Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για την επταήμερη travelcard θέλει φωτογραφία,έγχρωμη ή ασπρόμαυρη??
Εγχρωμη βρε. Οι ασπρομαυρες μονο στις απαρχαιομενες ελληνικες ταυτοτητες χρησιμοποιουνται.
 

melina87

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά! Πριν κάποιες μέρες έκλεισα για Λονδίνο να πάω 24 -30 Δεκεμβρίου, πολύ νωρις θα μου πείτε, αλλα βρήκαμε καλή τιμή και λογώ οικονομικών θέλαμε λίγο να σπάσουμε τα έξοδα! Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες από αυτά που έχουν γραφεί και φυσικά έχω χιλιάδες απορίες, εφόσον μάλιστα δεν έχω ξαναπάει Λονδίνο! Το μεγαλύτερό μου πρόβλημα είναι ομως άλλο! Εκλεισα πριν διαβάσω όλα τα σχόλια και η αλήθεια είναι πως απογοητεύτηκα όταν διάβασα οτι 25 Δεκέμβρη είναι όλα κλειστά και 26 υπολειτουργούν!!! Δεν θα έχει να κάνουμε τίποτα? Πρέπει να απογοητεύομαι? Ελπίζω οι απαντήσεις σας να είναι ενθαρρυντικές!!!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα παιδιά! Πριν κάποιες μέρες έκλεισα για Λονδίνο να πάω 24 -30 Δεκεμβρίου, πολύ νωρις θα μου πείτε, αλλα βρήκαμε καλή τιμή και λογώ οικονομικών θέλαμε λίγο να σπάσουμε τα έξοδα! Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες από αυτά που έχουν γραφεί και φυσικά έχω χιλιάδες απορίες, εφόσον μάλιστα δεν έχω ξαναπάει Λονδίνο! Το μεγαλύτερό μου πρόβλημα είναι ομως άλλο! Εκλεισα πριν διαβάσω όλα τα σχόλια και η αλήθεια είναι πως απογοητεύτηκα όταν διάβασα οτι 25 Δεκέμβρη είναι όλα κλειστά και 26 υπολειτουργούν!!! Δεν θα έχει να κάνουμε τίποτα? Πρέπει να απογοητεύομαι? Ελπίζω οι απαντήσεις σας να είναι ενθαρρυντικές!!!!
Γειά σου Μελίνα! Πήγαμε φέτος τα Χριστούγεννα σχεδόν τις ίδιες μέρες με εσάς (24-29 Δεκεμβρίου).. Αν θες δες την ιστορία μου για το πρόγραμμα που ακολουθήσαμε εμείς λόγω των συνθηκών. Η αλήθεια είναι πως στις 25 θα μετακινηθείτε μόνο με τα πόδια, αλλά και τις υπόλοιπες μέρες των γιορτών κάποιες γραμμές είναι κλειστές για συντήρηση.. όμως από το site τους θα είστε ενημεροι για το ποιές γραμμές λειτουργούν και θα βρείτε εναλλακτικές. Το καλύτερο είναι να μείνετε κάπου κεντρικά για να έχετε κάπου να πάτε στις 25. Τα μμμ δε λειτουργούν αλλά κεντρικά θα βρείτε κάποια εστιατόρια ανοιχτά και θα μπορείτε να κάνετε βόλτες.
 

melina87

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες! Την διάβασα την ιστορία σου και πρέπει να περάσατε πολύ καλά! Έχω αλλες δύο ερωτησούλες! 1) Στις 25 δεν έχει τίποτα ούτε για να βγεις έξω βραδάκι?(καμια παμπ και τετοια εννοώ) και 2) Εχω καταμπερδευτεί σχετικά με το ποιο είναι το κέντρο του Λονδίνου!!!! Μπορεί κάποιος να μου διευκρυνίσει λέγοντας μου κάποιες στάσεις μετρο??? ευχαριστώ και πάλι!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Jubilee: Westminster, green park, bond street
Central: marble arch, Oxford circus, Tottenham court road
Bakerloo: embankments, charting cross, Piccadilly circus
Northern: Leicester square
Piccadilly: Hyde park corner, Covent garden
Circle: St James's park, temple
 

melina87

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Τι να πω?? Αμεση και κατατοπιστικότατη απάντηση.... Αν είχες και κανενα οικονομικό ξενοδοχείο εκεί κοντά να προτείνεις...χαχα...Όλο και περισσότερα ζητάω!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και για να μην μπερδευεσαι οποιος σταθμος ειναι μεσα στα ορια του "κυκλου" της Circle (κιτρινη) ειναι κεντρο. Ξενοδοχειο ομως και οικονομικο εκει...Τι εννοεις;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες! Την διάβασα την ιστορία σου και πρέπει να περάσατε πολύ καλά! Έχω αλλες δύο ερωτησούλες! 1) Στις 25 δεν έχει τίποτα ούτε για να βγεις έξω βραδάκι?(καμια παμπ και τετοια εννοώ)
Ήταν πολύ ωραία, μη σε ανησυχούν οι αργίες, θα περάσετε τέλεια.. Αν είστε κοντά στο κέντρο σίγουρα θα βρείτε κάπου να περάσετε το βράδυ σας. Τα περισσότερα εστιατόρια/pubs είναι κλειστά αλλά έχει και κάποια ανοιχτά.. Και μεις φοβόμασταν μήπως λόγω της αργίας είναι άδειο το κέντρο, αλλά καμία σχέση, είναι τόσοι οι τουρίστες που το κέντρο είναι όλο ζωή ακόμα και ανήμερα τα Χριστούγεννα..
 

melina87

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
σας ευχαριστω πολύ για την ενθαρρυνση και τις συμβουλές σας.... όσο θα πλησιάζει ο καιρός μπορεί να μου γεννηθούν και άλλες απορίες...ξέρω που θα απευθυνθώ!
 

melina87

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλησπέρα! εκλεισα σε αυτο το ξενοδοχειο Grange Langham Court Hotel... μπορειτε να μου πειτε αν βρισκεται σε καλη τοποθεσια?? δεν εχω δωσει ακομα χρηματα!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Ειναι πολυ ακριβο; Ρωταω γιατι οχι επειδη δεν ειναι σε καλη τοποθεσια απλα νομιζω οτι με τα λεφτα που βλεπω οτι κανει μπορεις να βρεις και αλλα σε ακομα καλυτερο σημειο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.877
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom