Μηχανές Αναζήτησης Πτήσεων

kelas22

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
Φτάνω ως την προσθήκη του αριθμού της κάρτα, χωρίς να έχω λάβει κανένα μήνυμα για αλλαγή τιμής. Υπάρχει περίπτωση να το κάνει εκ των υστέρων;;Τύπου:"κλείσατε τα εισιτήρια, αλλά τελικά σας χρεώνω τα διπλά γιατί η τιμή άλλαξε" και να χρεωθεί η κάρτα τη νέα τιμή;;
Καλημερα..

Οσες φορες εχω κανει κρατηση με Πιστοτικη, χρεωνεται παντα η τιμη που αναγραφεται στο τελος. Ψαξε να βρεις που αναγραφει τελικη τιμη μαζι με φορους για να ξερεις τι γινεται..Δε Μπορει να σου δειχνει άλλη τιμη και μολις βαλεις στοιχια καρτας και πατισεις το οκ να σου την αλλαξει.
 

cathy-κι

Member
Μηνύματα
156
Likes
163
Επόμενο Ταξίδι
Τανζανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ξέμεινα από όνειρο??
Καλημερα..

Οσες φορες εχω κανει κρατηση με Πιστοτικη, χρεωνεται παντα η τιμη που αναγραφεται στο τελος. Ψαξε να βρεις που αναγραφει τελικη τιμη μαζι με φορους για να ξερεις τι γινεται..Δε Μπορει να σου δειχνει άλλη τιμη και μολις βαλεις στοιχια καρτας και πατισεις το οκ να σου την αλλαξει.
Στην απίθανη περίπτωση που έχει αλλάξει και δεν στο έχει πει ώς τότε.. Δε θα ολοκληρώσει τη συναλλαγή. Με αιτιολογία την αλλαγή της τιμής.. Τουλάχιστον αυτό μου έχει κάνει η aegean μια δυο φορές.. γιατί λέει άργησα να βάλω τα στοιχεία της κάρτας και έκανε κάποιος κράτηση.. πριν από μένα!! αλλά σε καμία περίπτωση δε με έχουν χρεώσει εκ των υστέρων!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Αγόρασα χθες εισητήρια με την aegean για Αθήνα-Κέρκυρα με επιστροφή από το petas.gr, γιατί ενώ τα υπόλοιπα ψαχτήρια τα δίνανε από 193-195, στο petas τα έδινε 186,26?. Τα πλήρωσα με πιστωτική όπου μέχρι και το τέλος που μου έγραψε επιτυχής συναλλαγή, μου τα έδωσε στην τιμή που τα βρήκα. Στο mail επιβεβαίωσης που έλαβα όμως φαίνεται ότι χρεώθηκα με 193,26?, στην τιμή που τα δίνουν και οι άλλες μηχανές αναζήτησης. Γιατί χρεώθηκα στο mail περισσότερά χρήματα από την τιμή που έδινε αρχικά? Εντάξει, δεν είναι και μεγάλη η διαφορά, αλλά αν το συγκεκριμένο ψαχτήρι το κάνει σκοπίμως, χάνεται η αξιοπιστία του.
Το petas πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα ψαχτηρια.Το εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες.
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Το petas πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα ψαχτηρια.Το εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες.
Οσα ψαχτηρια και αν βάλει κάποιος για εσωτερικό δρομολόγιο αλλα σχεδον για όλα τα δρομολογία απο ελλάδα προς εξωτερικο διαφορά μεγαλύτερη από 1-10 ευρω δεν θα βρείτε! το Αεροπορικό εισιτήριο δεν ειναι τηλεοραση για να πάρει το Online τουριστικό Γραφειο η ενα παραδοσιακό γραφείο μια τεράστια ποσότητα και να τα πουλάει πιο φτηνα επειδή αγόρασε με καλύτερη τιμή!! Αρα αν δεν έχουμε πρόβλημα να δώσουμε εώς και 10 ευρω αγοράζουμε απο εκει που ξέρουμε οτι δεν θα έχουμε πρόβλημα. Ειτε συγκρεκριμένο online site η απο τουστικό γραφείο!

Τοσο ποσο φτήνο θα είναι το εισιτήριο εξαρτάται απο την πληρότητα του αεροσκάφους και την τρέχον προσφορά που υπάρχει στην κάθε αεροπορική εταιρία!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Οσα ψαχτηρια και αν βάλει κάποιος για εσωτερικό δρομολόγιο αλλα σχεδον για όλα τα δρομολογία απο ελλάδα προς εξωτερικο διαφορά μεγαλύτερη από 1-10 ευρω δεν θα βρείτε! το Αεροπορικό εισιτήριο δεν ειναι τηλεοραση για να πάρει το Online τουριστικό Γραφειο η ενα παραδοσιακό γραφείο μια τεράστια ποσότητα και να τα πουλάει πιο φτηνα επειδή αγόρασε με καλύτερη τιμή!! Αρα αν δεν έχουμε πρόβλημα να δώσουμε εώς και 10 ευρω αγοράζουμε απο εκει που ξέρουμε οτι δεν θα έχουμε πρόβλημα. Ειτε συγκρεκριμένο online site η απο τουστικό γραφείο!

Τοσο ποσο φτήνο θα είναι το εισιτήριο εξαρτάται απο την πληρότητα του αεροσκάφους και την τρέχον προσφορά που υπάρχει στην κάθε αεροπορική εταιρία!
Σωστα!!Δεν ειναι παντα θεμα τιμης!Εγω εχω εξυπηρετηθει και τηλεφωνικως απο την petas,οποτε την χρησιμοποιω τακτικα.
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Σωστα!!Δεν ειναι παντα θεμα τιμης!Εγω εχω εξυπηρετηθει και τηλεφωνικως απο την petas,οποτε την χρησιμοποιω τακτικα.
Απλα σε περίπτωση αλλαγης η ακυρώσης σε χρεώνουν αλλά 10,00 euro από οτι το πρόστιμο που χρεώνει η ιδια εταιρία! Ακομα και αν κάνεις την κράτηση online! Ενω σε πολλά παραδοσιακά γραφεία δεν σε χρεώνουν τα επιπλέον 10 euro!
 

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
247
Likes
212
Καλημερα σε ολους!
Βρηκα εισιτηρια στο kanekratisi.gr και λεω να τα κλεισω.. απλα θελω να ρωτησω, επειδη δεν την ηξερα αυτη τη μηχανη αναζητησης, εδω διαβασα οτι υπαρχει και το εψαξα, ειναι σιγουρα αξιοπιστη? ρωταω γιατι θα κανω καταθεση μεσω τραπεζας, το οριο της πιστωτικης δε φτανει, μη μου πουν "ααα ευχαριστουμε για τα λεφτα, bye!"
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλημερα σε ολους!
Βρηκα εισιτηρια στο kanekratisi.gr και λεω να τα κλεισω.. απλα θελω να ρωτησω, επειδη δεν την ηξερα αυτη τη μηχανη αναζητησης, εδω διαβασα οτι υπαρχει και το εψαξα, ειναι σιγουρα αξιοπιστη? ρωταω γιατι θα κανω καταθεση μεσω τραπεζας, το οριο της πιστωτικης δε φτανει, μη μου πουν "ααα ευχαριστουμε για τα λεφτα, bye!"
Πρόσεξες ότι η τελευταία ανάρτησή τους για "Προσφορές - νέα" είναι του 2008?
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Καλύτερα να μην το ρισκάρεις προτείνω εγώ...
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Μια χαρά τοτέ! Καλό ταξίδι εύχομαι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.330
Μηνύματα
888.470
Μέλη
38.995
Νεότερο μέλος
ntinio

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom