Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Νομιζω πως πραγραματι πρεπει να γραψεις την ημερομηνια γεννησης γιατι αν βαλεις μια ημερονημια προγενεστερη των 16 ετων σου λεει πως "Δεν επιτρεπεται να ταξιδεψουν ασυνοδευτα ατομα κατω των 16 ετων", ή καπως ετσι τελως παντων.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχεις δίκιο @Orfeasraf . Ευχαριστώ πολύ! Άρα είναι λάθος μεταφραστικό της εφαρμογής.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
σας παρακαλω την βοηθεια σας οι πιο εμπειροι του φορουμ.υπαρχει περιπτωση κατα την διαρκεια του check in να γραψει καποιος λαθος στοιχεια ονοματεπωνυμου απο αυτα που δηλωσε οταν εκλεινε τα εισητηρια?δεν θυμαμαι την διαδικασια και το website προς το παρον ειναι κατεβασμενο
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
σας παρακαλω την βοηθεια σας οι πιο εμπειροι του φορουμ.υπαρχει περιπτωση κατα την διαρκεια του check in να γραψει καποιος λαθος στοιχεια ονοματεπωνυμου απο αυτα που δηλωσε οταν εκλεινε τα εισητηρια?δεν θυμαμαι την διαδικασια και το website προς το παρον ειναι κατεβασμενο
Δεν δηλώνεις ξανά ονοματεπώνυμο.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
καλημερα,
δεν το βρηκα παραπανω με ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα, οποτε ξαναρωταω το αγαπητο φορουμ :icon_redface:

στο check in τι θα κανω με την ταυτοτητα μου που εχει ελληνικο γραμμα (Φ);
τις προηγουμενες φορες το επαιρνε κανονικα, τωρα δεν δεχεται τον χαρακτηρα "Φ".
το livechat με παρεπεμψε στον κανονισμο, αλλα κι εκει δεν ειδα κατι σχετικα με τους ειδικους χαρακτηρες.
https://www.ryanair.com/gb/en/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_368204930

Να βαλω τπ "Φ" ως "F";
να βαλω μονο το νουμερο;
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Βάλε 'Φ' και το πολύ πολύ να μην πετάξεις. Σιγά δεν έγινε και τίποτα, θα πας την άλλη φορά με διαβατήριο.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Βάλε 'Φ' και το πολύ πολύ να μην πετάξεις. Σιγά δεν έγινε και τίποτα, θα πας την άλλη φορά με διαβατήριο.
ειναι κι αυτο μια αποψη...
εβαλα το νουμερο μονο χωρις το γραμμα κι εκανα το check in
Αν με κρατησουν στο αεροδρομιο θα σας ενημερωσω να ξερετε οι επομενοι :bleh:
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
Το check in ανοίγει 4 μέρες πριν από κάθε πτήση, αν η επιστροφή σου είναι μέσα σε αυτό το όριο κάνεις από εδώ. Διαφορετικά ή κατεβάζεις την εφαρμογή για check in στο κινητό σου, ή στο ξενοδοχείο θα έχουν ένα pc που θα μπορείς να το κάνεις εκεί, ή στη τελική ένα internet cafe θα βρεις να κάνεις τη δουλειά σου. Δεν υπάρχει κάτι που θα πρέπει να σε αγχώνει.
Αν καταλαβα καλα χρειαζεται μεσα σε διαστημα 4 ημερων που ειναι η επιστροφη τσεκ ιν ξανα και για την επιστροφη ξανα; αυτο ποτε πρεπει να γινει...εφοσον εχει προηγηθει η αναχωρηση φανταζομαι αλλιως πως ξεχωριζει το συστημα για ποιο αναφερομαι
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Αν καταλαβα καλα χρειαζεται μεσα σε διαστημα 4 ημερων που ειναι η επιστροφη τσεκ ιν ξανα και για την επιστροφη ξανα; αυτο ποτε πρεπει να γινει...εφοσον εχει προηγηθει η αναχωρηση φανταζομαι αλλιως πως ξεχωριζει το συστημα για ποιο αναφερομαι
Οταν κανεις check in σου ζηταει κωδικο κρατησης. Η καθε μια εχει και διαφορετικο κωδικο.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
ειναι κι αυτο μια αποψη...
εβαλα το νουμερο μονο χωρις το γραμμα κι εκανα το check in
Αν με κρατησουν στο αεροδρομιο θα σας ενημερωσω να ξερετε οι επομενοι :bleh:
τελικα δεν εγινε τιποτα...
δεν κοιταξαν καν τον αριθμο της ταυτοτητας ουτε στο ενα αεροδρομιο ουτε στο αλλο, μονο το ονομα κοιτανε.
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
Οταν κανεις check in σου ζηταει κωδικο κρατησης. Η καθε μια εχει και διαφορετικο κωδικο.
Ενας ειναι ο κωδικος κρατησης..απλα υπαρχουν μεσα και οι δυο πτησεις του πηγαινε ελα.Αν ειναι σε διαστημα λιγοτερο των 4 ημερων θα ειναι ανοιχτες και οι δυο οποτε κανεις και το τσεκ ιν της επιστροφης
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Καλησπέρα
λοιπόν δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν από σας χθες που έκανα τσεκιν online για δύο άτομα πρώτη μέρα που άνοιξε κιόλας το τσεκ ιν,μου έδωσε δύο τελείως διαφορετικές θέσεις, μία ένατη σειρά και η άλλη 29η
Όπως κάταλαβαινετε αναγκαστικά και αγόρασα θέση Για να μαστε δίπλα δίπλα
η καινούργια όμως θέση δε φαίνεται γιατι παραμένει το αρχικό boarding pass
στο live chat που έχω επικοινωνήσει δε βγάζω άκρη εννοείται ότι τους ρώτησα γιατί έγινε αυτό και μου απάντησαν ότι δεν υπήρχανε δύο συνεχόμενες θέσεις πράγμα που δεν ισχύει γιατί όταν πήγα να αγοράσω στο πλάνο του αεροπλάνου υπήρχαν άπειρες να διαλέξω
Το μόνο που δείχνει ότι ο συγκεκριμένος επιβάτης έχει δύο θέσεις στο όνομα του είναι ένα mail που μου στείλανε οταν αγόρασα την δεύτερη θέση
Πως θα αποδείξουμε ότι έχει γίνει αγορά νέας θέσης αφού στο boarding pass φαίνεται η αρχική;;;
Στο chat μου παν δεν γίνεται τίποτα
Απλά απαράδεκτοι
Έχω ξανακάνει τσεκιν για 4 άτομα και είμασταν όλοι στη σειρά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.540
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom