Ταϊλάνδη Πάμε Ταυλανδη!

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Ζωη μένω άφωνος!
Δεν μπορώ να διανοηθώ πως έμεινες εδώ http://www.samuiparadise.com/info.htm:shock:
Περίμενα να δω τίποτα καλύβες σε καμιά παραλία με φοινικες.......
Πάντως εγω δεν θα έδινα με τιποτα 4000+ baht για ξενοδοχείο στην Ταυλάνδη!
Με τοσα χρηματα θε πλήρωνα διαμονη για τουλάχιστον 5-6 βράδια, για να μην πω περισσοτερα και φανω υπερβολικος!:D!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Doug , εγω εχω μεινει πιο αφωνη απο σενα..σαφωs και δεν εμεινα στο ξενοδοχειο που δειχνει το λινκ..
Εμεινα αφωνη γιατι του μοιαζει πολυ και δεν ξερω αν το εφιαξαν ετσι τωρα , η αν προκειται για συνωνυμια.Το λομπι του ξενοδοχειου ηταν εναs ξυλινοs παγκοs (καμια σχεση με τη χλιδα :shock: που βλεπω τωρα) που μαs εδωσαν χυμο για το καλοσωρισεs στα ορθια.Kαι φυσικα δεν ειχε πισινα και σπα κλπ..και σιγουρα δεν πληρωσα 4000 baht , αλλα γυρω στα 800 baht με πρωινο - τα οποια και παλι πολλα ηταν αφου στην παραλια Maenam εμενεs με ενα πεντακοσαρικο χαχα.

Αν παs πισω στη σελιδα 4 που εχω βαλει μια φωτο τραβηγμενη απο το δωματιο του ξενοδοχειου , θα δειs τιs πλαστικεs καρεκλεs και τραπεζακι του μπαλκονιου που σιγουρα δεν αρμοζουν σε ενα resort-spa χαχαχα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Doug , ..σαφωs και δεν εμεινα στο ξενοδοχειο που δειχνει το λινκ..
θα δειs τιs πλαστικεs καρεκλεs και τραπεζακι του μπαλκονιου που σιγουρα δεν αρμοζουν σε ενα resort-spa χαχαχα
Μεγαλη κουβεντα μη λεs , λενε..λοιπον ναι εμεινα στο ξενοδοχειο αυτο..μονο που ηταν οπωs σαs το περιεγραψα.Σε ενα σαιτ διαβασα οτι εκαναν ανακαινιση , και προσθεσαν και πισινα.
Τοτε που εμενα εγω δεν υπηρχαν δωματια πανω στην παραλια και τωρα προσθεσαν πολυτελειs σουιτεs , ονομαζονταs τα πισω bungalows που εμεινα εγω , garden view.
Εψαξα στο νετ και το αναγνωρισα μονο απο τα βραχια στο δεξι μεροs τηs παραλιαs.
Και φυσικα οι πλαστικεs καρεκλιτσεs μπαλκονιου τωρα εγιναν ξυλινεs σκαλιστεs οπωs αρμοζει σε καθε μασαζοσπα που σεβεται τον εαυτο του.


http://th.th66.com/677194/paradisechaweng3_01.jpg
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.767
Χαχα, έχεις δίκιο, έχω ξεκινήσει και ψάχνομαι και τελώ εν πλήρη συγχύσει

Μιλάμε δε ξέρω τι γίνεται.....άσε που έχω αρρωστήσει με τα τοπία που βλέπω...6 μήνες πριν και ήδη ανυπομονώ

Βοήηθειιιααααααααα :bleh::bleh::haha::haha::haha:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Εξω χιονίζει και εσύ με μετέφερες σε μαγικά νησιά

Μπορώ να ομολογήσω ότι οι φωτογραφίες σου και τα βίντεο ήταν πολύ πολύ όμορφα.
Με έστειλες 11 χρόνια πίσω στο χρόνο τότε που και εγώ είχα επισκεφθεί αυτό το φοβερό νησί.
Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες γιατί η περιγραφή σου ήταν ότι καλύτερο απλά δυο λόγια για τη δική μου εμπειρία.Σε κάποιο σημείο λες ότι τα κτίρια δεν ξεπερνούν το ύψος ενός φοίνικα.
Το διαπίστωσα και εγώ όταν εκπληκτη βγήκα στη βεράντα του δωματίου που μέναμε και είδα ότι μπορούσα να πιάνω τα δέντρα ακόμα και να μαζέψω φρούτα.Η θάλλασα αν και λίγα μέτρα μπροστά δεν φαινόταν απο την πυκνή βλάστηση.
Κάτι άλλο που με εντυπωσίασε όσο τίποτα άλλο ήταν το αερόδρομιο κατά την άφιξη μας που φωτιζόταν από πυρσούς (φτάσαμε νύχτα).
Όσο για τα θαλάσσια σπορ είχα μια εμπειρία που δεν θα ξεχάσω ποτέ.
Αποφασίσαμε να κάνουμε τζετ σκι,εγώ φυσικά ως πρωτάρα δεν οδηγούσα απλά ήμουν συνεπιβάτης.
Για πολύ κακή μου τύχη έπεσα στη θάλασσα μεσοπέλαγα,εμένα τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε αφού οι άνθρωποι στην παραλία ισα ίσα που διακρίνονταν.
Τα είδα όλα μπλε,ο βυθός φυσικά κάθε άλλο παρά μπλε ήταν,η φαντασία μου οργίασε ...
Τελικά μετά από πολύ ώρα τα κατάφερα να βγω στην παραλία που εκεί φυσικά μας περίμενε αυτός που μας το είχε νοικιάσει με τα κυάλια ανά χείρας,λέγοντας ότι μας παρακολουθούσε και απλά ήθελε να δει τι θα κάνουμε.Όχι δεν τον πλάκωσα ήμουν πεθαμένη απο την κούραση ούτε φυσικά αργότερα γιατί απλούστατα το είδα αλλιώς ως μια Εμπειρία ακόμα.

Άλλωστε γι αυτό δεν ταξιδεύουμε?:p
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χαιρομαι που σου αρεσε το αρθρο μου και κυριωs που σε ταξιδεψε :).
Το ταξιδι ονειρο που εχειs με ταξιδεψε κι εμενα στα αγαπημενα μου μερη , ειδικα αν το συνδυασειs με το Μπελιζ θα ειναι το τελειο ταξιδι.
 
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Δεν έχω ιδέα...
Ταξίδι-Όνειρο
road trip to California
Πολύ ωραία περιγραφή :D
Με τρομοκράτησες με το αεροπλάνο όμως λίγο χαχαχαχα
Γιατί είμαι και εγώ από αυτούς που βλέπουν τις ωραίες εκπομπές του Μακεδονία, που έχουν δει τους Επιζήσαντες 10 φορές...και τουλάχιστον μια φορά τον μήνα στον ύπνο μου πάω από πτώση αεροπλάνου...αχαχα:D:D
Βέβαια και εγώ ταξιδέχω παρ'όλ'αυτά. :roll:
Του χρόνου σχεδιάζω ένα παρόμοιο ταξίδι, αλλά μάλλον θα μείνω σε κάτι φτηνά διαμερίσματα που βρήκα με 100-200 ευρώ τον μήνα! :shock::shock:
Πάντως σήμερα Ταυλάνδη θα δω στον ύπνο μου με τις περιγραφές σου.:clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστω Cornelia.Ελπιζω να πηρεs ιδεεs για το που θα μεινειs και οτι χρειαστειs εδω ειμαστε αρκετοι Ταυλανδοπληκτοι :). Η Ταυλανδη ειναι πανεμορφη και αν μεινειs ενα μηνα δυσκολα θα γυρισειs πισω στα πατρια εδαφη :lol:.
Μην πτοεισαι με τα αεροπλανα , εχω αρχισει να το ξεπερναω πια..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.974
Likes
9.404
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εννοω οτι δε λιποθυμησα στην πτηση Σεμπου-Μπορακαι παρολο που πεταξα με κακοκαιρια. Αυτο ειναι αθλοs για μενα :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.685
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom