Ουγγαρία Ξενοδοχειο βουδαπεστη

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Μία τελευταία ερώτηση παιδιά επειδή αύριο πετάω.Όταν στο booking αναφέρει το εξής:
Προπληρωμή:
Θα χρεωθεί ολόκληρο το ποσό την ημέρα κράτησης και δεν επιστρέφεται.


εννοεί ότι ολόκληρο το ποσό το έχει πάρει το ξενοδοχείο την ημέρα της κράτησης και δε θα χρειαστεί να πληρώσω στο ξενοδοχείο. Έτσι δεν είναι;

ΥΓ.Την είχα πατήσει μια φορά στην Ιταλία που βρέθηκα προ εκπλήξεως και γι'αυτό ρωτάω...;)
αυτό εννοεί..έχει χρεωθεί ήδη η κάρτα σου την ημέρα της κράτησης,άρα ακόμα και αν σου ζητήσουν κάρτα στο ξενοδοχείο, δεν θα πρέπει να στη χρεώσουν ξανά!
(αν μιλήσεις με τη τράπεζά σου θα σου επιβεβαιώσουν τη χρέωση για να είσαι σίγουρος)
καλό ταξίδι!
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Καλησπέρα!Και εγώ θα ήθελα λίγη βοήθεια με τα ξενοδοχεία στη Βουδαπέστη!Αν κάποιος έχει μείνει στο Eurostars Budapest Center ή στο Best western premier hotel parlament θα με βοηθούσε πολύ!!!!;)




To Eurostars είναι παρααα πολυ καλο ξενοδοχείο και είναι στο κέντρο.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
παιδιά,
έχετε άποψη για το budai sport hotel?Το βρίσκω σε καλή τιμή και μάλλον με ενδιαφέρει...
Έχετε μήπως να προτείνετε κάποιο άλλο, με ενδιαφέρει μονόκλινο 25-29 Μάη σε κεντρική ασφαλή τοποθεσία και οικονομικό!!!Ε, δεν ζήτησα και τίποτα :bleh:
Ευχαριστώ!
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
παιδιά,
έχετε άποψη για το budai sport hotel?Το βρίσκω σε καλή τιμή και μάλλον με ενδιαφέρει...
Έχετε μήπως να προτείνετε κάποιο άλλο, με ενδιαφέρει μονόκλινο 25-29 Μάη σε κεντρική ασφαλή τοποθεσία και οικονομικό!!!Ε, δεν ζήτησα και τίποτα :bleh:
Ευχαριστώ!
Είναι πάρα πολύ μακρία απο το κέντρο.
Βρες κάπου κοντά σε ΜΕΤΡΟ και γύρω απο Vaci Utca.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Vaci Utca έμεινα την περίοδο του Πάσχα στο La Prima Fashion Hotel πάνω στον πεζόδρομο, τρομερό ξενοδοχείο ολοκαίνουριο, καταπληκτικό πρωινό με super design. Ρίξτο μια ματιά..
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.397
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Νενα για οικονομικο δες μηπως πετυχεις σε προσφορα με 40ευρω απο octopus travel το marmara hotel. Εμεις μειναμε πολυ ικανοποιημενοι! Design Hotel Marmara - Budapest Marmara Hotel Budapest, Budapest | Octopus Travel (τωρα το εχουν ακριβο ομως )

Αν θελεις με με περισσοτερα χρηματα το eurostar continental zara ειναι καλα και με ακομα περισσοτερα χρηματα καλο ειναι και το hilton... Δεν ειναι ομως οικονομικα που λες.

Αν παλι δεν θες απαραιτητα ξενοδοχειο βρισκεις πολυ καλα και φτηνα δωματια με 35ευρω τη βραδια σε εξαιρετικη τοποθεσια! Απλα δεν θα εχει πρωινο. Οπου και να πας να ειναι σε καλο μερος κεντρικο και κοντα σε σταση μετρο!
Καλη περιοχη εννοειται ειναι Πεστη και κυριως κοντα στον Αγ. Στεφανο , Vaci utca . Οσο γι αυτο που κοιταζες ειναι σε πολυ "οχι και τοσο καλη περιοχη" και θα δυσκολευτεις πολυ. Δεν αξιζει... Καλυτερα σε διαμερισμα αν θες με 30 ευρω...
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
παιδιά,
έχετε άποψη για το budai sport hotel?Το βρίσκω σε καλή τιμή και μάλλον με ενδιαφέρει...
Έχετε μήπως να προτείνετε κάποιο άλλο, με ενδιαφέρει μονόκλινο 25-29 Μάη σε κεντρική ασφαλή τοποθεσία και οικονομικό!!!Ε, δεν ζήτησα και τίποτα :bleh:
Ευχαριστώ!
Όταν λες οικονομικό..μεχρι πόσα τη βραδια το δικλινο; Εμείς πριν κανα 2 βδομαδες (ας ειναι καλα η wizz:D)μέναμε στο Boutique hotel zara. Με 62 ευρω το βραδυ με πρωινο, αλλα πρέπει να πετυχα προσφορά γιατι τώρα το βλέπω στα 110-130. Είναι παρα πολυ καλο, αν το βρεις σε προσφορά χτύπα το. Εναλλακτικά, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες κοίτα να βρεις κάποιο απ την πλευρά της πέστης. Με το μετρό εξάλλου μπορεις να βρεθεις αμεσα παντου. (Να σημειώσω ότι έπαθα πλάκα με το επιβλητικό κτήριο του boscolo, είναι ασυλληπτο, ωστόσο αν ξαναπαω βουδαπέστη θα προτιμήσω να μείνω κοντά στο Δούναβη...)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
1.397
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Και εγω τσακωθηκα με το αντρα μου που δεν μου εκλεισε στο boscolo αλλα δυστυχως οσο ειχε η βραδια, εμας μας πηγε ολη η εκδρομη! Δεν ηταν για εμας...
Παντως πριν το Πασχα ειχαν τα ξενοδοχεια πολυ καλυτερες τιμες... Τωρα εχουν ακριβυνει ολα παρα πολυ....
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Όταν λες οικονομικό..μεχρι πόσα τη βραδια το δικλινο; Εμείς πριν κανα 2 βδομαδες (ας ειναι καλα η wizz:D)μέναμε στο Boutique hotel zara. Με 62 ευρω το βραδυ με πρωινο, αλλα πρέπει να πετυχα προσφορά γιατι τώρα το βλέπω στα 110-130. Είναι παρα πολυ καλο, αν το βρεις σε προσφορά χτύπα το. Εναλλακτικά, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες κοίτα να βρεις κάποιο απ την πλευρά της πέστης. Με το μετρό εξάλλου μπορεις να βρεθεις αμεσα παντου. (Να σημειώσω ότι έπαθα πλάκα με το επιβλητικό κτήριο του boscolo, είναι ασυλληπτο, ωστόσο αν ξαναπαω βουδαπέστη θα προτιμήσω να μείνω κοντά στο Δούναβη...)

Πραγματικά ασύλληπτο το Boscolo. Μείναμε 3 μέρες με 108 ευρώ/βραδυά με πρωινό και σπα μέσα στη τιμή. Τι να πω...Απλά υπέροχο. Η επιτομή της πολυτέλειας...
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Και εγω τσακωθηκα με το αντρα μου που δεν μου εκλεισε στο boscolo αλλα δυστυχως οσο ειχε η βραδια, εμας μας πηγε ολη η εκδρομη! Δεν ηταν για εμας...
Παντως πριν το Πασχα ειχαν τα ξενοδοχεια πολυ καλυτερες τιμες... Τωρα εχουν ακριβυνει ολα παρα πολυ....
:haha: (με το συμπάθειο το γέλιο...) Για να πω την αλήθεια κ γω το ζαχάρωνα...άλλα τη Μ.Βδομαδα -δικη μας- που πηγαμε είχε στα 135 το δικλινο και αμφιβάλλω κατά πόσο συμπεριλαμβανοταν το πρωινο στην τιμη. Το ότι ειναι κόσμημα είναι αδιαμφισβήτητο, όμως δεν μ' άρεσε ιδιαίτερα ο δρόμος που βρισκόταν και γενικά η τοποθεσία. Ναι μεν πολυσύχναστος αλλά...
Καλό και το boutique zara, αλλά την επόμενη φορά θέλω Μarriot (το πα και ένα δακρυ κύλισε :lol:)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.536
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom