Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Και για να γίνει κάποιος συνδρομητής πρέπει να έχει κλείσει από το συγκεκριμένο site κάποιο ξενοδοχείο ή να κάνει μια απλή εγγραφή?
Πηγαινε στην σελιδα τους,πανω δεξια "εγγραφειτε στις μυστικες προσφορες"βαζεις το μειλ σου και αυτο ειναι.
 

tsib

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
καλησπερα..εχω κανει κρατηση σε ενα ξενοδοχείο της βενετιας μεσω του booking.com.
ειναι η πρωτη φορα που το κανω και εχω καποιες ερωτήσεις.
εχω δωσει τα στοιχεία της χρεωστικης μου καρτας και μου εχει ερθει κανονικα mail επιβεβαίωσης με ολα τα στοιχεία της κρατησης μου.ωστωσο η κάρτα δεν διαθέτει καποιο ποσο μεσα.θα θελα να ρωτησω η κρατηση μου ισχυει κανονικα?πρεπει η καρτα να εχει ενα συγκεκριμενο ποσο μεσα?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Το ξενοδοχειο,ηταν με δωρεαν ακυρωση η μη επιστρεψιμη τιμη?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.062
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πραγματικά τώρα γιατί διακινδυνεύετε το ταξίδι σας χωρίς λόγο εισάγοντας κάρτες χωρίς υπόλοιπο;
 

tsib

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
με δωρεαν ακυρωση και ειχε την επισημανση "πληρωνετε αργοτερα".

δεν θελω να διακινδυνεψω κατι απλα τωρα δεν διαθετω τα χρηματα για το ξενοδοχειο για αυτο ρωταω.τον ιουλιοι θα ταξιδεψω.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.062
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Και αν ζητήσουν κάποιου είδους προέγκριση μερικές μέρες πριν τη διαμονή και δε βρουν ευρώ μέσα στην κάρτα;
 

tsib

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
για αυτο ρωταω φιλε μου αν γνωριζει καποιος.
ειναι καλυτερο να επικοινωνησω με την ιστιοσελιδα η με το ξενοδοχειο?
πρωτη φορα κανω κρατηση μεσω ιντερνετ για ξενοδοχειο κ δεν εχω ιδεα.
αν γνωριζει καποιος ομως να μου πει με αν με τις ενδειξεις "δωρεαν ακυρωση" και " πληρωνετε αργοτερα" και ενω μου εχει ερθει μαιλ επιβεβαιωσης με ολα τα στοιχεια της κρατησης αν θα πρεπει να διαθεσω καποιο ποσο απο τωρα.εννοειται στο μαιλ δεν αναφερει τιποτα τετοιο ουτε για καποια προκαταβολη
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
καλησπερα..εχω κανει κρατηση σε ενα ξενοδοχείο της βενετιας μεσω του booking.com.
ειναι η πρωτη φορα που το κανω και εχω καποιες ερωτήσεις.
εχω δωσει τα στοιχεία της χρεωστικης μου καρτας και μου εχει ερθει κανονικα mail επιβεβαίωσης με ολα τα στοιχεία της κρατησης μου.ωστωσο η κάρτα δεν διαθέτει καποιο ποσο μεσα.θα θελα να ρωτησω η κρατηση μου ισχυει κανονικα?πρεπει η καρτα να εχει ενα συγκεκριμενο ποσο μεσα?
Όπως σου λέει και ο North66, μπορεί να κάνουν προέγκριση της κάρτας, δηλαδή να δεσμεύσουν το ποσό που χρεώνει το ξενοδοχείο σε περίπτωση που δεν εμφανιστείς ή που ακυρώσεις καθυστερημένα. Δες ποιο είναι αυτό το ποσό στους όρους με τους οποίους συμφώνησες κατά την κράτηση ή στην πολιτική του ξενοδοχείου και βάλτο στην κάρτα. Αλλιώς μπορεί να σου ακυρώσουν την κράτηση.
 

tsib

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
μεχρι και μια μερα πριν την αφιξη μου ειναι δωρεαν η ακυρωση .μετα με χρεωνουν για την τιμη μιας βραδιας.συκεκριμενα 65 ευρω
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Το καλύτερο θα είναι να βάλεις 65 € μέσα σε περίπτωση που το ξενοδοχείο κάνει προέγκριση της κάρτας. Αυτό για να είσαι ασφαλής 100%.
Εγώ πάντως έχω χρησιμοποιήσει το booking 5 - 6 φορές και ποτέ δεν έγινε προέγκριση της κάρτας.
Αλλά είπαμε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.... :rolleyes:
 

matsas78

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.203
Ταξίδι-Όνειρο
πάντα το επόμενο...
Το καλύτερο θα είναι να βάλεις 65 € μέσα σε περίπτωση που το ξενοδοχείο κάνει προέγκριση της κάρτας. Αυτό για να είσαι ασφαλής 100%.
Εγώ πάντως έχω χρησιμοποιήσει το booking 5 - 6 φορές και ποτέ δεν έγινε προέγκριση της κάρτας.
Αλλά είπαμε για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.... :rolleyes:
τον τελευταίο καιρό πάντως δεσμεύουν όλο και πιο συχνά το ποσό της κράτησης από το ξενοδοχείο . Εννοείται ότι πρέπει να βάλεις τα χρήματα στην κάρτα .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.361
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom