Μήλος Μήλος - Διαμονή

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
860
η πλάκα είναι απιθανη, όμως λίγο δύσκολη η φάση, γιατί τα παρκινγκ είναι κάπως μακριά και πρέπει να ανεβαίνεις ανηφόρα...για τα πολλώνια...
ωραία είναι αλλά κόβουν λίγο μακριά από τα υπόλοιπα, πήγα 2 φορές, ένα απόγευμα για καφέ και μπανάκι στις παραλίες εκεί κοντά, και ένα βράδυ για φαγητό και ποτό, δεν θα σύστηνα όμως να μείνει κάποιος εκεί...
Συμφωνώ απόλυτα!
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Πω, πω χαλάστρα....
Τι να κάνω τώρα που έχω καταλήξει κάπου να μείνω στα Πολλώνια; :roll:
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
679
Likes
860
Εντάξει, μην ανησυχείς! Δεν απέχουν και τόσο πολύ από τον Αδάμαντα, κανά τέταρτο με το αυτοκίνητο!
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
ΜΗΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παιδιά καλησπέρα!
Επειδή βλέπω αρκετούς να ενδιαφέρονται για τη Μήλο θέλω απλά να μοιραστώ την περσινή μου εμπειρία από το νησί. Πέραν του ότι το ΛΑΤΡΕΨΑ, το νησί θέλει αμάξι. Για όσους δεν έχουν-δε θα πάρουν δικό τους μεταφορικό, εμείς κλείσαμε μία προσφορά με το athena travel (αν θυμάμαι καλά) που ήταν δωμάτιο σε στούντιο ΚΑΙ αμάξι 30 ευρώ το άτομο το βράδυ. Το στούντιο που μέναμε εμείς ήταν στον Αδάμαντα αλλά νομίζω έχει και άλλες επιλογές. Να πω ότι η προσφορά αυτή ήταν για μέσα-τέλη Ιουλίου οπότε για Αύγουστο δεν ξέρω τι γίνεται. Άξιζε 100% !!!

Εύχομαι να βοήθησα και καλά να περάσετε όσοι πάτε. Το νησί είναι απλά ΜΑΓΕΥΤΙΚΟ!
Γεια σας και απο μένα.Επειδή κοιτάζω και γω το athena travel μπορεις να μου πεις σε ποια δωματια έμενες?Eπίσης θα ήθελα να μάθω για νυχερινή ζωή μόνο στον Αδάμαντα?Σκεφτόμουν να μείνω στην Πλάκα αλλά από ότι βλέπω τα δωμάτια που υπάρχουν δεν είναι κάτι ιδιαίτερο και είναι σχετικά ακριβά σε σύγκριση με τον Αδάμαντα.
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
γεια σου cyprus απο κύπρο :) θα το λατρέψετε το νησί...το athena travel μας πήγε βόλτα σε πολλά δωμάτια που είχε διαθέσιμα, γιατί πήγαμε αλλού και δεν μας άρεσαν στην πλάκα, όσα μας έδειξε ήταν καθαρά και σε καλές τιμές, εμείς πήραμε το φθηνότερο νομίζω και ήταν μια χαρά!!!! καθαρό περιποιημένο...όσο για νυχτερινή ζωή, φαγητό έχει στην πλάκα, τρυπητή και στα πολλώνια αλλά και στον αδάμα, για μπαράκια μην μείνεις αδάμα μόνο, που και εκεί έχει ωραία, αλλά να πας και σε μπαράκια στην πλάκα που είναι πιο εναλλακτικά το ΦΑΤΣΕΣ ειναι απίθανο με μπυρίτσα και ζωντανή εντεχνη μουσική στο προαύλιο σχολείου νομίζω...
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
γεια σου cyprus απο κύπρο :) θα το λατρέψετε το νησί...το athena travel μας πήγε βόλτα σε πολλά δωμάτια που είχε διαθέσιμα, γιατί πήγαμε αλλού και δεν μας άρεσαν στην πλάκα, όσα μας έδειξε ήταν καθαρά και σε καλές τιμές, εμείς πήραμε το φθηνότερο νομίζω και ήταν μια χαρά!!!! καθαρό περιποιημένο...όσο για νυχτερινή ζωή, φαγητό έχει στην πλάκα, τρυπητή και στα πολλώνια αλλά και στον αδάμα, για μπαράκια μην μείνεις αδάμα μόνο, που και εκεί έχει ωραία, αλλά να πας και σε μπαράκια στην πλάκα που είναι πιο εναλλακτικά το ΦΑΤΣΕΣ ειναι απίθανο με μπυρίτσα και ζωντανή εντεχνη μουσική στο προαύλιο σχολείου νομίζω...
Δηλαδή δεν κλείσατε από πριν??Μήπως θυμάσαι όνομα των δωματιων??Bλέπω τα δωμάτια ALMYRIS KAI ORAMA απο το site του athena που φαίνονται πολύ ωραία από τις φώτο.Οσό για τη νυχερινή ζωή με καθησυ΄χασες γατί κάπου διάβασα ότι είναι πολύ ήσυχα το βράδυ και επειδή είμαστε νεαρό ζευγάρι θέλουμε να πηγαίνουμε και για ποτάκι το βράδυ.
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
κλείσαμε δωμάτια στην πλάκα, και έκαναν 70 ευρώ το βράδυ, και δεν ήταν καθαρά, δεν άξιζαν οπότε την επόμενη φύγαμε και τηλεφωνήσαμε στο athena, μας πήγαν με το αμαξι βόλτα σε όλα τα διαθέσιμα και επιλέξαμε ένα αν θυμάμαι φιλιππος λεγονταν τα δωμάτια, εκαναν 40 και ήταν αξιοπρεπεστατα, όμως όσα μας έδειξε το athena ηταν καλα, καθαρά, οπότε εμείς πήραμε το φθηνότερο, είχαμε και θεα στη θάλασσα μια χαρα...όσο για νυκτερινή ζωή, δεν είναι μύκονος...όμως έχει ωραία μπαράκια στον αδάμα 4-5 περίπου, με ωραία μουσικούλα ξένη, ωραία κοκτεηλς και απίστευτη θέα στο λιμάνι...στην πλάκα όπως σου είπα έχει με εναλλακτική μουσική, με ρεμπέτικη κάπου, με έντεχνη οι ΦΑΤΣΕΣ (δεν ξέρω εκεί ο χώρος με κέρδισε πολύ, και τι δεν θα δινα να ξαναπήγαινα, παρεούλα στο πλακώστροτο, παραγγελιές και τραγούδια παπακωνσταντίνου κλπ...είναι όπως κατεβαίνεις από πλάκα προς τρυπητή το μέρος εκείνο...και στα πολλώνια που πήγαμε είχε 2-3 μπαράκια, εκεί είναι πιο ήρεμη φάση...δεν ξέρω πως να σου το περιγράψω...πήγα σε πάρα πολλά μέρη, σε πολλά νησιά στην ελλάδα,όμως η μύλος για μένα ξεχωρίζει...!!!! απίστευτη θέα από την πλάκα για το ηλιοβασίλεμα σε μια καφετέρια, πας λίγο νωρίς όμως να έχεις θέση, γύρω στις 7.30...ταβερνουλες: μεθυσμένη πολιτεια, ωχ χαμός, έχει πολλές, ωραία ζαχαροπλαστεία να φας σοκολατοπιτα, να φας λαδένια στην πλάκα....!!!!! από παραλίες χαμός!!!! αν τα καταφέρετε να κατεβετε το τσιγκράδο λέει, ο άγιος σώστης, το σαρακίνικο, είναι πολλές!!!! α και όπωσδηποτε να πάτε βόλτα με καράβι ΑΞΙΖΕΙ!!!!!! θα πας σε παραλίες τέλειες, στο κλέφτικο κλπ!!!!
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
κλείσαμε δωμάτια στην πλάκα, και έκαναν 70 ευρώ το βράδυ, και δεν ήταν καθαρά, δεν άξιζαν οπότε την επόμενη φύγαμε και τηλεφωνήσαμε στο athena, μας πήγαν με το αμαξι βόλτα σε όλα τα διαθέσιμα και επιλέξαμε ένα αν θυμάμαι φιλιππος λεγονταν τα δωμάτια, εκαναν 40 και ήταν αξιοπρεπεστατα, όμως όσα μας έδειξε το athena ηταν καλα, καθαρά, οπότε εμείς πήραμε το φθηνότερο, είχαμε και θεα στη θάλασσα μια χαρα...όσο για νυκτερινή ζωή, δεν είναι μύκονος...όμως έχει ωραία μπαράκια στον αδάμα 4-5 περίπου, με ωραία μουσικούλα ξένη, ωραία κοκτεηλς και απίστευτη θέα στο λιμάνι...στην πλάκα όπως σου είπα έχει με εναλλακτική μουσική, με ρεμπέτικη κάπου, με έντεχνη οι ΦΑΤΣΕΣ (δεν ξέρω εκεί ο χώρος με κέρδισε πολύ, και τι δεν θα δινα να ξαναπήγαινα, παρεούλα στο πλακώστροτο, παραγγελιές και τραγούδια παπακωνσταντίνου κλπ...είναι όπως κατεβαίνεις από πλάκα προς τρυπητή το μέρος εκείνο...και στα πολλώνια που πήγαμε είχε 2-3 μπαράκια, εκεί είναι πιο ήρεμη φάση...δεν ξέρω πως να σου το περιγράψω...πήγα σε πάρα πολλά μέρη, σε πολλά νησιά στην ελλάδα,όμως η μύλος για μένα ξεχωρίζει...!!!! απίστευτη θέα από την πλάκα για το ηλιοβασίλεμα σε μια καφετέρια, πας λίγο νωρίς όμως να έχεις θέση, γύρω στις 7.30...ταβερνουλες: μεθυσμένη πολιτεια, ωχ χαμός, έχει πολλές, ωραία ζαχαροπλαστεία να φας σοκολατοπιτα, να φας λαδένια στην πλάκα....!!!!! από παραλίες χαμός!!!! αν τα καταφέρετε να κατεβετε το τσιγκράδο λέει, ο άγιος σώστης, το σαρακίνικο, είναι πολλές!!!! α και όπωσδηποτε να πάτε βόλτα με καράβι ΑΞΙΖΕΙ!!!!!! θα πας σε παραλίες τέλειες, στο κλέφτικο κλπ!!!!
Μου έδωσες πολλές πληροφορίες!!!Θέλω να κλείσω στην Πλάκα που είναι πιο γραφικά αλλά από οτι βλέπω στον Αδάμαντα έχει περισσοτερα και καλύτερα δωματια..
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
η πλακα είναι φοβερή, αν θα κλείσεις εκεί, είναι η αρχοντούλα και η νούλα που είδα και είναι όμορφα δωμάτια...ότι άλλο θες ρώτα με...
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Ναι τα είδα αυτά που μου λες και το alexandra studios παλι φαίνεται καλό αλλά επειδή θα πάμε 6 αυγούστου νομίζω οι τιμές θα είναι πολύ ανεβασμένες. Είναι όμορφα δωμάτια αλλά όχι και για 80 ευρω.Που είναι καλύτερα να μείνω? Πόση ώρα είναι η πλάκα από τον αδάμαντα με μηχανάκι/αμάξι??
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
λοιπόν κατά την άποψη μου πάντα...η απόσταση πλακας αδαμαντα είναι γελοία!!!μιλάμε με το αμάξι 10 λεπτά δρόμος μπορεί και λιγότερο, οπότε καλύτερα να μείνετε αδαμα και να πηγαίνετε βόλτα στην πλάκα και κάθε μέρα γίνετε... εμείς έτυχε να πάμε για καφέ αδάμα, φαγητό πλάκα, ποτό αδάμα το ίδιο βράδυ...!!! οπότε δεν αξίζει να πληρώνεις τα δωμάτια στην πλάκα κατ εμένα, οκ έχουν ωραία θέα, όμως οκ, εγώ δεν είμαι άνθρωπος που κάθομαι στο μπαλκόνι του δωματίου με τις ώρες, μου αρέσει να βολτάρω...
 

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
Κ γω είμαι πολύ της βόλτας.Θα μείνουμε 5 βράδια οπότε ολη τη μέρα θα γυρνάμε για να τα δουμε όλα.Μόνο αν βρω κατι σε πολυ καλη τιμη θα κλεισω στην πλάκα.Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom