Κούβα Ο maltakias στην Κούβα

soudianos

Member
Μηνύματα
3.707
Likes
6.337
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
"Επιπλέον,η σκέψη και μόνο ότι επισκέπτομαι το νησί ενώ ο Κάστρο είναι ακόμα ζωντανός,ντοπάρισε την ψευδαίσθηση των εγκεφαλικών κυττάρων μου με μεγαλύτερη δόση αυταπάτης."

το παραπάνω που έγραψες είναι το σπουδαιότερο, κι εύχομαι κι άλλοι να προλάβουν Την Κούβα του Φιντέλ...
μπράβο σου που μπήκες στο πνεύμα παρόλες τις σημερινές αλλαγές.
συμπτωματικά κι όλως τυχαία, διαβάζω αυτές τις μέρες το "Και ο Θεός μπήκε στην Αβάνα" (Καστανιώτης σελ.568). Θα βρεις πολλά ενδιαφέροντα εκεί μέσα
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Μαλτάκια,
υπέροχη αφήγηση, σε ευχαριστώ πολύ!
Είμαι από τους τυχερούς, όπως λές, που επισκέφτηκαν την Κούβα νωρίς. Συγκεκριμένα, πήγα το '98 και ακολούθησα την ίδια διαδρομή: Αβάνα-Τρινιδάδ-Βαραδέρο. Μέσα από την ιστορία σου, παρατηρώ πόσο άλλαξε από τότε και με θλίβει αφάνταστα.....
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Εγώ πάλι από τους άτυχους που ακόμα το ονειρεύονται το συγκεκριμένο ταξίδι και ξεκοκκαλίζουν κάθε ιστορία που θα βρούν για ταξίδια άλλων.
Πού είσαι zmaria; Μάλλον βλέπω να σε παίρνω για παρέα μου με το ζόρι (με το ζόρι, λέμε τώρα.... )
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Εγώ πάλι από τους άτυχους που ακόμα το ονειρεύονται το συγκεκριμένο ταξίδι και ξεκοκκαλίζουν κάθε ιστορία που θα βρούν για ταξίδια άλλων.
Πού είσαι zmaria; Μάλλον βλέπω να σε παίρνω για παρέα μου με το ζόρι (με το ζόρι, λέμε τώρα.... )
Άσε με γιατί κάθε ιστορία τους είναι και μια μαχαιριά στην καρδιά μου.. Αλλά και μια κλωτσιά να πάω επιτέλους!
Ζόρι? Ναι πολύ ζόρι......
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγώ πάλι από τους άτυχους που ακόμα το ονειρεύονται το συγκεκριμένο ταξίδι και ξεκοκκαλίζουν κάθε ιστορία που θα βρούν για ταξίδια άλλων.
Πού είσαι zmaria; Μάλλον βλέπω να σε παίρνω για παρέα μου με το ζόρι (με το ζόρι, λέμε τώρα.... )
Ααα εγω σας τρωω λαχανο παιδια !!!!Ειμαι απο τους υπερτυχερους που επαιζε να παω Κουβα ή Ινδια τελη Ιουνιου ...και ακυρωθηκε:D
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μaltakia να σαι καλά... Η ιστορία (σου) σε δικαίωσε.

GTS υπό προυποθέσεις "ψήνομαι" για Κουβα (ας πάει και το παλιάμπελο). Ιδίως αν σε εχω παρέα.
Αρκεί βέβαια να ναι διαθέσιμος κι ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΣ εκεί, έτσι; ( Μιλάμε για Ιούλιο -Αυγουστο ή Χριστουγεννα)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.804
Likes
18.747
Μaltakia να σαι καλά... Η ιστορία (σου) σε δικαίωσε.

GTS υπό προυποθέσεις "ψήνομαι" για Κουβα (ας πάει και το παλιάμπελο). Ιδίως αν σε εχω παρέα.
Αρκεί βέβαια να ναι διαθέσιμος κι ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΣ εκεί, έτσι; ( Μιλάμε για Ιούλιο -Αυγουστο ή Χριστουγεννα)
Καραμέσα! Ανυπομονώ Βαγγέλη.

(έγραψα και ένα κατεβατό το οποίο διέγραψα, δεν έχει σημασία)
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Ήμουν στην Κούβα το καλοκαίρι. Μετά, ήρθα και κόλλησα :) κι εγώ με τη σειρά μου στο travel stories κι από τότε είχα κατά νου να γράψω κάτι για το ταξίδι στην Κούβα... Μέχρι τη στιγμή που διάβασα την δική σου ιστορία κι αποφάσισα ότι η δική μου δε θα γραφτεί!!! Όχι απλά με κάλυψες αλλά θα ήταν και σα να σε αντιγράφω: ακολουθήσαμε τα ίδια δρομολόγια, είδαμε τα ίδια πράγματα (απ' ό,τι αναφέρεις), ακούσαμε τις ίδιες άκρως ενδιαφέρουσες και κατατοπιστικές πληροφορίες και είμαι πεπεισμένη ότι είχαμε και τον ίδιο ξεναγό-φαινόμενο ;) Και σε άλλα εύχομαι!!!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Φοβερη αφηγηση..Μπραβο!Και ομορφες φωτο...!!!!!
 

Elinasifaki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Εξαιρετική η ιστορία σου, πολύ κατατοπιστική, μήπως μπορείς να μοιραστείς μαζί μου ποίος σε περίμενε στην Κούβα γιατί θα πάμε στις αρχές Φλεβάρη χωρίς group και θα θέλαμε κάποιον εκεί να βοηθήσει. Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.030
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom