Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Μόλις το έκανα έδωσα τα νέα στοιχεία μου είπε ότι διορθωθηκε και με παρεπεμψε να εκτυπωσω το boarding pass.. Το έκανα και αυτο.. Αλλα δεν δείχνει πάνω στο boarding pass τα στοιχεια ταυτοτητας και αυτο με ανησυχεί.
Ποτέ δεν δείχνει τα στοιχεία της ταυτότητας στο boarding pass. Τα έχει περασμένα όλα στο barcode.
 

geoodas

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Τι γίνετε σε περίπτωση που είναι λάθος τα στοιχεια καχωρημενα;
Σε περίπτωση που δεν διορθωθηκαν τα στοιχεια της ταυτότητας και τα εχουν καταχωρημενα λάθος τι θα γίνει κατά την επιβιβαση; Διορθωνεται εκείνη την ωρα έχουνε κυρωσεις χάνουμε την πτήση ή και άλλο;
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Ειναι εξαιρετικα σπανιο να εχεις θεμα ειδικα σε πτησεις εντος Σεγκεν. Συνηθως ακομα και οταν σκαναρουν τα ΒΡ ελεγχουν πιο πολυ ονομα και επωνυμο,παρα αριθμο ταυτοτητας.Αλλωστε η διαδικασια πρεπει να ολοκληρωθει σχετικα γρηγορα γιατι περιμενουν και αλλοι επιβατες. Εχω πετυχει περιπτωση στις Βρυξελλες που ουτε καν ειδανε ταυτοτητα και απλα σκαναραν το ΒΡ. Πιο πολυ τυπικο ειναι και δεν συνιστα λογο αγχους.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Δεν τα δινουν ιδιαιτερη σημασια αυτα. Εδω στη Θεσσαλονικη δεν εχουν καν barcode scanner :p
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Παιδια καλησπερα, σε 3 μερες πεταω με την Ryanair για Ρωμη και εχω προβληματιστει-ανχωθει παρα πολυ.Κατεβασα την εφαρμογη της εταιριας για να κανω check in και οταν εβαζα τα στοιχεια της ταυτοτητας δεν δεχοταν το Φ, και εβαλα μονο τον αριθμο της ταυτοτητας και το δεχτηκε.Πιστευετε θα εχω καποιο προβλημα? Ευχαριστω
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εεε δεν το δεχόταν και είπες να το κόψεις ε? χα. Δεν το δεχόταν γιατί δεν δέχεται ελληνικά γράμματα. Έπρεπε να το γράψεις ως F. To έχουν γράψει και άλλοι εδώ που έχουν παρόμοιο γράμμα στην ταυτότητα. Θεωρώ πως πρέπει να το διορθώσεις
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Συνδεθηκα στο live chat και μου το διορθωσαν και μου εστειλαν καινουργιο email.To boarding pass που ειχε βγει στην εφαρμογη του κινητου να το αφησω οπως ηταν η να μπω στο site της εταιριας και να κανω επαναεκτυπωση?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.549
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom