Περί υποκρισίας του πολιτικού συστήματος

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.146
Likes
41.470
Με ψάχνει η αστυνομία, μάλλον για εφορευτική.
Ήταν κανείς σε προηγούμενες;
Αν δε μπορείς να πας, τηλέφωνο στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Αθηνών 2108841618 (παίρνω απ' το πρωί να ακυρώσω για μένα, αλλά δεν το σηκώνουν). Αλλιώς πας από κει, κτίριο 16. Εγώ έχω σοβαρό λόγο. Αν έχεις κι εσύ, θα βρουν άλλο άτομο στη θέση σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.501
Likes
29.153
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με ψάχνει η αστυνομία, μάλλον για εφορευτική.
Ήταν κανείς σε προηγούμενες;
Αν δεν πάς τώρα, θα πρέπει να πας κάποια επόμενη φορά. Χίλιες φορές καλύτερα τώρα, που οι εκλογές θα είναι με λίστα και θα ξεμπερδέψεις γρήγορα το βράδυ... Αν σου κάτσει τίποτα νομαρχιακες+δημοτικές με 2 κάλπες, σταυρούς και υποψηφίους που ο καθένας διορίζει κι ένα εκπρόσωπο στην κάλπη, θα είναι εφιάλτης.... (Και από το 2014, ευρωεκλογές, δημοτικές και περιφερειακές θα γίνονται όλες μαζί την ίδια μέρα).
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Με ψάχνει η αστυνομία, μάλλον για εφορευτική.
Ήταν κανείς σε προηγούμενες;
Έτσι όπως ξεκίνησες τη φράση, νόμιζα ότι σε ψάχνουν μαζί με τον Κασιδιάρη. :bleh:

Για να τη γλιτώσεις "νόμιμα", παίζει η περίπτωση που μπορείς να δηλώσεις ασθενής, αλλά μόνο με χαρτί εισαγωγής σε Νοσοκομείο. (έχεις καμιά άκρη?)

Αλλιώς, ό,τι σου είπαν και οι άλλοι. Δεν παραλαμβάνεις το χαρτί, δεν εμφανίζεσαι πουθενά και υπό άλλες συνθήκες δεν θα πήγαινες και να ψηφίσεις. Στην προκειμένη περίπτωση, πας τελευταία στιγμή στην κάλπη και ο θεός βοηθός τί θα ακούσεις από το δικαστικό αντιπρόσωπο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.146
Likes
41.470
Έτσι όπως ξεκίνησες τη φράση, νόμιζα ότι σε ψάχνουν μαζί με τον Κασιδιάρη. :bleh:

Για να τη γλιτώσεις "νόμιμα", παίζει η περίπτωση που μπορείς να δηλώσεις ασθενής, αλλά μόνο με χαρτί εισαγωγής σε Νοσοκομείο. (έχεις καμιά άκρη?)

Αλλιώς, ό,τι σου είπαν και οι άλλοι. Δεν παραλαμβάνεις το χαρτί, δεν εμφανίζεσαι πουθενά και υπό άλλες συνθήκες δεν θα πήγαινες και να ψηφίσεις. Στην προκειμένη περίπτωση, πας τελευταία στιγμή στην κάλπη και ο θεός βοηθός τί θα ακούσεις από το δικαστικό αντιπρόσωπο.
Δεν υποχρεούνται και όλοι οι Δημόσιοι υπάλληλοι. Διασταυρωμένο από συναδέλφους και φίλη δικηγόρο, δεν ξέρω από με ποια λογική προκύπτει. Προσωπικά δεν έχω επί πλέον και που να αφήσω για 15-20 ώρες το Βλαστάρι. Αν μου στείλουν day care, το συζητάω...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.501
Likes
29.153
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καταδικάζουμε τη βία. Τελεία. Απ' όπου κι αν προέρχεται, και όποιος κι αν την υποθάλπει. Είτε είναι ο Κασιδιάρης και η Χρυσή Αυγή, είτε είναι ο Τατσόπουλος, οι εμπρηστές της Μαρφίν, αυτοί που έδειραν το Χατζηδάκη κι ο Σύριζα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δεν υποχρεούνται και όλοι οι Δημόσιοι υπάλληλοι. Διασταυρωμένο από συναδέλφους και φίλη δικηγόρο, δεν ξέρω από με ποια λογική προκύπτει.
Ε, γιατί νομίζεις...? Επειδή η πλειοψηφία κουράζεται απίστευτα όλο το χρόνο, ε... μη φάει και το πακέτο των εκλογών...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Οχι ρε συ Ελένη θα πάω να δουλέψω τσάμπα για το κράτος και θα έχω το κάθε τσουτσέκι γραμματέα που παρακαλούσε παλιά για τα λεφτά που έπαιρναν (τώρα έμαθα είναι μόνο 70 ευρώ και δε σκοτώνονται τόσο) και τον κάθε αντιπρόσωπο κόμματος να με ζαλίζει...
ΔΕΝ καταλαβα! τι κανει ο γραμματεας γνωριζεις;

edit : ΣΥΜΦΩΝΩ οτι τα λεφτα ο γραμματεας θα επρεπε να τα μοιραζεται καπως με την εφορευτικη , ωστοσο μη λες ανακριβιες οτι δεν κανει και τιποτα...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καταδικάζουμε τη βία. Τελεία. Απ' όπου κι αν προέρχεται, και όποιος κι αν την υποθάλπει. Είτε είναι ο Κασιδιάρης και η Χρυσή Αυγή, είτε είναι ο Τατσόπουλος, οι εμπρηστές της Μαρφίν, αυτοί που έδειραν το Χατζηδάκη κι ο Σύριζα.
Τους τσουβαλιάζεις όλους μαζί,όλα μαζί,όπως κάνεις και στο κεφάλι σου,και ησυχάζεις.

Την αστυνομική βία πάντα την ξεχνάς,αλλά αυτή είναι νόμιμη ξέχασα.

Ο ΣΥΡΙΖΑ πάλι για ποιο πράγμα κατηγορείται και δεν το γνωρίζω;
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
περα απο το οτι καταδικαζω με καθε τροπο οτι εγινε να κανω μια ερωτηση;
Η Καννελη πως και ασχολιοταν με τον Κασιδιαρη και οχι με την ΕΧΘΡΟ Δουρου του Συριζα;;;:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.411
Με ψάχνει η αστυνομία, μάλλον για εφορευτική.
Ήταν κανείς σε προηγούμενες;
Να πας να τελειωνεις.
Ουτε σταυρους θα εχεις να μετρας,μονο ψηφοδελτια.

Ειδικα αν εισαι και σε μικρο τμημα.

Ο Μιχαλολιάκος στη Ζούγκλα πετάει καρύδα στον Κολλάτο

Απιστευτο βιντεο,απιστευτος ''διαλογος'' και εντυπωσιακη εκρηξη μιχαλολιακου.
Εχω λιωσει στα γελια.
 
Last edited by a moderator:
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.502
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom