Ούτε ένας Έλληνας...

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Turms βολεύει τότε να πιεις καφέ με αγνώστους ώστε να κερδίσεις λίγο χρόνο για να σκεφτείς τρόπους εξόντωσης του αντιπάλου χε χε. Πάντως εγώ είμαι τυχερός και μια φορά που έχασα το δρόμο και κάναμε μόνο 4 ώρες παραπάνω η γυναίκα μου έδειξε μεγάλη κατανόηση. Αν και θα ήθελε πολύ να με πατήσει με το αμάξι έδειξε χαρακτήρα θεωρώντας ότι ήταν κάτι τυχαίο. όταν ανακάλυψε ότι χάνομαι συνέχεια ήταν πλέον αργά... με είχε παντρευτεί
 

vasitsif

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Α καλό...
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδονησία
Νο1: Αεροδρόμιο Dubai, και μόλις να έχω φτάσει μετά από 2 μήνες που ήμουν στην Ινδία χωρίς να έχω δει Έλληνες ( ε, λιγάκι ξεσυνήθισα) σε κατάσταση ημι-νιρβάνας.-δεν θα σχολιάσω καν την αντίθεση Βομβάη-Dubai, άλλο σοκ- Πηγαίνω προς την αίθουσα αναμονής και όπου ακούω 200 μέτρα μακρυά : "Τάσοοοοοο, καλέ Τάσοοοοο τα παιδιά καλέεεεεεε!!" και μετά σε μένα : " Δηλαδή εσύ εκεί τα γελάδια τα είδες αδέσποτα;" Αχ, επιστροφή στην πατρίδα βρε!!!
Νο2: Ιταλία αεροδρόμιο στην Pisa. 2 μεγάλες ουρές, οι μεν Φινλανδοί, πτήση για Helsinki, οι δε Έλληνες , επιστροφή στο Ελλαδιστάν. Μα, και αυτοί οι Φινλανδοί, τόσο αθόρυβοι, τόσο τακτικοί, μιλούσαν αθόρυβα, γελούσαν αθόρυβα, ακόμα και τα μωρά τους θαρρείς έκλαιγαν αθόρυβα.... Έλληνες, και κυρίως ήμαστε γυναίκες, μπιλιαρδάδικο τελείως.... Πώς να φύγω και να πάω στην ουρά των Φινλανδών...;;;
 

ΕΛΑΝΤΕ

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
το πιο αστειο ειναι οταν συναντας ελληνες απο την ιδια πολη στο ταξιδι!!!
μπορει να μην ειχατε πει καλημερα ποτε μπορει να μην ειχατε μιλησει ποτε φυσιογνωμικα κατι να σου λενε.... και οταν τους συναντας στο εξωτερικο ακους ενα γεια σου πατριδαααα!!!!κολλητοι ξαφνικα!!!:roll::roll:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.841
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
σημερα πηγα για μια γρηγορη βουτια στο 1ο ποδι....
μετα το μπανιο πηγαμε στην μαρινα του γνωστου μεγαλου ξενοδοχειο στο 1ο ποδι, αραξαμε σε μια καφετερια διπλα σε μια ταβερνα (φθηνα ηταν παντως...) και χαζευαμε...

μια οικογενεια με τρια παιδακια ερχεται για φαγητο....(αδιαφορο)
ξαφνικα εκει που ηταν να φυγουμε βλεπω το ενα παιδακι απο τα τρια ερχεται στο συντριβανι της καφετεριας, κατεβαζει το μαγιο και αρχιζει να κατουραει μες το συντριβανι...γελωντας, με αυτο το γελιο "δειτε τι κανω"

το κοριτσακι (το μεγαλο παιδι) παει να παρει το αγορακι που κατουρουσε και αυτο αρχιζει να κλαιει....

οι γονεις συνεχιζαν το φαγητο τους 10 μετρα πιο περα, η μανα κοιτουσε και γελουσε ολο καμαρι, και το πατερ-φαμιλιας βγαζει μια φωνη "ρε συ ελενιτσα (τυχαιο το ονομα), αστον ησυχο..."
- μα ρε μπαμπα δες τι κανει
και η απαντηση "ε ας τον να το κανει...."

μετα εβαλε λιγο παντσετα στο στομα και συνεχισε αυτος το φαγητο, η μανα το χαζογελιο ολο καμαρι, και ο μικρος να κατουραει στο συντριβανι....

το δε κοριτσακι (που πηγε να κανει το σωστο) εμεινε σαν χαζο και κοιτουσε....


Υ.Γ. ξερω ξερω.... "μικρο παιδι ειναι μωρε...αστο"
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.841
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
το πιο αστειο ειναι οταν συναντας ελληνες απο την ιδια πολη στο ταξιδι!!!
μπορει να μην ειχατε πει καλημερα ποτε μπορει να μην ειχατε μιλησει ποτε φυσιογνωμικα κατι να σου λενε.... και οταν τους συναντας στο εξωτερικο ακους ενα γεια σου πατριδαααα!!!!κολλητοι ξαφνικα!!!:roll::roll:
και οπου τους βλεπεις τρεχεις να κρυφτεις...αν δε ειστε στο ιδιο ξενοδοχειο ξυπνας για πρωινο απο τις 6 για να εισαι πρωτος...
(φυσικα αν το πρωινο ειναι 7.30 - 10.30 ολοι οι ελληνες πανε κατα τις 10.24 και 30'')
 

ΕΛΑΝΤΕ

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
σημερα πηγα για μια γρηγορη βουτια στο 1ο ποδι....
μετα το μπανιο πηγαμε στην μαρινα του γνωστου μεγαλου ξενοδοχειο στο 1ο ποδι, αραξαμε σε μια καφετερια διπλα σε μια ταβερνα (φθηνα ηταν παντως...) και χαζευαμε...

μια οικογενεια με τρια παιδακια ερχεται για φαγητο....(αδιαφορο)
ξαφνικα εκει που ηταν να φυγουμε βλεπω το ενα παιδακι απο τα τρια ερχεται στο συντριβανι της καφετεριας, κατεβαζει το μαγιο και αρχιζει να κατουραει μες το συντριβανι...γελωντας, με αυτο το γελιο "δειτε τι κανω"

το κοριτσακι (το μεγαλο παιδι) παει να παρει το αγορακι που κατουρουσε και αυτο αρχιζει να κλαιει....

οι γονεις συνεχιζαν το φαγητο τους 10 μετρα πιο περα, η μανα κοιτουσε και γελουσε ολο καμαρι, και το πατερ-φαμιλιας βγαζει μια φωνη "ρε συ ελενιτσα (τυχαιο το ονομα), αστον ησυχο..."
- μα ρε μπαμπα δες τι κανει
και η απαντηση "ε ας τον να το κανει...."

μετα εβαλε λιγο παντσετα στο στομα και συνεχισε αυτος το φαγητο, η μανα το χαζογελιο ολο καμαρι, και ο μικρος να κατουραει στο συντριβανι....

το δε κοριτσακι (που πηγε να κανει το σωστο) εμεινε σαν χαζο και κοιτουσε....


Υ.Γ. ξερω ξερω.... "μικρο παιδι ειναι μωρε...αστο"

ΑΣΕ τι μου θυμησες τωρα!!!!ειχα παει διακοπες στην καβαλα και ημουν με την κουμπαρα μου με τα μικρα της!! διπλα καθονταν 2 ζευγαρια ελληνες στην γερμανια τα παιδια τους τα ειδαμε λιγο στην αρχη και εξαφανιστηκαν εμφανιζοντουσαν κατα διαστηματα αλλα ηταν πολυ χαλαρη αντιθετα με εμας που τα ειχαμε συνεχεια στο οπτικο πεδιο!!ειδικα οταν φωναζε η κουμπαρα τα μικρα μας κοιτουσαν παραξενα!!ντροπηηηηη
οταν το συζητησα με μια γνωστη που εχει μεινει χρονια εξωτερικο μου ειπε ειναι διαφορετικη η νοοτροπια!!δεν ειναι τυχαιο που οταν παμε σε μια ταβερνα τα ελληνικια τρεχουν γυρω γυρω και οι γονεις απο πισω και τα γερμανακια καθονται στο τραπεζι και τρωνε!!!τι να πεις!!!!!;);)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
και οπου τους βλεπεις τρεχεις να κρυφτεις...αν δε ειστε στο ιδιο ξενοδοχειο ξυπνας για πρωινο απο τις 6 για να εισαι πρωτος...
(φυσικα αν το πρωινο ειναι 7.30 - 10.30 ολοι οι ελληνες πανε κατα τις 10.24 και 30'')
Δεν θυμάμαι να έχω αλλάξει υπηκοότητα και όπως και πολλοί άλλοι συμφορουμίτες,θέλω να πιστεύω,παίρνω αρκετά νωρίς το πρωινό μου.

Αυτό το λέω βασικά γιατί ξεχνάμε ορισμένες φορές ότι σε αυτό που βρίζουμε ανήκουμε κι εμείς.Έτσι θεωρώ ότι όπως υπάρχουν "κακοί" Έλληνες υπάρχουν και "κακοί" σε όλες οι εθνικότητες του πλανήτη.Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε.
 

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
οκ χαλαρωστε λιγο με την απολυτη αγιοποιηση των ξενων..
εγω απο την αλλη εχω δει αρκετες φορες στην παραλια κατι γερμαναραδες να αφηνουν τις πανες απο τα μωρα στην αμμο
δεν εχει να κανει με την χωρα προελευσης αλλα με την παιδεια που κουβαλαει ο καθενας απο το σπιτι του
 

ΕΛΑΝΤΕ

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
νομιζω το θεμα ηταν σπανια προτιμουν ελληνες την ιρλανδια!!!οντως δεν ειναι η πρωτη επιλογη για ταξιδι και οι λιγοι που θα συναντησεις εκει ειτε σπουδαζουν ειτε εργαζονται ειτε επισκεπτονται αυτους!! ο λογος??βροχη και μελαγχολια!!! και φετος το καλοκαιρι ειδικα...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Χθές γυρίσαμε απο την Κωνσταντινούπολη και ομολογώ οτι είδα υπερβολικά ελάχιστους έλληνες και μονο την τελευταία μέρα στο Kapali Carsi ( λόγω ηλικίας μάλλον ήταν group ).

Προσωπικά δεν χρειάστηκε ουτε μια στιγμή να ''κρύψω''οτι είμαι Ελληνας στην Πόλη .
5 μέρες ήμουν '' σαν Τούρκος '' με Ισπανίδα Φίλη !!!!!!!!!! δεν μου μίλησαν ουτε μια φορά αγγλικά :haha::haha::haha:

έπεσε τρελό γέλιο τελικά ,πρέπει να τα γράψω αυτά .......
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω την πατησα στο τρενο απο Μοναχο-Σαλτσμπουργκ.
Ειμασταν 4 κοριτσια κ 2 θεσεις απεναντι ο απολυτος κουκλος.
Και δωστου εγω να λεω με ανεση ...και τι μωρο ειναι αυτος... και τι κουκλος ειναι αυτος...σκασε μωρη μου ελεγαν οι αλλες...ελα μωρε που να καταλαβαινει τωρα αυτος .....μεχρι που χτυπαει το κινητο του κ αρχιζει να μιλαει Ελληνικα:shock:
Ηθελα να κατεβω απο το τρενο κ να γινω καπνος.
Η απολυτη ρομπα!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.144
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom