Ινδία Περιπετειες στην Απιστευτη Ινδια!

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Κάθε κομμάτι που γράφεις μου φαίνεται τόσο διαφορετικό μα και τόσο ίδιο ταυτόχρονα που καθιστά μαγική την αφήγηση! Ευχαριστούμε..;)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.310
Εχω την εντύπωση οτι η ιστοριά σου πρέπει να ειναι η πιο μεγάλη και αναλυτική απ' όσες έχουν δημοσιευθεί μέχρι σήμερα.Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να διαβάζω τις άπειρες πληροφορίες που δίνεις.΄Οποτε πλέον κάθε καθύστερηση είναι δικαιολογημένη,δεν βιαζόμαστε και πάμε σιγά-σιγα για να το απολαύσουμε.

(Πάντως έχεις περίεργους αναγνώστες,μια θέλουν γρήγορα,μια σιγά..΄Αβυσσος..)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
΄Οποτε πλέον κάθε καθύστερηση είναι δικαιολογημένη,δεν βιαζόμαστε και πάμε σιγά-σιγα για να το απολαύσουμε.
εγω της δινω διορια ως τον Νοεμβρη... μετα οπως λεει κι ο μπαμπας θα της προτεινουμε να ερθει μαζι :bleh::haha::clap:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Εκπληκτική αφήγηση για άλλη μια φορά. Εγώ πάντως δεν βιάζομαι καθόλου, δεν με νοιάζει να αργείς γιατί πάει να πει πως δεν θες να ξεπετάξεις την ιστορία σου. Γι αυτό και παραθέτεις τόσο κομματάκια που καλύπτουν με προσωπικό στίγμα την ιστορία, όσο και επιμορφωτικά για την χώρα. Δηλαδή, τι άλλο να ζητήσει κανείς από σένα πια?:clap:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Δεν μπόρεσα να διαβάσω παρακάτω από τη συνάντηση με τα παιδιά (αργότερα) τα αφήσατε κάτι? Μάλλον δεν πρόκειται να πάω Ινδία ποτέ...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τέλεια!!!
Πότε είναι η συνέχεια είπαμε;
Πλάκα κάνω...με την ησυχία σου!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν μπόρεσα να διαβάσω παρακάτω από τη συνάντηση με τα παιδιά (αργότερα) τα αφήσατε κάτι? Μάλλον δεν πρόκειται να πάω Ινδία ποτέ...
Ναι τους αφησαμε γενναιο χαρτζηλικι, αλλα αυτο αφορουσε τις δικες μας τυψεις συνειδησης, παρα τα ιδια τα παιδια. Παιδια ειναι και μαλιστα νηπια, θα τα ξοδεψαν δωθε κειθε αμεσως. Νομιζω οτι δεν καναμε καλα, μηπως ετσι τους μαθαινουμε στην επαιτεια. Τα παιδια δεν ζητιανευαν, ηθελαν απο εμας την προσοχη μας, τη φροντιδα μας, το χρονο μας και το νοιαξιμο μας. Και αντι για αυτο, ως τυπικοι δυτικοι, ανοιξαμε το πορτοφολι και δωσαμε για τα δικα μας μετρα πενταροδεκαρες που ουτε καταλαβαμε την ελλειψη τους.
Ακομη βλεπω μπροστα μου τις φατσουλες τους.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Eκπληκτική περιγραφή Έρση! Ένιωσα πως ταξίδευα μαζί σου!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κάθε κομμάτι που γράφεις μου φαίνεται τόσο διαφορετικό μα και τόσο ίδιο ταυτόχρονα που καθιστά μαγική την αφήγηση! Ευχαριστούμε..;)
Ειναι που η Ινδια ειναι τοσο διαφορετικη και τοσο ιδια!

Ζηλεύω που δεν πρόλαβα την Jaisalmer!!! :(
Οντως εχασες!
(Πάντως έχεις περίεργους αναγνώστες,μια θέλουν γρήγορα,μια σιγά..΄Αβυσσος..)
Μαλλον θελουν και πολλες λεπτομερειες και συντομα! Οσο δε με εχει βασεσει το Alzheimer ακομη, εχουμε ολοι μας ελπιδες οτι καποτε θα τελειωσει!

εγω της δινω διορια ως τον Νοεμβρη... μετα οπως λεει κι ο μπαμπας θα της προτεινουμε να ερθει μαζι :bleh::haha::clap:
Ευχαριστω τον μπαμπα σου για την προσκληση. Με τιμα!

Εκπληκτική αφήγηση για άλλη μια φορά. Εγώ πάντως δεν βιάζομαι καθόλου, δεν με νοιάζει να αργείς γιατί πάει να πει πως δεν θες να ξεπετάξεις την ιστορία σου. Γι αυτό και παραθέτεις τόσο κομματάκια που καλύπτουν με προσωπικό στίγμα την ιστορία, όσο και επιμορφωτικά για την χώρα. Δηλαδή, τι άλλο να ζητήσει κανείς από σένα πια?:clap:
Μερσι! Ναι δε θελω να την ξεπεταξω. Αλλιως δε θα την εγραφα καθολου!

Τέλεια!!!
Πότε είναι η συνέχεια είπαμε;
Πλάκα κάνω...με την ησυχία σου!!!
Την ερημο θα την τελειωσω σχετικα συντομα. Για τα αλλα ομως επιφυλασσομαι...

Eκπληκτική περιγραφή Έρση! Ένιωσα πως ταξίδευα μαζί σου!
Ευχαριστω πολυ
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Η Jaisalmer ομολογω με μαγεψε κι εμενα...Μας τα λες υπεροχα βρε Ερση!!! Πραγματικα ευχαριστω!!:clap::clap::clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ειστε ενα υπεροχο αναγνωστικο κοινο το οποιο με ενθαρρυνει ιδιαιτερως στο να γραφω.
Για αυτο και εγω ανεβασα πολλες φωτογραφιες για να εχετε να χαζευετε.
Flickr: Ersi 2011's Photostream
Τις φωτογραφιες του Jaisalmer θα τις ανεβασω αργοτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.690
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom