Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Εμείς στο Βερολίνο πήγαμε οικογενειακώς την Πρωτοχρονιά,με easyjet,και μείναμε στο Holiday Inn δίπλα στο αεροδρόμιο του Shoenefeld σε οικογενειακό πολύ ωραίο δωμάτιο.Χιόνιζε συνεχώς,αλλά είχαμε πολύ καιρό να δούμε χιόνι στην Ελλάδα!Απο αξιοθέατα είδαμε την πύλη του Βραδεμβούργου,το Reichtag,το αναπομείναντα τείχος του Βερολίνου,γενικώς όμως γυρίσαμε σχεδόν παντού.

είσαι θεά .....απλά !!!!!!!!
 

Μαρ

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανια
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουενος Αιρες
Σου προτεινω να επισκεφτεις την Γκεμελντεγκαλερι με πινακες υψηλης ποιοτητας ηπινακοθηκη ειναι στο κουλτουφορουμ και ειναι σχεδιασμενη ετσι ωστε να μην κουραζει τον επισκεπτη ολα τα εργα θα τα δεις με φυσικο φως εχει λειτουργικο σχεδιασμο και δεν ειναι τεραστια.Εαν σου αρεσει η συγχρονη ζωγραφικη να επισκεφτεις το
 

Μαρ

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανια
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουενος Αιρες
εαν σου αρεσει η συγχρονη ζωγραφικη να επισκεφτεις το Χαμπουργκερ Μπανχοφ προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο η Γκεμελντεγκαλερι.Να ανεβεις στο θολο του κοινοβουλιου.Προσπαθησε να περπατησεις το βραδυ πισω απο το κοινοβουλιο κατα μη κος του ποταμου για να δεις την συγχρονη και παλια αρχιτεκτονικη να δενουν παραξενα να κανεις βολτα με το ποταμοπλοιο να πας για τζαζ στοATRANE Pestalozzistrasse CharlottenburgΝα δοκιμασεις λουκανικα και μπυρες και να περπατησεις παντου Εμεις μεναμε στο Clarion Berlin ηταν πολυ βολικο Επισης εαν θελεις να γυρνας τα αξιοθεατα μπορεις να παιρνεις το λεωφορειο 100
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Το ξαναλεω!! για πρωτη επισκεψη στην πολη ειναι καλυτερο να μεινεις στο ανατολικο μερος της πολης, περιπου κοντα στην Alexanderplatz!!
Οπωσδήποτε θα συμφωνήσω!!Βερολίνο και πρώτη φορά κι όλας,προτίμησε διαμονή στό ανατολικό!!
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Σαν θέση νομίζω ότι το δεύτερο,κοντά στην Ποτσντάμερ,είναι πιό κεντρικό και βολικό,γιατί το πρώτο ναι μέν είναι στο Ανατολικό αλλά έτσι όπως το είδα λίγο στο χάρτη είναι απομακρυσμένο,αρκετά πιο ψηλά από την Αλεξάντερ Πλάτς....
Δεν ξέρω,δεν διάβασα τις αναφορές για το καθένα,τι προσφέρουν κλπ,αλλά με μια πρώτη ματιά (σαν θέση επαναλαμβάνω και πάλι) θα προτιμούσα το δεύτερο.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Το δεύτερο που λες είναι το Suitehotel Berlin Potsdamer Platz ξέρει κανένας απο το φορουμ ή έχει διανυκτερεύσει εκεί να μου πει την γνώμη του? (οσο αφορά τώρα την πλατεία Ποτσντάμερ είναι όλο το 24 με ζωή -διασκέδαση?)
Το πρώτο είναι το Alex Hotel για αυτό κανένας?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
εγω θα σου προτεινα αυτο!!! Πανω στην Alexanderplatz με ολα τα μεταφορικα μεσα , μεσα στα ποδια σου για να πας οπουδηποτε!!!
Ασε που ειναι και πολυ οικονομικο
Booking.com: hotel Park Inn Berlin-Alexanderplatz, Berlin, Germany - 2489 Guest reviews. Book your hotel now!
Συμφωνώ απολύτως με την πρότασή σου αλλά είμαστε 3 άτομα και το συγκεκριμένο δεν έχει τρίκληνο...!Το Booking.com: Suitehotel Berlin Potsdamer Platz, Berlin, Germany - 221 Guest reviews. Book your hotel now!
πως το βλέπεις?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Συμφωνώ απολύτως με την πρότασή σου αλλά είμαστε 3 άτομα και το συγκεκριμένο δεν έχει τρίκληνο...!Το Booking.com: Suitehotel Berlin Potsdamer Platz, Berlin, Germany - 221 Guest reviews. Book your hotel now!
πως το βλέπεις?
Αν ειναι ετσι τοτε παω πασο!!! Μια χαρα ειναι αυτο που μου λες και αυτο θεωρειται κεντρικο. Θα ανεβαινετε στην potsdamer platz με το ποδι και απο εκει το λεωφορειο 200 στην Leipziger strasse για ανατολικο.
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Αν ειναι ετσι τοτε παω πασο!!! Μια χαρα ειναι αυτο που μου λες και αυτο θεωρειται κεντρικο. Θα ανεβαινετε στην potsdamer platz με το ποδι και απο εκει το λεωφορειο 200 στην Leipziger strasse για ανατολικο.
Είναι και το μετρό που δουλεύει συνέχεια...για μετακινήσεις!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
απαπαπααα οχι το μετρο!!!! Λεωφορειακι και ξερο ψωμι!! Πως θα δεις την πολη αν εισαι συνεχως underground? Δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο , μονο λεωφορεια 100 και 200
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.044
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom