Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.137
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συγνώμη για να καταλάβω, πήρε κάποιος τηλέφωνο στην Aegean και ρώτησε για τους περιορισμούς κρατήσεων κλπ με σκοπό μόνο και μόνο να επιχειρηματολογήσει στο Travelstories με την ημιπληροφόρηση που του δώσανε?
Hopeless κατάσταση. Back to ignore list....
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Συγνώμη για να καταλάβω, πήρε κάποιος τηλέφωνο στην Aegean και ρώτησε για τους περιορισμούς κρατήσεων κλπ με σκοπό μόνο και μόνο να επιχειρηματολογήσει στο Travelstories με την ημιπληροφόρηση που του δώσανε?
Hopeless κατάσταση. Back to ignore list....
πήρα τηλέφωνο γιατί θέλω να εξαργυρώσω τα μίλια που έχω και ν΄αγοράσω εισιτήρια για την 28η Οκτωβρίου..άρα πρέπει να ξέρω ακριβώς τι ισχύει για να προγραμματίσω τι και πως θα το κάνω...και έγραψα ότι μου είπαν για να ξέρουν και οι άλλοι..που είναι το πρόβλημα???
τώρα αν με πληροφόρησαν σωστά ή όχι θα ξέρω σχετικά σύντομα,όταν θα ζητήσω την εξαργύρωση...και φυσικά θα το ποστάρω εδώ,έτσι ώστε όλοι να ξέρουμε ποιο είναι το σωστό και τι τελικά ισχύει στην aegean.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.115
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εδώ και τουλ ενα χρόνο δεν ισχύουν οι περιορισμοι σε ημ/νίες, εξάλλου πολυ εύκολα στο ον λαιν συστημα εξαργύρωσης μιλίως φαίνεται αυτό... απλά στις δύσκολες ημ/νίες εξαφανίζονται γρήγορα οι 3 θέσεις της οικονομικής.
 

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
εδώ και τουλ ενα χρόνο δεν ισχύουν οι περιορισμοι σε ημ/νίες, εξάλλου πολυ εύκολα στο ον λαιν συστημα εξαργύρωσης μιλίως φαίνεται αυτό... απλά στις δύσκολες ημ/νίες εξαφανίζονται γρήγορα οι 3 θέσεις της οικονομικής.
Συμφωνώ απόλυτα! :)
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
δλδ άλλο η αναβάθμιση σε status στην aegean και άλλο στην star alliance! τι να καταλάβω εγώ τώρα ... επίτηδες τα μπερδεύουν για να μη βγαίνει άκρη?
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Βάζω τις ερωτήσεις μου εδώ, για να μην ανοίξω άλλο θέμα. Μπορείτε σας παρακαλώ να με πληροφορήσετε για τα παρακάτω;

1. Οι κάρτες μιλίων εκδίδονται όλες δωρεάν; (της aegean πχ που έχω κοιτάξει δεν λέει κάτι για πληρωμή)
2. Μπορώ να έχω όσες κάρτες θέλω; (από διαφορετικές αεροπορικές εταιρίες εννοώ) Κάτι σαν τις κάρτες πόντων των σουπερμάρκετ;
3. Απ' ότι κατάλαβα από την κάρτα της aegean, άμα την βγάλεις, ισχύει για όλες τις αεροπορικές του ομίλου star alliance. Αυτό ισχύει και για τους άλλους ομίλους; δλδ μία κάρτα ανά όμιλο; κι αν ναι, πόσοι είναι αυτοί οι όμιλοι;

Θα εκτιμήσω κάθε απάντηση. Ευχαριστώ.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Μια ερώτηση και απο εμένα΄.Έχω την κάρτα aegean bonus visa και την miles&more της aegean.
1. όταν θα κάνω κράτηση για 2 εισητήρια θα πάρω τα μίλια που αντιστοιχούν και στα δύο εισητήρια?
2. μπορώ αν επαρκούν φυσικά τα μίλια μου να εξαργυρώσω 2 εισητήρια για την ίδια πτήση?
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
1. όταν θα κάνω κράτηση για 2 εισητήρια θα πάρω τα μίλια που αντιστοιχούν και στα δύο εισητήρια?
Ας πούμε ότι τα εισιτήρια κάνουν 200 ευρώ το καθένα. Σαν πόντους στην Alpha Bank θα πάρεις 400?*4πόντοι/?= 1600πόντοι. Αν έχεις τικάρει και την επιλογή να μεταφέρονται στο M&B account σου στην A3 θα μετφερθούν εκεί. Επιπλεόν αν το ένα από τα δύο εισιτήρια είναι στο όνομά σου τα μίλια αυτού θα προστεθούν στο M&B account σου.

2. μπορώ αν επαρκούν φυσικά τα μίλια μου να εξαργυρώσω 2 εισητήρια για την ίδια πτήση?
αν υπάρχει διαθεσιμότητα
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου..
δηλαδή μπορώ να πάρω δυο δωρεάν εισητήρια για την ίδια πτήση ακόμα και αν το ένα απο αυτά δεν έχει M&B account?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.859
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom