Ολυμπιακοί αγώνες 2016

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.324
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Μπραβο ρε παιδια,εμενα κλεινουν τα ματια μου και τσαντιζομαι...Κι οσο τσαντιζομαι,τοσο πιο πολυ κλεινουν...Παει,γερασα!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Bρυκολάκιασες και συ χθες βράδυ; Πράματα και θάματα ειδικά στα 400μ
Για την Ibarguen αναμένω ενημέρωση από τον Yorgos τι λένε οι Λατίνοι εκεί πέρα.
Α είμαι νυχτόβιος εγώ και λάτρης του στίβου χρόνια. Οπότε κι εγώ έπαθα αμόκ με το παγκόσμιο ρεκόρ:D Προχθες κρατήθηκα με νύχια και με δόντια ξύπνιος αλλά γενικά δεν έχω θέμα με το ξενύχτι. Ήταν μια εξαιρετική βραδιά. Η Ibarguen κορυφαία και επιτέλους είδαμε μεγάλο άλμα πάνω από 15 μέτρα. Nα θυμίζω πως στους ολυμπιακούς του 2008 η 6η είχε αλμα στα 15,03! 6 αθλήτριες πάνω από τα 15 μέτρα. Μετά έπεσε πολύ το αγώνισμα και ευτυχώς βγήκε μια Ibarguen τα τελευταία χρόνια.

Σήμερα δεν αγωνίζεται ο Πετρουνας;

Καλή του επιτυχία!
Ναι σήμερα είναι στις 20:00 ώρα Ελλάδας. Για να δούμε αν θα επιβεβαιώσει τον τίτλο του φαβορί. Αν και το χρυσό θα είναι δύσκολη υπόθεση, πιστεύω πως μέσα στην 3αδα θα είναι. Το ''κακό'' είναι πως αγωνίζεται 2ος από τους 8, και αυτό δεν είναι ότι καλύτερο στη γυμναστική. Θα δούμε.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ωραίος τελικός στη σφυροβολία γυναικών με ένα παγκόσμιο ρεκόρ και μια πανίσχυρη Wlodarczyk. Αυτοί είναι που θεωρώ μεγάλους αθλητές. Δεν χαμπαριάζουν τίποτα, δεν επηρρεάζονται από το καιρό και όχι μόνο πρωτεύουν αλλά κάνουν και ρεκόρ.
Επίσης αηδία έχει καταντήσει με τις μεταγραφές πια. Ένα σωρό ανατολικοαφρικάνοι τρέχουν για τα κρατίδια του Κόλπου ή τη Τουρκία. Και κερδίζουν και μετάλλια…
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Ωραίος τελικός στη σφυροβολία γυναικών με ένα παγκόσμιο ρεκόρ και μια πανίσχυρη Wlodarczyk. Αυτοί είναι που θεωρώ μεγάλους αθλητές. Δεν χαμπαριάζουν τίποτα, δεν επηρρεάζονται από το καιρό και όχι μόνο πρωτεύουν αλλά κάνουν και ρεκόρ.
Επίσης αηδία έχει καταντήσει με τις μεταγραφές πια. Ένα σωρό ανατολικοαφρικάνοι τρέχουν για τα κρατίδια του Κόλπου ή τη Τουρκία. Και κερδίζουν και μετάλλια…
Αυτό είχε γίνει μεγάλο θέμα και στο Ευρωπαικό 1,5 μήνα πριν. Αφρικανοί και κουβανοί αγωνίζονται για Τουρκία, Ολλανδία, Ιταλία και πολλές ακόμα χώρες. Έχουν πάρει τις υπηκοότητες στο άψε σβήσε. Κάτι πρέπει να κάνει γι' αυτό η παγκόσμια ομοσπονδία στίβου.

Το τρίτο παγκόσμιο ρεκόρ στο στίβο. Πραγματικά πανίσχυρη και ανίκητη η Wlodarczyk. Για να δούμε αν θα κάνει κάτι ο Φυλιππίδης το βράδυ στο επί κοντώ. Να πω την αλήθεια δεν τον εμπιστεύομαι γιατί δεν είναι καθόλου σταθερός ειδικά σε μεγάλους αγώνες. Στον προκριματικό έδειξε πως είναι καλά. Ένα άλμα στα 5,80 ίσως δώσει το χάλκινο μετάλλιο.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εκπληκτικος ο Πετρουνας. Λόγω ημέρας τώρα το είδα το πρόγραμμα του. Μπράβο του
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.724
Likes
50.760
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Bρυκολάκιασες και συ χθες βράδυ; Πράματα και θάματα ειδικά στα 400μ
Για την Ibarguen αναμένω ενημέρωση από τον Yorgos τι λένε οι Λατίνοι εκεί πέρα.
H Ibarguen ουσιαστικά δικιά μας είναι: Κουβανός σκάουτερ την ανακάλυψε, στην Κούβα προπονείται, Κουβανούς προπονητές έχει, στην Κούβα απέδωσε το μετάλλιό της:
http://www.cubadebate.cu/noticias/2...en-cuba-tiene-mucho-en-este-oro/#.V7JFVjFX_Mw
Ουσιαστικά και η βενεζολάνα ... δικιά μας, στην Κούβα προπονείται και για προπονητή έχει το μύθο των αλμάτων, τον Ιβάν Πεδρόσο, το μέλλον δικό της είναι. Γενικώς αν κάτσει και δει κανείς τη συμμετοχή της Κούβας στην τεράστια βελτίωση Κολομβιανών, Βενεζολάνων και Βραζιλιάνων βλέπει και την επιτυχία του προγράμματος "αθλητισμός για όλη τη Λατινική Αμερική" που ξεκίνησε πριν από μια δεκαετία, όταν η Κούβα αποφάσισε να κάνει εξαγωγή know how, μόνο στη Βραζιλία έχουμε πάνω από 30 προπονητές, σε μια χώρα που με... 20 φορές περισσότερο πληθυσμό από την Κούβα έπαιρνε το 1/4 των μεταλλιών που παίρνει το υπεραθλητικό νησάκι μας. Και τώρα που μας κοντράρουν στα ίσα τους καμαρώνουμε σα να είναι δικοί μας. Κρίμα που δεν κaτέβηκε η Yargelis για να έχουμε τρίο από μαύρες λατίνες γυναικάρες άλτριες.

Τρίτο χρυσό σε ΟΑ για τον αγαθό τιτανοτεράστιο Mijain Lopez.

Κάτι πρέπει να γίνει με τους κριτές στο μποξ. Ειδικά κάτι Καζάκοι, Αζέριοι, Αρμένιοι κλπ ψηφίζουν άρτσι μπούρτσι και λουλάς, πιο στημένος πεθαίνεις. Μέτρησα landed blows 15-1 σε ένα ματς και βρέθηκε κριτής που βρήκε ότι και τους τρεις γύρους τους πήρε αυτός που έφαγε 15 μπουκέτα κι έδωσε ένα, ευτυχώς οι άλλοι δύο το έσωσαν. Να σοβαρευτεί λίγο η Ομοσπονδία και να τους μαζέψει, αηδία έχει καταντήσει το θέμα, ας βάλουν το Στήβι Γουόντερ για κριτή, πιο πολλή επιτυχία θα έχει.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.057
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Σήμερα είμαι η μεγάλη ημέρα ενός σπουδαίου αθλητή και μεγάλου μαχητή, Σπύρου Γιαννιώτη.
Καλή του επιτυχία!
Όπως και στην ομαδάει πόλο που δίνει το κρίσιμο παιχνίδι με Ιταλία για να δει αν θα έχει 2 ευκαιρίες για ένα μεταλιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.703
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom