Ταϊλάνδη Πάμε Ταυλανδη!

exs

Member
Μηνύματα
79
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο
κι ομωs παντου οι σερβιτορεs ερχονται να σου γεμισουν το ποτηρι κι αs εχειs πιει μονο μια γουλια , κατι που μαs προκαλουσε γελιο.
Μου θύμησες ένα εστιατόριο στο Βόσπορο όπου τα γκαρσόνια στέκονταν δίπλα και πίσω απο τους πελάτες και όταν έβλεπαν ότι υπήρχαν τρίμματα ψωμιού στο τραπέζι είχαν στο χέρι ηλεκτρικό σκουπάκι και καθάριζαν...:clap: :haha::clap:
εκεί να δείτε γέλιο(πάντα βέβαια εσωτερικά και διακριτικά...)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
είχαν στο χέρι ηλεκτρικό σκουπάκι και καθάριζαν...:clap: :haha::clap:
εκεί να δείτε γέλιο(πάντα βέβαια εσωτερικά και διακριτικά...)
Μα τι λεs τωρα..σκουπακι και διακριτικα?Σιγουρα δε θα κρατιομουν :haha::haha::haha:
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Εμείς μέσα σε 6 μέρες μπορώ να πω ότι είδαμε πολλά πράγματα από το Πουκέτ. Καταρχάς η Patong είναι μια κωμόπολη όπου μπορείς να βρεις τα πάντα. Σαν παραλία δεν μπορώ να πω ότι είναι και η καλύτερη λόγω της πολυκοσμίας. Αλλωστε υπάρχουν ένα σωρό παραλίες είτε σε άλλα σημεία του νησιού είτε στα κοντινά νησάκια. Κατ' εμέ αυτές είναι και οι καλύτερες, με απέραντες αμμουδιές, στο Koh Khai είχε και σπασμένα κοράλια στην άμμο, υπέροχο snorkelling και γενικά εν έτει 2007 η Ταϋλάνδη έχει ξεπεράσει το πρόβλημα του τσουνάμι. Κάναμε συνέχεια εκδρομές και τα μέρη που είδαμε ήταν ονειρεμένα!!! Το μόνο κακό ήταν αυτή η πολυκοσμία. Δεν νομίζω ότι υπάρχει πια παρθένα παραλία στο Πουκέτ. Το χρώμα του νερού της Maya Bay (εκεί που γυρίστηκε η Παραλία) ήταν κάτι το μοναδικό, που επισκιαζόταν όμως από τα πολλά ταχύπλοα και τον κόσμο. Οι άλλες παραλίες που πήγαμε με ταχύπλοα ήταν υπέροχες αλλά κι εκεί ο κόσμος και τα πλοιάρια πολύς. Οι σχηματισμοί στο Phang-Nga ήταν απίστευτοι, το εθνικό πάρκο Sirinat βόρεια του νησιού το διασχίσαμε με την παραδοσιακή τους βάρκα με την περίεργη μύτη μπροστά και τη μηχανή αυτοκινήτου (!) και πραγματικά σε έπιανε δέος βλέποντας τα μανγκρόβια δάση και τους βράχους ποιυ ξεπηδάγανε από το πουθενά στη μέση της λιμνοθάλασσας. Στην Patong οι κοπελίτσες μη δουν άντρα μη Ασιάτη κάνουν σαν τρελές! Κοριτσάκια που συνοδεύονταν από "ώριμους" κυρίους και αγοράκια με μπότες και δικτυωτές μπλούζες ήταν σύνηθες φαινόμενο. Στην αρχή μας ξένισε, μετά όμως είδαμε ότι εκεί κάτι τέτοια είναι τρόπος ζωής.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λυπαμαι πολυ Menia που αλλαξε τοσο το μεροs, εγω ειδα εναν παραδεισο...Εχω φωτογραφιεs απο την Κατα , την Καρον , τη Μaya Bay που λεs και ειμαστε ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΙ...ουτε κοσμοs ,ουτε πλοιαρια..
Απο την αλλη αυτοι οι ανθρωποι χρειαζονται τον τουρισμο για να επιβιωσουν , αλλα οταν γινεται σε βαροs τηs φυσηs καποια στιγμη θα το πληρωσειs:(
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Από αυτά που διαβάζω μάλλον προς Κο Σαμούι δηλαδή γέρνει η πλάστιγγα όσον αφορά τα νησάκια τριγύρω, ε;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι , το Κο Σαμουι ηταν καταπληκτικο , αλλα εγω θα ψηφιζα Κο Ταο - το οποιο ακολουθει παρακατω - γιατι δεν ειχε δρομουs , ρευμα , τουριστεs , εμενα μου αρεσουν αυτα τα μερη που ειναι 500 χρονια πισω:clap::clap:.
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Η αλήθεια είναι ότι σε μια εκδρομή στο James Bond Island βρήκαμε ένα ζευγάρι Ελλήνων οι οποίοι μας πρότειναν ανεπιφύλακτα το Σαμούι. Ακόμα δεν έχει αλλοτριωθεί μας είπαν... Ακόμα... Αρα όσοι προλαβαίνετε σπεύσατε!!!!:bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και αν κανειs ενδιαφερεται να ψαχτει λιγο παραπανω , νοτια του Κραμπι η επαρχια Τρανγκ ειναι παραδεισοs.Το παρκο Κο Ταρουταο στα συνορα με τη Μαλαισια ειναι το Πουκετ 50 χρονια πριν-Ανεγγιχτο.
Εχει καταλυματα για να μεινειs , δεν εχει μπαρακια με... ενοικιαζομενεs!!
Ειναι στα σχεδια μου να οδηγησω οοολη την παραλιακη απο το Κραμπι ωs τα νοτια συνορα..θα δουμε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom