Ινδία Περιπετειες στην Απιστευτη Ινδια!

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Υπεροχα Ερσακι!
Ομως Ινδια και κρυο?Δυσκολευομαι να το πιστεψω!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Υπεροχα Ερσακι!
Ομως Ινδια και κρυο?Δυσκολευομαι να το πιστεψω!
Είναι όντως απίστευτο! :bleh: Η Ινδία, you know, δεν είναι μόνο παραλίες.

Η βαλίτσα φταίει. Έλειπε η κατάλληλη περιβολή του Αφέντη και δεν απέδωσαν οι διαπραγματεύσεις για τον καιρό.

Γι' αυτούς που δυσκολεύονται να το πιστέψουν: Στο Δελχί πεθαίνουν άνθρωποι απ' το κρύο το Δεκέμβρη σε καθημερινή βάση.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Έρση η περιγραφή σου με ταξιδεύει ιστορικά και ταξιδιωτικά! Σε ευχαριστώ!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Στα ... "άδυτα" του Taj Mahal

Φιλική συμμετοχή του ... paparazzo μας!

aimg823.imageshack.us_img823_2992_taj6.jpg

Ο τάφος, στον οποίο έχει απαγορευθεί η πρόσβαση στο κοινό.

Περισσότερες φωτογραφίες στη gallery.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ωραία μαρμαρα!!
ο πονεμένος έφερε τα καλύτερα απο ολα τα μέρη του κόσμου!!
πραγματικά τόσο μάρμαρο δεν έχω ξαναδεί..
θα ανοιξω και εγώ την "αποθήκη" μου αύριο να προσθέσω τον οβολό μου..
ευγε baba.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ωραία τα μάρμαρα αλλά όχι και τίποτα εξαιρετικό, νομίζω ότι οι περιγραφές της Έρση χωρίς φωτογραφίες αφήνει την φαντασία μας να οργιάζει, ενώ οι φωτογραφίες σου hydronetta, όντως εξαιρετικές, μας επαναφέρουν στη πραγματικότητα!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Σωστά, σωστά λάθος, σόρρυ Baba, για να τελειώσω με αυτό που προσπάθησα να εκφράσω είναι ότι το κείμενο της Έρσης είναι αριστουργηματικά δομημένο αφηγηματικά και οι εικόνες μάλλον περισσεύουν, μου θυμίζει καταπληκτικά κείμενα παλιότερα που συνοδεύονταν από μία το πολύ δύο ασπρόμαυρες φωτογραφίες.
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Στα ... "άδυτα" του Taj Mahal
Φιλική συμμετοχή του ... paparazzo μας!
Προβλέπω η ΕΡΣΗ να προετοιμάζει νέα επίσκεψη για να φτάσει μέχρι τα άδυτα των αδύτων. Καημένε αφέντη...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ωραία μαρμαρα!!
ο πονεμένος έφερε τα καλύτερα απο ολα τα μέρη του κόσμου!!
πραγματικά τόσο μάρμαρο δεν έχω ξαναδεί..
θα ανοιξω και εγώ την "αποθήκη" μου αύριο να προσθέσω τον οβολό μου..
ευγε baba.
Άνοιξέ την εσύ. Η δική μου έκλεισε οριστικά. Και αν έχει αντίρρηση η Έρση για την παράθεση των φωτογραφιών, δε διαφωνώ να διαγραφεί το πόστ μου από τους υπεύθυνους.

Ευχαριστώ για το "εύγε" πάντως...
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ευχαριστώ Έρση μου για το υπέροχο ταξίδι ως στιγμής και την όμορφη ιστορική αναδρομή...Ψοφάω για τέτοια...Αχ αυτή η πριγκιπέσσα...τι τους έκανε :rolleyes:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Άνοιξέ την εσύ. Η δική μου έκλεισε οριστικά. Και αν έχει αντίρρηση η Έρση για την παράθεση των φωτογραφιών, δε διαφωνώ να διαγραφεί το πόστ μου από τους υπεύθυνους.

Ευχαριστώ για το "εύγε" πάντως...
Φοβάμαι ότι αυτό το προκάλεσα εγώ, μάλλον από αδυναμία να εκφράσω σωστά αυτό που ήθελα να πω ή και το πιθανότερο από ανοησία. Babaduma δεν ήταν μπηχτή για τις φωτογραφίες σου και ζητώ συγγνώμη που τελικά φάνηκε έτσι. Και φυσικά δεν νομίζω να έχει κανένας αντίρρηση για την παράθεση φωτογραφιών.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Φοβάμαι ότι αυτό το προκάλεσα εγώ, μάλλον από αδυναμία να εκφράσω σωστά αυτό που ήθελα να πω ή και το πιθανότερο από ανοησία. Babaduma δεν ήταν μπηχτή για τις φωτογραφίες σου και ζητώ συγγνώμη που τελικά φάνηκε έτσι. Και φυσικά δεν νομίζω να έχει κανένας αντίρρηση για την παράθεση φωτογραφιών.
Δεν παρεξηγήθηκα από τα μηνύματά σου και κατάλαβα καλά τι ήθελες να πεις. Το ξανασκέφθηκα και κατέληξα ότι μάλλον έχεις δίκηο. Γι αυτόν τον λόγο και άφησα μόνο τη μία φωτογραφία, αυτού που δεν είχε την ευκαιρία να δει η Έρση - πρωτίστως για την Έρση. Τις υπόλοιπες φωτογραφίες που είχα ανεβάσει εδώ τις μετέφερα στη Gallery.

Εκείνο που με ενόχλησε ήταν ότι όλη αυτή η "ιστορία" έγινε αφορμή για να υπάρξουν διαγραμμένα μηνύματα (που πιθανόν ούτε η ίδια η Έρση πρόλαβε να διαβάσει) και να χαλούν την εικόνα της ιστορίας. Μπορεί να είμαι υπερβολικός αλλά έτσι μου φάνηκε και γι αυτό αποφάσισα να μην ξανα-"παρέμβω".

Και τη δική μου συγγνώμη, λοιπόν, πρώτα απ' την Έρση και μετά απ' τους υπόλοιπους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.248
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom