Μετά τις 13/11, να πάω ή να μην πάω;

Psitgr

Member
Μηνύματα
34
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο..
Άκυρος συλλογισμός τελείως
Είμαι λίγο αντιδραστικό στοιχείο απο μικρός.. I know..:xalara:

Καλά φυσικά δεν μπορούμε να πούμε σε κανέναν τι θα κάνει ή πως θα νιώθει.. Εγώ απλά περιέγραψα τι σκέφτομαι απειδή είναι λίγο διαφορετικό από το συνηθισμένο ή τουλάχιστον από αυτό που βλέπω πως σκέφτονται οι περισσότεροι.. Υπάρχη και αυτή η πλευρά.. Just to know..
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Καλημερα σας! Θα ηθελα οσο πιο συχνη ενημερωση γινεται απο οποιον βρισκεται Παρισι για να ξερουμε τι να κανουμε μεχρι την Πεμπτη που πεταμε. Ευχαριστω εκ των προτερων
 

lovetravels

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
Άρα εγώ που έχω κλείσει για Λονδίνο τα Χριστούγεννα καλύτερα να μην το επιχειρήσω!?! :S Είναι κρίμα να μη σε "αφήνουν" κάποιοι να ζήσεις όπως θες....
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Καλημερα σας! Θα ηθελα οσο πιο συχνη ενημερωση γινεται απο οποιον βρισκεται Παρισι για να ξερουμε τι να κανουμε μεχρι την Πεμπτη που πεταμε. Ευχαριστω εκ των προτερων
Θα πάτε ή σκέφτεσαι να το ακυρώσεις?? Εγώ έχω κανονίσει για 6 Δεκεμβρίου και είμαι λίγο αναποφάσιστη για το τι θα κάνω.
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Θα πάτε ή σκέφτεσαι να το ακυρώσεις?? Εγώ έχω κανονίσει για 6 Δεκεμβρίου και είμαι λίγο αναποφάσιστη για το τι θα κάνω.
νομιζω πως αν ειχα κανονισει για Δεκεμβρη δε θα το σκεφτομουν, αλλα, πεταω σε 4 μερες. επιστροφη απο εισιτηρια δε προκειται να παρουμε γτ εχουμε κλεισει μεσω ryanair οποτε ειπα να το κοιταξω λιγο πριν ακυρωσω. περισσοτερο για το "πενθιμο" κλιμα που θα επικρατει παρα απο φοβο καποιου "χτυπηματος"..
 

lovetravels

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
Έχεις συγκρίνει τις πιθανότητες να πας από τρομοκρατικό χτύπημα στο Λονδίνο σε σχέση με τις πιθανότητες να πας από αυτοκινητιστικό στη διαδρομή Αθήνα- Πάτρα π.χ.;

Εννοείται!! και δε θέλω να μπαίνω σε αυτό το τρυπάκι του φόβου .. αλλά το όλο κλίμα σε επηρεάζει...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
νομιζω πως αν ειχα κανονισει για Δεκεμβρη δε θα το σκεφτομουν, αλλα, πεταω σε 4 μερες. επιστροφη απο εισιτηρια δε προκειται να παρουμε γτ εχουμε κλεισει μεσω ryanair οποτε ειπα να το κοιταξω λιγο πριν ακυρωσω. περισσοτερο για το "πενθιμο" κλιμα που θα επικρατει παρα απο φοβο καποιου "χτυπηματος"..
Ε δεν εχουν βαλει ολοι μαυρες πλερεζες και κλαινε. Περα απο τα μουσεια, αξιοθεατα και γενικα χωρους συναθροισεων που ειναι κλειστα η ζωη κινειται σε ολοενα και πιο ομαλους ρυθμους. Εαν δεν υπηρχε αυτη η φοβερη αστυνομευση δεν θα καταλαβαινε καποιος που ζει και μεγαλη διαφορα. Χθες ηταν πρωτη μερα των προχριστουγεννιατικων εκπτωσεων και αρκετα καταστηματα ηταν ανοιχτα αν και υπολειτουργουσαν γιατι το μετρο ηταν κλειστο κι ετσι δεν ηταν ευκολα προσβασιμα για τους πελατες αλλα και το προσωπικο τους.
Στη θεση σου θα ταξιδευα αλλα αυτο ειναι κατι που εξαρταται απο σας.
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Ε δεν εχουν βαλει ολοι μαυρες πλερεζες και κλαινε. Περα απο τα μουσεια, αξιοθεατα και γενικα χωρους συναθροισεων που ειναι κλειστα η ζωη κινειται σε ολοενα και πιο ομαλους ρυθμους. Εαν δεν υπηρχε αυτη η φοβερη αστυνομευση δεν θα καταλαβαινε καποιος που ζει και μεγαλη διαφορα. Χθες ηταν πρωτη μερα των προχριστουγεννιατικων εκπτωσεων και αρκετα καταστηματα ηταν ανοιχτα αν και υπολειτουργουσαν γιατι το μετρο ηταν κλειστο κι ετσι δεν ηταν ευκολα προσβασιμα για τους πελατες αλλα και το προσωπικο τους.
Στη θεση σου θα ταξιδευα αλλα αυτο ειναι κατι που εξαρταται απο σας.
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση @tripakias ! θα σε ξαναρωτησω σιγουρα μεχρι την πεμπτη (σορρυ :Ρ)
 

Dpapatheo

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Παιδιά sos! ! Έχω κλείσει εισητηρια για την πέμπτη προς Παρίσι..Η λογική μου λέει να μην πάω...το πάθος μου όμως δε με αφήνει σε ησυχία! Θέλω βοήθεια! Πως θα είναι τα πράγματα εκεί? Θα παραμένουν επικίνδυνα? ? Τα καταστήματα θα είναι ανοιχτα? Ο κόσμος θα κυκλοφορεί?
Θα έλεγα να μην πας...Είναι πολύ κακες οι συνθήκες που επικρατούν. Και εγώ έχω προγραμματίσει να πάω Βρυξέλλες την άλλη εβδομάδα αλλά σκέφτομαι να μην πάω. Είναι και εκεί σε μεγάλη επιφυλακή και έχει κατέβει και ο στρατός στο δρόμο...Μπορεί να μην γίνει και τίποτα αλλα γενικά είναι πολύ κακό timing.
 
Μηνύματα
10
Likes
3
Θα έλεγα να μην πας...Είναι πολύ κακες οι συνθήκες που επικρατούν. Και εγώ έχω προγραμματίσει να πάω Βρυξέλλες την άλλη εβδομάδα αλλά σκέφτομαι να μην πάω. Είναι και εκεί σε μεγάλη επιφυλακή και έχει κατέβει και ο στρατός στο δρόμο...Μπορεί να μην γίνει και τίποτα αλλα γενικά είναι πολύ κακό timing.
Τα βλέπω πολύ άσχημα τα πράγματα...δε νομίζω να πάω. ..
 

Maria Mavr

Member
Μηνύματα
87
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Άρα εγώ που έχω κλείσει για Λονδίνο τα Χριστούγεννα καλύτερα να μην το επιχειρήσω!?! :S Είναι κρίμα να μη σε "αφήνουν" κάποιοι να ζήσεις όπως θες....
Φίλε/η μου κι εγώ τις ίδιες σκέψεις έχω με εσένα που ταξιδεύω Ρώμη αρχές Δεκεμβρίου και δεν ξέρω τι να κάνω. Η παρέα μου λέει να τα ακυρώσουμε όλα (και βέβαια, όλος ο περίγυρος μας) αλλά δεν θέλω να το κάνω... Και να πας όμως, αφού αυτές είναι οι 2 επόμενες πόλεις-στόχοι, παντού θα υπάρχει αστυνομία και πως να απολαύσεις ένα ταξίδι με αστυνομικούς να παρακολουθούν την κάθε σου κίνηση... :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.237
Μηνύματα
884.561
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom