Μου τη δίνει!!!!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ημουν μια χαρα , διαβαζα το θεμα και γελουσα (οπως παντα με τα ποστ της dimkyr) αλλα τελικα μου την εδωσε κι εμενα :shock: Ναι , μου τη δινει!
Μου τη δινει η μαμα που δεν εμαθε τροπους συμπεριφορας στο παιδι της!
Μου ερχεται να πνιξω το τρισχαριτωμενο βλασταρι της κυριας που απλως το παρακολουθει με καμαρι καθως μου ισοπεδωνει το γραφειο! Σε παρακληση μου να προσεχει το μικρο να μην πνιγει με το καλωδιο του τηλεφωνου , αν το επιθυμουσε μπορουσα να το κανω κι εγω με τα νευρα που του ειχα , αρκεστηκε σε ενα ¨καθισε ησυχα αγαπη μου¨ κι αυτο με φωνη που με εκανε να γυρισω να την κοιταξω φοβουμενη οτι την πηρε ο υπνος στην καρεκλα.
Το βλασταρι με υφος ¨άντε μη σας αρχισω σε τιποτα &*%$σταυριδια και τις δυο¨ εγραψε τη μαμα εκει που της αξιζε και αφου γκρεμισε το βουνο δυο μηνων εγγραφων που με κοπο ειχα χωρισει προς αρχειοθετηση (και παλι απ’την αρχη τωρα!) , βρηκε ιδιαιτερα διασκεδαστικο το να τυλιχτει με οοοολο το καρουλακι της αριθμομηχανης μου σαν σκηνη απο την ταινια με το Δημητρη Χορν - ενα εκατομμυριο εκατον μια χιλιαδες εκατον μια και δεκα. Ενα ¨θα σε μαλωωωωσωω¨ με χαρη και τσαχπινια ηταν η αντιδραση της μαμας στον επιδοξο Χορν ο οποιος βρηκε ακομα πιο διασκεδαστικες τις σφραγιδες του καταστηματος.
Τελικα αποχωρησε με ενα ¨κατεχωρηθη¨ στο μπρατσο , και σφραγιδα της εταιριας στο μετωπο , ετοιμος για μεταφορα προς το υποκαταστημα μας , το οποιο εαν ηταν στη γη του πυρος ευχαριστως θα εκοβα δελτιο αποστολης , θα του κοτσαριζα και ενα ¨επιστροφες δε δεχομαστε¨ :D και θα το εσπρωχνα στο φορτηγο – μαζι με τη μαμα εννοειται!
Μηπως , λεω μηπως αυτα τα πιτσιρικια , ειναι οι αυριανοι οι ενηλικες που περιγραφει η dimkyr στο πρωτο ποστ? Γιατι αν ειναι , τοτε μου τη δινει περισσοτερο!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
8.159
Ημουν μια χαρα , διαβαζα το θεμα και γελουσα (οπως παντα με τα ποστ της dimkyr) αλλα τελικα μου την εδωσε κι εμενα :shock: Ναι , μου τη δινει!
Μου τη δινει η μαμα που δεν εμαθε τροπους συμπεριφορας στο παιδι της!
Μου ερχεται να πνιξω το τρισχαριτωμενο βλασταρι της κυριας που απλως το παρακολουθει με καμαρι καθως μου ισοπεδωνει το γραφειο! Σε παρακληση μου να προσεχει το μικρο να μην πνιγει με το καλωδιο του τηλεφωνου , αν το επιθυμουσε μπορουσα να το κανω κι εγω με τα νευρα που του ειχα , αρκεστηκε σε ενα ¨καθισε ησυχα αγαπη μου¨ κι αυτο με φωνη που με εκανε να γυρισω να την κοιταξω φοβουμενη οτι την πηρε ο υπνος στην καρεκλα.
Το βλασταρι με υφος ¨άντε μη σας αρχισω σε τιποτα &*%$σταυριδια και τις δυο¨ εγραψε τη μαμα εκει που της αξιζε και αφου γκρεμισε το βουνο δυο μηνων εγγραφων που με κοπο ειχα χωρισει προς αρχειοθετηση (και παλι απ’την αρχη τωρα!) , βρηκε ιδιαιτερα διασκεδαστικο το να τυλιχτει με οοοολο το καρουλακι της αριθμομηχανης μου σαν σκηνη απο την ταινια με το Δημητρη Χορν - ενα εκατομμυριο εκατον μια χιλιαδες εκατον μια και δεκα. Ενα ¨θα σε μαλωωωωσωω¨ με χαρη και τσαχπινια ηταν η αντιδραση της μαμας στον επιδοξο Χορν ο οποιος βρηκε ακομα πιο διασκεδαστικες τις σφραγιδες του καταστηματος.
Τελικα αποχωρησε με ενα ¨κατεχωρηθη¨ στο μπρατσο , και σφραγιδα της εταιριας στο μετωπο , ετοιμος για μεταφορα προς το υποκαταστημα μας , το οποιο εαν ηταν στη γη του πυρος ευχαριστως θα εκοβα δελτιο αποστολης , θα του κοτσαριζα και ενα ¨επιστροφες δε δεχομαστε¨ :D και θα το εσπρωχνα στο φορτηγο – μαζι με τη μαμα εννοειται!
Μηπως , λεω μηπως αυτα τα πιτσιρικια , ειναι οι αυριανοι οι ενηλικες που περιγραφει η dimkyr στο πρωτο ποστ? Γιατι αν ειναι , τοτε μου τη δινει περισσοτερο!
Και κλασικά όλοι αυτοί οι αδιάφοροι γονείς σου λένε "έλα μωρέ, παιδί είναι!"
Υ.Γ. Μα πόση ώρα έκατσε αυτό το παιδί στο γραφέιο σου και τα γκρέμισε όλα??? :bleh:
 

Vally

Member
Μηνύματα
98
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο (;)
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΥ,Καραϊβική, Μαρόκο
go2beach πόσο δίκιο έχεις... εμείς στο ιδιωτικό να δεις τί ζούμε... όλοι οι πειραματισμοί των γονέων σε μία τάξη... μέχρι που μαμά φέτος ήρθε στους βαθμούς, έβαλε τα κλάματα και μου είπε "Πες μου τί να κάνω με το παιδί μου! Δεν ξέρω πια!"... :shock:
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Νωριτερα σημερα το απογευμα- και αφου ειχα διαβασει το ποστ της go2- μπαινει μια μαμα με δυο παιδακια στο μαγαζι που δουλευω...
Η πρωτη δουλει της μαμας ,ηταν να βουτηξει απ το σβερκο το μικροτερο παιδι
λεγοντας: "ελα εδω καπεταν-φασαρια"
Οση ωρα χρειαστηκε για να την εξυπηρετησω ειχε το πιτσιρικι αγκαλια...
Φυσικα την ευχαριστησα γι αυτο.
Ισως, τελικα, υπαρχει ελπιδα:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Παναγιά μου! Ούτε να το σκέφτομα δε θέλω τι θ είχε συμβεί, έτσι και το άφηνε χύμα στο κύμα όπως η μάνα στη δουλειά της go2beach: Ακόμη θα συμμάζευες...
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Ολα τα παιδακια "αφιονιζονται" στο φαρμακειο!
Απειρα μικρα κουτακια, σε χαμηλα ραφια:roll:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Νομιζω πως εδω ταιριαζει
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Επισης μου τη δινει που η ανιψια μου ειναι 9 χρονων και εχει απο περυσι κινητο :shock: Και να σκεφτειτε οτι η μαμα της ειναι εκπαιδευτικος!
Πιθανον να ξερει κατι παραπανω απο εμενα..Ο junior go2 ειναι 15 χρονων και δεν εχει γιατι ο ιδιος δεν θελει , οπως λεει , οταν θα του ειναι πραγματικα απαραιτητο θα το ζητησει.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Επισης μου τη δινει που η ανιψια μου ειναι 9 χρονων και εχει απο περυσι κινητο :shock: Και να σκεφτειτε οτι η μαμα της ειναι εκπαιδευτικος!
Πιθανον να ξερει κατι παραπανω απο εμενα..Ο junior go2 ειναι 15 χρονων και δεν εχει γιατι ο ιδιος δεν θελει , οπως λεει , οταν θα του ειναι πραγματικα απαραιτητο θα το ζητησει.
Όχι δεν ξερει τιποτα απολύτως παραπανω απο σενα, αν ειναι δυνατον!! Μάλλον εσυ εχεις κάνει πολύ καλη δουλεια με το παιδι σου , και ας μην εισαι εκπαιδευτικός...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Θυμάμαι παλιότερα διαφήμιζαν για αυτές τις ηλικίες (8-9) κάτι κινητά που είχαν μόνο δύο κουμπιά, αυτό της κλήσης και του τερματισμού, και είχαν προεπιλεγμένους μόνο τους αριθμούς των γονέων. Πάλι σοκαριστικό μου φαινόταν το σωτήριο έτος 2000, αλλά φαντάζομαι υπήρχε μια χρησιμότητα για παιδιά που ζουν σε μεγαλουπόλεις και οι γονείς αγχώνονται..Το να έχει κανονικό κινητό με δυνατότητα sms και κλήσεων σε όλα τα νούμερα σε αυτή την ηλικία πόσο ανεύθυνο μπορεί να είναι;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.831
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom