Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έχω κλείσει εισητήρια για Νέα Υόρκη.
Τα μίλια που μας δίνει η Alitalia πως μπορώ να τα εκμεταλευθώ?
Που κάνω εγγραφή?
Ποιες άλλες εταιρείες έχουν το ίδιο πρόγραμμα? κτλ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
kougis said:
Έχω κλείσει εισητήρια για Νέα Υόρκη.
Τα μίλια που μας δίνει η Alitalia πως μπορώ να τα εκμεταλευθώ?
Που κάνω εγγραφή?
Ποιες άλλες εταιρείες έχουν το ίδιο πρόγραμμα? κτλ
εν συντομια...τα μιλια τα γραφεις στην καρτα σου mille miglia, εγγραφη στο σαιτ της εταιρειας. αλλιως μπορεις να τα γραψεις σε αλλο προγραμμα εταιρειας της συμμαχιας. πιο δημοφιλες στην Ευρωπη το Flying Blue της Air France. Αναλογα με ποια εταιρεια ταξιδευεις πιο συχνα γραψτα εκει.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σκέφτομαι να εξαργυρώσω κάποια μίλια για ένα ταξίδι στο εξωτερικό.
Ποιοί απευθείας προορισμοί της Aegean έχουν γενικά ακριβά ναύλα και συμφέρει να πας με εξαργύρωση?
Για παράδειγμα Ρώμη βγαίνουν συνέχεια προσφορές με κάτι 19 ή 39 ευρώ (τους φόρους τους πληρώνεις έτσι και αλλιώς) , οπότε δεν νομίζω ότι αξίζει να χαραμίσεις τα μίλια σε ένα τέτοιο ταξίδι...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
Σκέφτομαι να εξαργυρώσω κάποια μίλια για ένα ταξίδι στο εξωτερικό.
Ποιοί απευθείας προορισμοί της Aegean έχουν γενικά ακριβά ναύλα και συμφέρει να πας με εξαργύρωση?
Για παράδειγμα Ρώμη βγαίνουν συνέχεια προσφορές με κάτι 19 ή 39 ευρώ (τους φόρους τους πληρώνεις έτσι και αλλιώς) , οπότε δεν νομίζω ότι αξίζει να χαραμίσεις τα μίλια σε ένα τέτοιο ταξίδι...
Καλαμάτα- Στοκχόλμη, επίσης, αν μένεις Πελοπόννησο
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Αποφάσισα να βγάλω κι εγώ κάρτα miles and bonus στην Lufthansa. Έκανα την αίτηση, όλα οκ και μου την έστειλαν προχθές.

Όμως, έφτασαν δύο φάκελοι και δύο κάρτες! Τα σημειώματα είναι ακριβώς τα ίδια, απλά αλλάζουν οι αριθμοί επάνω στις κάρτες. Έγινε κάποιο λάθος (από πλευράς τους) και μου έστειλαν δύο; Φαντάζομαι δεν έχει κάποια ισχύ η δεύτερη και θα χρησιμοποιώ μόνο την μία αφού είναι οι ίδιες...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αποφάσισα να βγάλω κι εγώ κάρτα miles and bonus στην Lufthansa. Έκανα την αίτηση, όλα οκ και μου την έστειλαν προχθές.

Όμως, έφτασαν δύο φάκελοι και δύο κάρτες! Τα σημειώματα είναι ακριβώς τα ίδια, απλά αλλάζουν οι αριθμοί επάνω στις κάρτες. Έγινε κάποιο λάθος (από πλευράς τους) και μου έστειλαν δύο; Φαντάζομαι δεν έχει κάποια ισχύ η δεύτερη και θα χρησιμοποιώ μόνο την μία αφού είναι οι ίδιες...
Miles & Bonus στη Lufthansa, αποκλείεται. Είτε Miles & Bonus στην Aegean, είτε Miles & More στη Lufthansa έβγαλες...
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Miles & Bonus στη Lufthansa, αποκλείεται. Είτε Miles & Bonus στην Aegean, είτε Miles & More στη Lufthansa έβγαλες...

Σωστός ο Taver, sorry, δικό μου λάθος. Miles and More της Lufthansa. Καμία ιδέα γιατί ήρθαν δύο κάρτες; Χρειάζονται και οι 2 ή μόνο η μία και η άλλη μπαίνει...στο συρτάρι;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σωστός ο Taver, sorry, δικό μου λάθος. Miles and More της Lufthansa. Καμία ιδέα γιατί ήρθαν δύο κάρτες; Χρειάζονται και οι 2 ή μόνο η μία και η άλλη μπαίνει...στο συρτάρι;
Μία στέλνουνε. Μάλλον διπλογράφτηκες...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Σωστός ο Taver, sorry, δικό μου λάθος. Miles and More της Lufthansa. Καμία ιδέα γιατί ήρθαν δύο κάρτες; Χρειάζονται και οι 2 ή μόνο η μία και η άλλη μπαίνει...στο συρτάρι;
Μήπως έβγαλες καμιά πιστωτική κάρτα Miles and More από την Πειραιώς; Τότε κάνουν τέτοια λάθη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.504
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom