Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Ολα τελεια, καλο ταξιδι και μολις γυρισεις γραψες μας τις εντυπωσεις σου.
Eυχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση ,πεταω πρωτη φορα με ryan και ενα ανχος το ειχα να σαι καλα !! :)
 

xrhstos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παιδια καλησπερα,επειδη εχω χασει το χαρτι απο την εκτυπωση του check in,γνωριζεται αν μπορω να ξαναεκτυπωσω το χαρτι του Check in ? και αν ναι και πως ? ευχαριστω για το χρονο σας
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Φυσικά και μπορείς. Πας πάλι στην επιλογή Check in και υπάρχει μια δυνατότητα για να κατεβάσεις το εισιτήριο σε pdf στον υπολογιστή και από εκεί να το τυπώσεις η να το τυπώσεις απευθείας αν θυμάμαι καλά.κατέβασε το και στον υπολογιστή σου να το έχεις καλού κακού και μετά πέρνα το και σε ένα στικάκι αν θέλεις που θα το έχεις μαζί σου στο ταξίδι.Δεν θυμάμαι γενικά να σου πω τα βήματα ακριβώς για την όλη διαδικασία πάντως, αλλά θα το βρεις πιστεύω, είναι εύκολο.
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
χρηστο καλησπερα ,νομιζω οτι μπορεις να το ξαναβγαλεις.
Μπηκα να δω εαν εκτυπωνει κ μου εκανε κανονικα την διαδικασια ενω τα εχω ηδη βγαλει εαν εχεις τον κωδικο σου απο την κρατηση , μπες στην ryanair πηγαινε κανονικα να κανεις check in οπως την πρωτη φορα εμενα μου το προχωραει κανονικα.

Κανε στο τελος κ μια αποθηκευση σε pdf να το εχεις σε περιπτωση που χαθει ξανα.
 

xrhstos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Φυσικά και μπορείς. Πας πάλι στην επιλογή Check in και υπάρχει μια δυνατότητα για να κατεβάσεις το εισιτήριο σε pdf στον υπολογιστή και από εκεί να το τυπώσεις η να το τυπώσεις απευθείας αν θυμάμαι καλά.κατέβασε το και στον υπολογιστή σου να το έχεις καλού κακού και μετά πέρνα το και σε ένα στικάκι αν θέλεις που θα το έχεις μαζί σου στο ταξίδι.Δεν θυμάμαι γενικά να σου πω τα βήματα ακριβώς για την όλη διαδικασία πάντως, αλλά θα το βρεις πιστεύω, είναι εύκολο.
σε ευχαριστω παρα πολυ να'σαι καλα :)
 

xrhstos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
χρηστο καλησπερα ,νομιζω οτι μπορεις να το ξαναβγαλεις.
Μπηκα να δω εαν εκτυπωνει κ μου εκανε κανονικα την διαδικασια ενω τα εχω ηδη βγαλει εαν εχεις τον κωδικο σου απο την κρατηση , μπες στην ryanair πηγαινε κανονικα να κανεις check in οπως την πρωτη φορα εμενα μου το προχωραει κανονικα.

Κανε στο τελος κ μια αποθηκευση σε pdf να το εχεις σε περιπτωση που χαθει ξανα.
το βρηκα τελικα σας υπερ ευχαριστω :)
 

sofzis

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Έχω κάνει κανονικά την κράτηση για το ταξίδι μου χωρίς όμως να έχω δηλώσει αποσκευή. Σε ποιο στάδιο πριν κάνω το check in μπορώ να δηλώσω μια επιπλέον αποσκευή και πως;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Όταν κάνεις το check in μπορείς να δηλώσεις και επιπλέον αποσκευή.Η διαδικασία του check in είναι τέτοια που θα περάσεις αναγκαστικά από αυτή την επιλογή όπως και άλλες επιλογές βέβαια όπως το αν θέλεις να έχεις κάποια συγκεκριμένη θέση και άλλα.
 

sofzis

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Παιδιά μια βοήθεια!!!!
Δεν είχα δηλώσει αποσκευή όταν είχα κάνει την κράτηση και θέλω να προσθέσω τώρα πριν κάνω το check-in. Νομίζω πως βρήκα που πάω για να την προσθέσω και μου βγάζει πως κοστίζει 25 ευρώ τα 15 κιλά αντί για 20 που είχα δει παλιότερα. Δηλαδή μου γράφει Νο.of bags: 0 και extra bags: 1 15kg.(25 ευρώ). Το κάνω σωστά? Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος για να είμαι σίγουρη?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Δεν υπάρχει στάνταρ τιμή για την βαλίτσα. Ποικίλει ανάλογα με την εποχή που ταξιδεύεις και την πτήση.Οπότε αν βλέπεις μια διαφορετική τιμή από αυτήν που είχες δει κάποια άλλη στιγμή δεν σημαίνει ότι κάνεις λάθος.Βαλίτσα μπορείς να προσθέσεις πάντως και την στιγμή που θα πας να κάνεις check-in.Από αυτά που γράφεις πάντως νομίζω ότι την προχωράς την διαδικασία σωστά.Εδώ περισσότερες πληροφορίες για αυτό το θέμα
http://www.ryanair.com/ie/terms-and-conditions#regulations-checkedbaggage
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.512
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom