Πλαστική σακούλα για τα υγρά της χειραποσκευής

μαριαννα87

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παιδιά γεια σας κι απο μένα, ετοιμάζομαι σε 3 μέρες να πετάξω για Λονδίνο απο Θεσσαλονίκη και λόγω του οτι είναι το πρώτο μου αεροπορικό ταξίδι έχω αγχωθεί κάπως με τις λεπτομέρειες. Η ερώτηση μου είναι σχετικά με την επανασφραγιζόμενη διαφανή σακούλα που χρειάζεται για την αποθήκευση των υγρών συσκευασιών. Διατίθενται τέτοιες σακούλες στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης ή πρέπει να την αγοράσω απο κάπου αλλού; :roll:Έψαξα και στο σούπερ μάρκετ και δεν βρήκα. Μπορεί να φαίνεται αφελής η ερώτησή μου αλλά δεν είναι και τόσο επειδή θα ταξιδεύω μόνο με χειραποσκευή και δεν υπάρχει δυνατότητα να βάλω τα μπουκαλάκια χύμα σε βαλίτσα πχ και να ξεμπερδεύω.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
σακκούλες θα σου δώσουν στο αεροδρόμιο.
και δεν εννοούμε του super market αλλα μικρά διαφανή σακουλάκια στα οποια μπορεις να τοποθετήσει μικρές ποσότητες υγρών συνολο 150γρ.
πρόσεχε η συσκευασία να ειναι μικρή και όχι πχ σαμπουάν 400ml που να έχει μείνει λίγο..
δεν περναει στο παίρνουν!!!!!!!
καλό ταξίδι.
 

μαριαννα87

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ξέρω οτι δεν είναι του σούπερ μάρκετ... ;) απλά μου είπαν πως τετοιες πλαστικές επανασφραγιζόμενες σακούλες πουλάνε και στο σμ. νομίζω μπορείς να έχεις μέχρι 10 συσκευασίες των 100 ml, έτσι λέει στο σαιτ της εταιρίας...
Ευχαριστω για την απάντηση!
 

μαριαννα87

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Κανονισμοί του Μεταφορέα | easyJet.com βασικα για την ακριβεια λεει πως επιτρεπονται μπουκαλακια χωρητικοτητας 100 ml που να χωρανε σε πλαστικη σακουλα χωρητικοτητας 1000 ml (δλδ 1 λιτρου)... οντως λιγο δυσκολο να χωρανε 10 τωρα που το σκεφτομαι, αλλα anyway, ετσι κι αλλιως 3-4 τετοια μπουκαλακια θα εχω...
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Φρόνιμο είναι,αν δεν είμαστε σίγουροι για κάτι,να μην παραπληροφορούμε τους συμφορουμίτες και όχι μόνο!
 
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Γεια σας και καλη χρονια.Σε λιγες μερες ταξιδευω για Ρωμη με την Ryan air και δεν εχω κλεισει βαλιτσα.Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω μεσα στην χειραποσκευη να εχω σαμπουαν,ζελε,οδοντοβουρτσα,αποσμητικο και κολωνια.Μπορει να φαινεται λιγο χαζη η ερωτηση αλλα δεν εχω παρει αλλη φορα χειραποσκευη.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Γεια σας και καλη χρονια.Σε λιγες μερες ταξιδευω για Ρωμη με την Ryan air και δεν εχω κλεισει βαλιτσα.Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω μεσα στην χειραποσκευη να εχω σαμπουαν,ζελε,οδοντοβουρτσα,αποσμητικο και κολωνια.Μπορει να φαινεται λιγο χαζη η ερωτηση αλλα δεν εχω παρει αλλη φορα χειραποσκευη.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.
Οι επιβάτες μπορούν να μεταφέρουν εντός του αεροσκάφους υγρά ή ζελέ ή σπρέι στις χειραποσκευές τους, υπό την προϋπόθεση ότι πληρούν τους ακόλουθους περιορισμούς:
1. Το υγρό βρίσκεται σε κατάλληλο δοχείο μέγιστου όγκου 100 ml
2. Όλα τα δοχεία μεταφοράς υγρών πληρούν τον περιορισμό μέγιστου όγκου των 100ml και μπορούν να τοποθετηθούν άνετα σε μια διαφανή, επανασφραγιζόμενη πλαστική σακούλα του 1 λίτρου.
Η πλαστική σακούλα θα επιδεικνύεται ξεχωριστά στον έλεγχο ασφαλείας.
Μπορεί να σας ζητηθεί να απορρίψετε τα υγρά που δεν πληρούν τις προαναφερθείσες προϋποθέσεις.
Για την οδοντόβουρτσα κανένα πρόβλημα :xmas_lol:
 
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Ευχαριστω πολυ αλλα δεν καταλεβα.συνολικα να ειναι ολα μαζι μεχρι100 ml η το καθενα ξεχωριθστα 100 ml.Σακουλα μπορω να βρω στο αροδρομιο Θεσσαλονικης.Πουδρα και ρουζ σε στερεη μορφη (σκονη) ξερεις γυναικες.Οδοντοκρεμα ηθελα να πω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Κανονικά δεν θα έπρεπε να ζητάς τέτοιου είδους πληροφορίες στα πλαίσια μιας ταξιδιωτικής ιστορίας. Υπάρχουν ανάλογα θέματα.
Η οδοντόκρεμα θεωρείται υγρό, η πούδρα αν είναι σε σκόνη όχι. Επανασφραγιζόμενες σακούλες δίνουν πριν τον έλεγχο χειραποσκευών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom