ήταν κλειστά την πρώτη μέρα (χθες). Αν μπορείς διάβασε κι αυτά
http://forum.virtualtourist.com/Istanbul-1837624-5-10113187/shopping-in-mid-october.html
http://www.hurriyetdailynews.com/tu...liday.aspx?pageID=238&nID=56033&NewsCatID=385
 

tarampouras

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια,σημερα τελικα ηταν ανοιχτα ολα εκτος απο τα παζαρια κ τα μαγαζακια γυρω απο αυτα που θα παραμεινουν κλειστα μεχρι κ την παρασκευη,οποτε δεν θα τα δουμε.Παντος εδω δεν γνωριζαν τιποτα,ο καθενας ελεγε κ λεει τα δικα του κ στην ρεσεψιον που ρωτησαμε. Σημερα πηγαμε Αγια Σοφια,αξεχαστη κ μοναδικη εμπειρια!!!Αυριο λεμε για τοπκαπι κ υπολοιπα....
 

tarampouras

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Μηπως γνωριζετε κανενα μαγαζι ετσι καπος ρομαντικο για φαγητο προς ιστικλαλ μερια;Οχι βεβαια πολυ ακριβο γιατι εδω γενικα οι τιμες εχουν παρει την ανηφορα....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μηπως γνωριζετε κανενα μαγαζι ετσι καπος ρομαντικο για φαγητο προς ιστικλαλ μερια;Οχι βεβαια πολυ ακριβο γιατι εδω γενικα οι τιμες εχουν παρει την ανηφορα....
Κάτσε εσυ εισαι με την πρόταση γάμου ή οχι ;
Μπερδεύτηκα λιγάκι !
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
'Οχι. Αλλος είναι με την πρόταση γάμου. :)
Χαχαχα οκ για να ξέρω τι να προτείνω και σε ποιον .
Λοιπόν το μονο που μου έρχεται αυτη τη στιγμή στο μυαλό ( σύμφωνα με αυτο που ζητάς ) ειναι ενα εστιατόριο που δοκιμάσαμε και μείναμε ευχαριστημένοι ! Δεν ειναι πολυ φθηνό , αλλα νομίζω ότι με 25 ευρω το άτομο τρως καλα ( εκτός αν το τσουζετε - προτιμήστε ρακη )
Επειδη ειναι λίγο τιγκα , μάλλον θα χρειαστεί να κανετε κράτηση . Βρίσκεται σε κάθετη οδό της Ιστικλαλ περίπου πίσω απο το εμπορικό κέντρο στην αρχή του πεζόδρομου
Zubeyir το όνομα του
 

Spartan

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην Παρέα.
Αύριο πετάω για την Πόλη για επαγγελματικό ταξίδι κυρίως. Θα έχω 2 μέρες για να δώ κάτι.
Έκλισα στο Prince hotel (http://www.booking.com/hotel/tr/bus...l?sid=8ffbc9e86e0d53b76d2be07702c8d9fb;dcid=1)λόγω τοποθεσίας. Προτείνετε κάποιες κινήσεις ώστε να γλιτώσω χρόνο και να τον εκμεταλευτώ για να δώ αξιοθέατα?(online tickets κτλ κτλ)

Επίσης συνάλαγμα κάνατε όσοι πήγατε στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα ή κάπου στην Τουρκία?

Ευχαριστώ
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Καλησπέρα στην Παρέα.
Αύριο πετάω για την Πόλη για επαγγελματικό ταξίδι κυρίως. Θα έχω 2 μέρες για να δώ κάτι.
Έκλισα στο Prince hotel (http://www.booking.com/hotel/tr/bus...l?sid=8ffbc9e86e0d53b76d2be07702c8d9fb;dcid=1)λόγω τοποθεσίας. Προτείνετε κάποιες κινήσεις ώστε να γλιτώσω χρόνο και να τον εκμεταλευτώ για να δώ αξιοθέατα?(online tickets κτλ κτλ)

Επίσης συνάλαγμα κάνατε όσοι πήγατε στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα ή κάπου στην Τουρκία?

Ευχαριστώ
Για συναλλαγμα, ενα μικρο ποσον για τα πρωτα εξοδα στο αεροδρομιο και μετα στα κεντρικα ανταλλακτηρια της Πολης με σαφως συμφεροτερες ισοτιμιες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
ATM δεν έχει στο αεροδρόμιο να βγάλει τα χρήματα που χρειάζεται με το βολικότερο, ασφαλέστερο και συνήθως οικονομικότερο τρόπο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom