Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.953
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Παρίσι: Εξωφρενικές τιμές στα ξενοδοχεία λόγω Ολυμπιακών Αγώνων -Πάνω από 1.000 ευρώ τη βραδιά - iefimerida.gr
Παρίσι: Εξωφρενικές τιμές στα ξενοδοχεία λόγω Ολυμπιακών Αγώνων -Πάνω από 1.000 ευρώ τη βραδιά<p>Πηγή: <a target="_blank"
Όταν έκλεισα τα αεροπορικά για Παρίσι δεν θυμήθηκα καν ότι το καλοκαίρι θα γίνουν οι Ολυμπιακοί αγώνες....
 

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλησπέρα! Όπως είπα πιο πριν, όταν έκλεισα τα αεροπορικά για Παρίσι δεν θυμήθηκα καν ότι το καλοκαίρι θα γίνουν οι Ολυμπιακοί αγώνες.... οπότε θα έχω την αναμενόμενη οικονομική επιβάρυνση σε όλα τα έξοδα. Συν του ότι δε γνώριζα το foroum ώστε να πάρω τόσες χρήσιμες πληροφορίες που γράφετε όλοι σας!!!
Τί γνώμη έχετε για αυτό το ξενοδοχείο και την περιοχή?
★★★★ Novotel Paris Charenton le Pont, Charenton-le-Pont, Γαλλία
Είναι δίπλα σε στάση της γραμμής 8 του μετρό. Έκανα κράτηση με δωρεάν ακύρωση.
Γνωρίζω ότι είναι μακριά απ το κέντρο αλλά λόγω budget είπαμε να κάνουμε "πίσω" σε αυτό το κομμάτι του ταξιδιού μας. Οι τιμές έχουν ξεφύγει στο κέντρο...
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
118
Likes
463
Καλησπέρα! Όπως είπα πιο πριν, όταν έκλεισα τα αεροπορικά για Παρίσι δεν θυμήθηκα καν ότι το καλοκαίρι θα γίνουν οι Ολυμπιακοί αγώνες.... οπότε θα έχω την αναμενόμενη οικονομική επιβάρυνση σε όλα τα έξοδα. Συν του ότι δε γνώριζα το foroum ώστε να πάρω τόσες χρήσιμες πληροφορίες που γράφετε όλοι σας!!!
Τί γνώμη έχετε για αυτό το ξενοδοχείο και την περιοχή?
★★★★ Novotel Paris Charenton le Pont, Charenton-le-Pont, Γαλλία
Είναι δίπλα σε στάση της γραμμής 8 του μετρό. Έκανα κράτηση με δωρεάν ακύρωση.
Γνωρίζω ότι είναι μακριά απ το κέντρο αλλά λόγω budget είπαμε να κάνουμε "πίσω" σε αυτό το κομμάτι του ταξιδιού μας. Οι τιμές έχουν ξεφύγει στο κέντρο...
Πόσο έκλεισες την βραδιά;
 

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Πόσο έκλεισες την βραδιά;
Καλημέρα!
Έκλεισα 706 ευρώ για 5 νύχτες, 2 ενήλικες κ 2 παιδιά (11 κ 13)
29/4 με 4/5/24

Τελείως παράλογη αλλά ως καινούργιο κατάλυμα και με δωρεάν ακύρωση θα το ρισκάρω
Καλημέρα!
Κάνω κλικ στο link για να δω το ξενοδοχείο και δεν υπάρχει! Σου ακύρωσαν την κράτηση?
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
118
Likes
463
Καλημέρα!
Έκλεισα 706 ευρώ για 5 νύχτες, 2 ενήλικες κ 2 παιδιά (11 κ 13)
29/4 με 4/5/24
κοίτα, η τιμή καλή είναι, αλλά είσαι λίγο μακριά, στα όρια του Παρισιού.
θα εξαρτιέσαι από την γραμμή 8, αλλά μπορείς να εξυπηρετηθείς.
Την γειτονιά του ξενοδοχείου δεν την ξέρω καλά
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Καλημέρα!
Κάνω κλικ στο link για να δω το ξενοδοχείο και δεν υπάρχει! Σου ακύρωσαν την κράτηση?
Δεν πρόλαβα να κάνω κράτηση! Χάθηκε πριν κάνω οτιδήποτε.
 

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
2 τέτοια καταλύματα είχα βρει κι εγώ πριν καιρό και μετά δεν τα ξαναβρήκα. Υπέθεσα όμως ότι δεν ήταν πλέον διαθέσιμα.

κοίτα, η τιμή καλή είναι, αλλά είσαι λίγο μακριά, στα όρια του Παρισιού.
θα εξαρτιέσαι από την γραμμή 8, αλλά μπορείς να εξυπηρετηθείς.
Την γειτονιά του ξενοδοχείου δεν την ξέρω καλά
Ναι το είδα ότι είναι μόνο η γραμμή 8 κοντά. Από αυτά που διάβασα για το RER προτίμησα να έχω μετρό κοντά, παρά RER. Ελπίζω να πάνε όλα καλά με τη γραμμή 8. Εναλλακτικά βρήκα λεωφορεία που σε πάνε στη γραμμή 6 και 14.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου! Καλή χρονιά εύχομαι!
 
Last edited by a moderator:

pix_lax82

Member
Μηνύματα
89
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Βορειος Κορέα
Καλησπέρα η Rue de temple απεναντι απ την Square du Temple-Elie Wessel θεωρείτε ασφαλής περιοχη; ΕΚλεισα για τον Ιουνια σ ενα Airbnb εκει κοντα και επειδη θα εχουμε και ενα 12χρονο μαζι δεν θα ηθελα να εχω δυσσάρεστες εκπλήξεις.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλή Χρονιά!!! Ψαχνω και εγω για 24 Ιουνιου μηπως και παμε τα μικρα disneyland. Με το που θα βαλω δυο παιδια εκτοξευονται οι τιμες... μηπως εχει κανεις να προτεινει κατι σε διαμερισμα; ας ειναι και πιο εξω ... εχουμε ξαναπαει παρισι. ★★ B&B HOTEL Paris Porte de la Villette, Παρίσι, Γαλλία αυτο ειναι σε καλη περιοχη; ★★ ibis Budget Paris La Villette 19ème, Παρίσι, Γαλλία .... επίσης βρισκω πολλα σε φοβερη τιμη που πρεπει να στειλεις αιτημα ...αλλα απαντηση δεν παιρνω.. και μετα σε googlαρσμα διαβασα οτι ειναι απατη... (SPAMMMMM This place is a scam. The host provided me with a spam link and tried to withdraw thousands of euros.); Γενικα βλεπει κανεις για 24 ιουνιου 3κλινο σε λογικη τιμη; μηπως να αφησω το Παρισι για αρχοτερα τελικα; Για παραδειγμα το ★★★ Prince Albert Montmartre, Paris, France που ειχαμε μεινει με 80ευρω, τωρα το εχει με 220ευρω!
 
Last edited:

steisy

Member
Μηνύματα
35
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλή Χρονιά!!! Ψαχνω και εγω για 24 Ιουνιου μηπως και παμε τα μικρα disneyland. Με το που θα βαλω δυο παιδια εκτοξευονται οι τιμες... μηπως εχει κανεις να προτεινει κατι σε διαμερισμα; ας ειναι και πιο εξω ... εχουμε ξαναπαει παρισι. ★★ B&B HOTEL Paris Porte de la Villette, Παρίσι, Γαλλία αυτο ειναι σε καλη περιοχη; ★★ ibis Budget Paris La Villette 19ème, Παρίσι, Γαλλία .... επίσης βρισκω πολλα σε φοβερη τιμη που πρεπει να στειλεις αιτημα ...αλλα απαντηση δεν παιρνω.. και μετα σε googlαρσμα διαβασα οτι ειναι απατη... (SPAMMMMM This place is a scam. The host provided me with a spam link and tried to withdraw thousands of euros.); Γενικα βλεπει κανεις για 24 ιουνιου 3κλινο σε λογικη τιμη; μηπως να αφησω το Παρισι για αρχοτερα τελικα; Για παραδειγμα το ★★★ Prince Albert Montmartre, Paris, France που ειχαμε μεινει με 80ευρω, τωρα το εχει με 220ευρω!
Καλησπέρα! Εγώ έκλεισα στο παρακάτω για τέλη Απρίλη-αρχές Μάη:
★★★★ Novotel Paris Charenton le Pont, Charenton-le-Pont, Γαλλία
Ρίξε μια ματιά αν θέλεις. Είναι λίγο πιο έξω από το 12o διαμέρισμα δηλ 1 στάση έξω από το "δαχτυλίδι" του Παρισιού. Δεν είναι κοντά στο κέντρο αλλά θα κάνουμε υποχώρηση στο κομμάτι της απόστασης για να αντέξουμε τα λοιπά έξοδα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.798
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom