Μεξικό Μεξικό 2013

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν!
Καλά, άστα αυτά!
Κάτι ψήνεις μου φαίνεται...

Έγραψα αρκετά παραπάνω, τώρα ότι θυμήθηκα χωρίς σημειωματάριο είναι.

Αν είσαι στη φάση κρατήσεις δες τις προσφορές της Interjet! Σούπερ είναι!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Το μουσείο της Φρίντα είναι κλειστό Δευτέρες. Είσοδος 75 πέσος (1 ευρώ=17-18 πέσος).
Το ανθρωπολογίας 57 πέσος.

Το μαγαζί που γίνεται πανικός και τρώνε όλοι οι ντόπιοι, είναι το Del Moro (στο Μέξικο Σίτυ), έχει τάκος, τσούρος, μπουρίτος, καφέ και σοκολάτα. Πανικός και ουρά τεράστια.

Στο Teotihuacan η είσοδος πάλι 57 πέσος. Αν θές φωτογραφίες, έχει έξτρα εισιτήριο, μην το πληρώσεις, κανείς δε σε ελέγχει, βγάζεις χαλαρά έτσι κι αλλιώς.

Επίσης, υπάρχει η piazza garibaldi, που μαζεύονται μετά τις 7 το βράδυ μουσικοί και παραγγέλνεις κάποιο τραγούδι αν θες να παίξουν, πληρώνοντας και όσα συμφώνησες απ'την αρχή. Καλά ήταν...τουριστικό!:lol: Λίγο επικίνδυνο να περπατάς στην επιστροφή το βράδυ.

Δε θυμάμαι και τίποτα άλλο, επιγραμματικά και στα γρήγορα αυτά είναι.

Αν αξιωθώ ποτέ να γράψω ιστορία, θα λέω περισσότερα!! :bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.987
Likes
9.518
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν αξιωθώ ποτέ να γράψω ιστορία, θα λέω περισσότερα!! :bleh:
Εύχομαι να μπορέσεις να μας γράψεις ιστορία από το αγαπημένο Μεξικό , αλλά και από τα άλλα μέρη που πήγες (Κούβα , Γουατεμάλα).
Πολλοί ενδιαφέρονται και εγώ περισσότερο απο όλους...έχω πρασινίσει από τη ζήλεια μου! :D
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εύχομαι να μπορέσεις να μας γράψεις ιστορία από το αγαπημένο Μεξικό , αλλά και από τα άλλα μέρη που πήγες (Κούβα , Γουατεμάλα).
Πολλοί ενδιαφέρονται και εγώ περισσότερο απο όλους...έχω πρασινίσει από τη ζήλεια μου! :D
Ιδίως εσύ, δε θα έπρεπε!! Τα'χεις περάσει, πριν απο μένα! :p
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.987
Likes
9.518
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ιδίως εσύ, δε θα έπρεπε!! Τα'χεις περάσει, πριν απο μένα! :p
Μα ακριβώς γι'αυτό! Μου λείπει το Μέχικο :(
Μια ιστορία με τίτλο 'Βουτιά στο όνειρο της καραιβικής' :bleh: δε θα μας κακόπεφτε.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μα ακριβώς γι'αυτό! Μου λείπει το Μέχικο :(
Μια ιστορία με τίτλο 'Βουτιά στο όνειρο της καραιβικής' :bleh: δε θα μας κακόπεφτε.
:D Τίποτα δε σου ξεφεύγει.

Δυστυχώς, αυτή την περίοδο δεν έχω καθόλου χρόνο, αλλά δεν ξέρω πόσο καλό μου κάνει να τα θυμάμαι και να είμαι εδώ... Με καταλαβαίνεις...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.987
Likes
9.518
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:D Τίποτα δε σου ξεφεύγει.
Δυστυχώς, αυτή την περίοδο δεν έχω καθόλου χρόνο, αλλά δεν ξέρω πόσο καλό μου κάνει να τα θυμάμαι και να είμαι εδώ... Με καταλαβαίνεις...
Μα την είχα διαβάσει την υπέροχη ιστορία σου παρόλο που η Αφρική δεν είναι από τα μέρη 'μου'.
Θα περιμένουμε να συνέλθεις , γιατί μάλλον δεν είσαι καλά ακόμα ε? Σε καταλαβαίνω...όποτε μπορέσεις γράψε μας κάτι ανάλογο.
Όσο για το παρόν θέμα , ο συμφορουμίτης θα έφευγε χθες , οπότε καλό του ταξίδι.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μα την είχα διαβάσει την υπέροχη ιστορία σου παρόλο που η Αφρική δεν είναι από τα μέρη 'μου'.
Θα περιμένουμε να συνέλθεις , γιατί μάλλον δεν είσαι καλά ακόμα ε? Σε καταλαβαίνω...όποτε μπορέσεις γράψε μας κάτι ανάλογο.
Όσο για το παρόν θέμα , ο συμφορουμίτης θα έφευγε χθες , οπότε καλό του ταξίδι.
Για να καταλάβεις πόσο καλά δεν είμαι ακόμη, ερχόμουν στη δουλειά στις 7 παρά το πρωί και σκεφτόμουν ότι ο άνθρωπος έχει φτάσει εκεί απο χθές!!! :(
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
Ρε σεις, εχω στειλει σε 20 πρακτορεία κ ζηταω μια προσφορα για τα παρακατω.

16/03 Arrival mexico city - Transfer from the airport to the hotel (double room)
17/03 bus to san miguel de allende + double room in a hotel
18/03 bus to guanajuato + double room in a hotel
19/03 bus to mexico + double room in a hotel
20/03 Transfer to the airport, flight to cancun (09:30 MEX - 11:40 CUN) + bus to Merida. Double room in a hotel in Merida
21/03 bus to Uxmal (Chichen Itza) + bus back to Merida. Double room in a hotel in Merida.
22/03 Transfer to the airport, flight from Merida to mexico city (08:19 MID - 10:25 MEX) + mexico city tour + double room in a hotel in mexico city
23/03 Guided tour for Piramides de Teotihuacan + bus to Puebla and back to Mexico city + double room in a hotel in mexico city
24/03 Transfer to the airport

Please suggest some good 4* & 5* hotels in safe locations for the places and dates mentioned.
θα πάμε 2 κοπελες μόνες μας γιαυτο κ ψιλοφοβομαστε κ ζηταμε πολλα transfer, δε θελουμε να παιρνουμε ταξι.
Το θεμα ειναι οτι το εστειλα σε 20 τοπικα πρακτορεία και μου απαντησαν 2 (δε μου ειπαν κοστος ακομα)! Πως σας φαινεται σαν προγραμμα? Και τι απο αυτα που ζηταμε πιστευετε οτι ειναι οντως απαραιτητα και τι οχι?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αν θες βάλε μας το πρόγραμμα με γράμματα κανονικά για να μπορούμε να κάνουμε παράθεση ανά ημερομηνία, να σχολιάζουμε.
 

pixies

Member
Μηνύματα
120
Likes
95
Επόμενο Ταξίδι
Myanmar
γράμματα κανονικά? ααα, εννοεις εκτος quote?

16/03 Άφιξη + διανυκτέρευση mexico city

17/03 bus to san miguel de allende + διανυκτέρευση

18/03 bus to guanajuato + διανυκτέρευση

19/03 bus to mexico + διανυκτέρευση

20/03 πτήση για cancun (09:30 MEX - 11:40 CUN) + bus to Merida. Διανυκτερευση Merida

21/03 bus to Uxmal (Chichen Itza) + bus back to Merida + διανυκτέρευση Merida

22/03 πτήση για mexico city (08:19 MID - 10:25 MEX) + mexico city tour + διανυκτέρευση mexico city

23/03 Guided tour Piramides de Teotihuacan + bus to Puebla and back to Mexico city + διανυκτέρευση mexico city

24-25 Ταξίδι για Αθήνα


Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.707
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom