Παρέα για Ταξίδια...

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Εχω κλεισει για τελος Μαιου τελικα για Γκουαντζου 18 μερες. Τις 8 σιγουρα θα τις περασω στο Θιβετ. Για τις υπολοιπες ακομα να αποφασισω.
Φοβερό ταξίδι! Αυτά είναι! Θα χρειαστώ τις γνώσεις σου τότε για το πιο κλασικό και "συνηθισμένο" κομμάτι γύρω από Πεκίνο και Ξιάν...
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
καλησπερα παιδια...μολις ειδα την προσφορα της qatar για bangkok στα 370 και δεν αντεχω να μην την κλεισω.το θεμα ειναι οτι απο την παρεα μου στανταρ δεν θα με ακολουθησει κανεις.μιπως ενδιαφερετε κανεις απο εδω?το σκεφτομουν για αναχωρηση γυρω στις 15 νοεμβριου.
Ψήνομαι Φεβρουάριο για ΛΑΟΣ 20 ημέρες.
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ευρέθη! Ευρέθη! Και τόσο φθηνό δεν πρόκειται να ξαναβρεθεί!!! Αθήνα - Πεκίνο 25/4 - 6/5 10 μέρες 374 ευρουλάκια με Κατάρ! Άντε ψηθείτε!

Απ' ότι είδα έκλεισες και 'συ για Κίνα. Θα πας πιο νότια όμως... αν πάντως ανέβεις κατά Πεκίνο μεριά βρισκόμαστε για μια chingTao! :)
Τελικα βρηκες παρεα για Κινα;;;
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Τελικα βρηκες παρεα για Κινα;;;
Μπα! :( σόλο θα πάω. Γενικά μου αρέσουν τα σόλο ταξίδια και έχω κάνει αρκετά, απλά τη συγκεκριμένη χώρα τη φοβάμαι λίγο. Έχω πετύχει κινέζα νευριασμένη να στολίζει τον άντρα της και μου έχουν κοπεί τα ύπατα! Έχω την αίσθηση ότι σε αντίθεση με τους γιαπωνέζους οι κινέζοι είναι νευρικός λαός. Ελπίζω να κάνω λάθος.
Γι' αυτό σας λέω... μια απόφαση είναι... θα βγούνε κι άλλες προσφορές!!!
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μπα! :( σόλο θα πάω. Γενικά μου αρέσουν τα σόλο ταξίδια και έχω κάνει αρκετά, απλά τη συγκεκριμένη χώρα τη φοβάμαι λίγο. Έχω πετύχει κινέζα νευριασμένη να στολίζει τον άντρα της και μου έχουν κοπεί τα ύπατα! Έχω την αίσθηση ότι σε αντίθεση με τους γιαπωνέζους οι κινέζοι είναι νευρικός λαός. Ελπίζω να κάνω λάθος.
Γι' αυτό σας λέω... μια απόφαση είναι... θα βγούνε κι άλλες προσφορές!!!
Ετσι,ετσι. Ητανε λιγο αποτομα & πολλες οι μερες για να το αποφασισω...Θα προκυψουν κι αλλες ευκαιριες ομως καλα λες.
 

psithyros

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία - Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά του Ειρηνικού
Καλησπέρα. Ανέκαθεν μου άρεσε να ταξιδεύω μόνος, κυριολεκτικά όμως, ούτε γκρουπ ούτε παρέες ούτε τίποτα. Αυτό ήταν κάποτε τώρα η ιδέα για παρέα σε ένα ταξίδι δεν δείχνει άσχημη. θα είχε νόημα όμως -προσωπική άποψη- μόνο σε κάποιο ιδιαίτερο προορισμό! Σε κάποια χώρα δηλαδή που ίσως υπάρχει θέμα ασφάλειας.. που δεν έχουμε πολλές πληροφορίες για το τι θα συναντήσουμε.. Νομίζω θα είχε ενδιαφέρον αν μπορούσε να δημιουργηθεί μια μικρή ομάδα για ένα ταξίδι στο Sao Tome & Principe, το συγκεκριμένο μέρος με ενδιαφέρει πολύ, αργά η γρήγορα θα το επισκεφτώ αλλά στο συγκεκριμένο προορισμό ίσως είναι καλύτερα να πάει κάποιος με πιο μεγάλη παρέα και όχι ένα δύο άτομα.
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Καλησπερα, διαβασα τις εμπειριες και τις επιθυμιες σας αλλα σας εχω χειροτερη φαση απο το να πηγαινει ο ενας φιλος αριστερα και ο αλλος δεξια. Μαζευεις το ποσο που χρειαζεσε (διολου ευκαταφρονητο) για ταξιδι ονειρο στη Σκανδιναβια 12 ημερων με τη σχεση σου που γραφει ενα μιση χρονο ιστορια και παρολιγο να γραψει και αρθρο στο αστυνομικο δελτιο καπου στα Φιορδ. Μια μικρη διαφωνια, ενας ταιραστιος εγωισμος και μουτρα, γκρινια και μαυριλα για τις μισες μερες τουλαχιστον....και φανταστητε οτι πετυχαμε τα φιορδ ηλιολουστα. Σκεφτηκα να την κοπανησω καπου μεταξυ Νορβηγιας και Σουηδιας αλλα να πληρωσω και απο πανω? Τελος παντων, η Σκανδιναβια μου βγηκε ξινη και με την πρωτη ευκαιρια θελω να την επαναλαβω εννοειται με φιλικη παρεα αυτη τη φορα....
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Σκανδιναβία;;; Φιορδ;;; Σούπερ μου ακούγεται.
Όσο για το θέμα της παρέας, όλοι έχουμε παρόμοιες εμπειρίες νομίζω - είναι ένας λόγος που ΔΕΝ πάω ταξίδια με την κολλητή μου ;)!
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Ενδιαφέρομαι για κάποιο ταξίδι προς Κούβα ή Ταυλάνδη το Μάρτιο του 2016. Είμαι και γω στη κατηγορία που από το τρίπτυχο που χρειάζεται για να γίνει απολαυστικό στο έπακρο ένα ταξίδι, δηλαδή χρήματα, χρόνος και παρέα μου λείπει το τελευταίο.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος/α, η σχεδιάζει κάτι προς τα "κει", ας ενημερώσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom