Ισπανία Πληροφοριες και σχετικα για Tαξιδι

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
Επειδη ακομα περιμενω απαντηση απο τον γνωστο μου για τα εισιτηρια...ηθελα να ρωτησω...Οσο περναει ο καιρος τοσο ανεβαινουν τα αεροπορικα εισιτηρια ε? υπαρχει περιπτωση να μην βρω?

και κατι αλλο...τι εταιριες προτεινετε για το ταξιδι? να προτιμισω απευθειας πτηση?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν μπορεί κάποιος να σου πει με σιγουριά πότε είναι καλύτερα να κλείσεις εισιτήρια. Επίσης, προσωπικά δε με ενδιαφέρει τόσο αν η πτήση είναι απευθείας όσο οι ώρες άφιξης και αναχώρησης. Η φθηνότερη τιμή αυτή τη στιγμή του Αθήνα-Βαρκελώνη για 20-24.04.12 είναι στα 160e το άτομο με πτήση της Swiss που περιλαμβάνει connection και καλές ώρες πτήσης.
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
γεια σας φιλοι μου

βασικα αυτο το ποστ μου ειναι καποιες ερωτησεις προς τον φιλο panpan διοτι δεν μπορω ακομα να στειλω πμ, φυσικα οποιος αλλος ξερει ειναι ευπροσδεκτος να με διαφωτισει..

φιλε panpan επειδη ειδα οτι εισαι μελος της μπαρτσελονα και οτι κατεχεις πανω κατω το αντικειμενο με τα εισητηρια θελω να σου κανω καποιες ερωτησεις, και εαν μπορεις να με βοηθησεις καλως..

πρωτα ο θεος και εαν ειμαστε γεροι θα βρισκομαι στην βαρκελωνη στα μεσα μαρτιου..ειδα οτι τις μερες που θα ειμαι εκει παιζει η μπαρτσελονα εντος με την γραναδα...(γραναδα, γραναδα τι να κανουμε, μην ειμαστε και αχαριστοι ας ευχηθουμε να εχει κοσμο το γηπεδο μονο)
μπηκα στο παρακατω site Next matches football | FC Barcelona
και ειδα οτι υπαρχουν καποια εισητηρια..

  1. ξερεις εαν ειναι ασφαλες και αξιοπιστο το σιτε???
  2. εστω οτι τα κλεινω μεσω του site, λογικα προπληρωνω με πιστωτικη ή χρεωστικη, σωστα??? ή μηπως δεν προπληρωνω και πληρωνω στο γηπεδο??
  3. πως θα παρω τα εισητηρια μου??? θα παω με ταυτοτητα σε καποιο εκδοτηριο στο γηπεδο πριν τον αγωνα και θα μου τα δωσουν???
  4. μηπως χρειαζεται να παω καποιες μερες νωριτερα??
  5. τα εισητηρια ειναι ονομαστικα???
  6. επισης με το εισητηριο θα εχω προσβαση στο μουσειο της μπαρτσελονας (εννοω τον χωρο που πανε τα γκρουπ και βλεπουν τα τροπαια κτλ)??? σκεφτομαι να συνδιασω τον αγωνα με μια επισκεψη στο μουσειο ωστε να μην πληρωσω μια μερα 20 ευρω για να μπω μεσα και αλλα 50+ για να δω τον αγωνα, φυσικα εαν ειναι δυνατον αυτο...

αυτα προς το παρων δεν μου ερχετε κατι αλλο στο κεφαλι, αν ερθει μαλλον θα ξαναενοχλησω

σας/σε ευχαριστω εκ των προτερων
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
γεια σας φιλοι μου

βασικα αυτο το ποστ μου ειναι καποιες ερωτησεις προς τον φιλο panpan διοτι δεν μπορω ακομα να στειλω πμ, φυσικα οποιος αλλος ξερει ειναι ευπροσδεκτος να με διαφωτισει..

φιλε panpan επειδη ειδα οτι εισαι μελος της μπαρτσελονα και οτι κατεχεις πανω κατω το αντικειμενο με τα εισητηρια θελω να σου κανω καποιες ερωτησεις, και εαν μπορεις να με βοηθησεις καλως..

πρωτα ο θεος και εαν ειμαστε γεροι θα βρισκομαι στην βαρκελωνη στα μεσα μαρτιου..ειδα οτι τις μερες που θα ειμαι εκει παιζει η μπαρτσελονα εντος με την γραναδα...(γραναδα, γραναδα τι να κανουμε, μην ειμαστε και αχαριστοι ας ευχηθουμε να εχει κοσμο το γηπεδο μονο)
μπηκα στο παρακατω site Next matches football | FC Barcelona
και ειδα οτι υπαρχουν καποια εισητηρια..

  1. ξερεις εαν ειναι ασφαλες και αξιοπιστο το σιτε???Ναι
  2. εστω οτι τα κλεινω μεσω του site, λογικα προπληρωνω με πιστωτικη ή χρεωστικη, σωστα??? ή μηπως δεν προπληρωνω και πληρωνω στο γηπεδο??Υπαρχουν δυο τροποι,αναλογα απο που κλεινεις το εισητηριο.Η ειναι απευθειας η μεσω συνεργαζομενων.Αν ειναι απευθειας απο την ομαδα σου δινουν κατευθειαν το εισητηριο και εσυ το εκτυπωνεις.Αν ειναι απο την συνεργαζομενη τραπεζα Caixa το παιρνεις απο την τραπεζα απο τα ΑΤΜ.
  3. πως θα παρω τα εισητηρια μου??? θα παω με ταυτοτητα σε καποιο εκδοτηριο στο γηπεδο πριν τον αγωνα και θα μου τα δωσουν???Στην περιπτωση που δεν εχεις διαλεξει τους δυο τροπους αυτους και παρεις απο τριτο εξωτερικο συνεργατη,οποτε πας στο ταμειο που θα σου γραφουν οι οδηγειες,Συνηθως το 80.
  4. μηπως χρειαζεται να παω καποιες μερες νωριτερα??Μεχρι 1 ωρα πριν το ματς
  5. τα εισητηρια ειναι ονομαστικα???οχι ακριβως,αλλα σημειωνετε ο αριθμος της πιστωτικης καρτας και ξερουν ποιος τ αγορασε,γι αυτο στην παραλαβη των εισητηριων χρειαζετε ταυτοτητα και πιστωτικη.Δεν μπορεις να αγορασεις εισητηριο με μετρητα.
  6. επισης με το εισητηριο θα εχω προσβαση στο μουσειο της μπαρτσελονας (εννοω τον χωρο που πανε τα γκρουπ και βλεπουν τα τροπαια κτλ)??? σκεφτομαι να συνδιασω τον αγωνα με μια επισκεψη στο μουσειο ωστε να μην πληρωσω μια μερα 20 ευρω για να μπω μεσα και αλλα 50+ για να δω τον αγωνα, φυσικα εαν ειναι δυνατον αυτο...Για περισυ ισχυε αυτο που λες,για φετος δεν εχω ιδεα.Η τιμη ειναι 22.

αυτα προς το παρων δεν μου ερχετε κατι αλλο στο κεφαλι, αν ερθει μαλλον θα ξαναενοχλησω

σας/σε ευχαριστω εκ των προτερων
Παντως για τον συγκεκριμενο αγωνα που λες θα εχει και την ημερα του
αγωνα,απο τις 10 το πρωι.
Δεν δινουν εισητηρια με μετρητα,μονο με καρτα.
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
μπερδευτηκα λιγο.... το εισητηριο θα το κλεισω μεσω αυτου του site Next matches football | FC Barcelona αν το κλεισω, οποτε λογικα ή θα παω σε ταμειο με ταυτοτητα και καρτα ή θα μου δωσουν να εκτυπωσω το εισητηριο...τι απο τα δυο γινετε?? κ τι γινετε εαν δεν εχω εκτυπωτη???? :) :) :)
επισης στον συγκεκριμενο αγωνα δεν εχει ορηστει ακριβως ωρα και ημερα, ξερεις τι γινετε σε αυτη την περιπτωση???

σε ευχαριστω παντως για τις απαντησεις
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.875
μπερδευτηκα λιγο.... το εισητηριο θα το κλεισω μεσω αυτου του site Next matches football | FC Barcelona αν το κλεισω, οποτε λογικα θα μου δωσουν να εκτυπωσω το εισητηριο, το θεμα ειναι τι γινετε εαν δεν εχω εκτυπωτη???? :) :) :)
Η αγοραζεις εκτυπωτη η πας σε καποιο φιλο σου και το εκτυπωνεις.
επισης στον συγκεκριμενο αγωνα δεν εχει ορηστει ακριβως ωρα και ημερα, ξερεις τι γινετε σε αυτη την περιπτωση???
θα οριστει εως 2 εβδομαδες πριν

σε ευχαριστω παντως για τις απαντησεις
Παντως επιμενω αφου θα εισαι εδω να πας στα εκδοτηρια και να παρεις
το εισητηριο σου.Για το ματς με την Γραναδα δεν υπαρχει κανενα
προβλημα.
Για δε το ματς με την Ρεαλ θα ελευθερωθουν περιπου 10-14 χιλιαδες
εισητηρια 3 ημερες πριν τον αγωνα και θα δωθουν στα μελη.
Τωρα να φανταστεις ειμαστε καμια 140.000 μελη .οποιος προλαβει

ΥΓ
εσυ ησουν στο φβ?
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
Ναι εγω ημουν στο fb....αμα σας πετυχω μεσα θα σας ρωτησω κ καποα ακομα πραγματα

Θεκω να τα κλεισω απο τωρα γιατι βρηκα εισητηρια σε καλη τινη κ καλη θεση σχετικα....αλλα γθα να το λετε καρι παραπανω θα ξερετε...
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
παιδια επαναφερω λιγο το θεμα... ηθελα να ρωτησω αν θα ηταν καλη ιδεα ενα ταξιδι οδικως στην βαρκελωνη...πιστευεται θα βγει πιο οικονομικο ενα ταξιδι οδικος για κανα 10ημερο(μοιρασμενη βενζινη 4 ατομα) απ οτι για 4 μερες με αεροπλανο? ποσο ειναι περιπου η βενζινη για βαρκελωνη μαζι με διοδια κλπ?
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
Εγω πιστεύω οτι δεν συμφερει .... βενζινη + διοδια εκει που εχουν παει, αστο.... δν ξερω ποση ειναι η βενζινη αλλα υπολόγιζε αθηνα - θεσσαλονίκη κοντα στο 50 ευρω το θες
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ο υπολογιστής του Michellin maps δίνει ότι Αθηνα-Βαρκελώνη μετ'επιστροφής οδικώς είναι 6164χιλιόμετρα και περίπου 1086Ε βενζίνη+διόδια.:roll:
Οπότε αν το σκέφτεσαι μόνο για οικονομικότερο τρόπο δεν νομίζω ότι αξίζει και επίσης 10 μέρες μου φαίνονται λίγες .
Αν έχετε σκοπό για να δείτε μέρη ενδιάμεσα και ίσως περιθώριο να αυξήσετε τις μέρες αλλάζει το πράγμα...
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
οχι αθηνα θεσσαλονικη...αθηνα-πατρα-ιταλια-ισπανια

καποιος να μου πει ποσο βγανει η βενζινη περιπου

η βενζινη εχει η ιδια τιμη με ελλαδα στις αλλες χωρες (γαλλια , ισπανια , ιταλια) ?
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
Το αθηνα θεσσαλονίκη ηταν ενα παράδειγμα για να καταλάβεις...ναι και στις αλλες χωρες σχεδον στα ιδια επίπεδα ειν η βενζινη, 1.6 με μια αποκλιση 0.15 περίπου....επιμενω πάντως οτι μαλλον δεν συμφέρει, τωρα με πλοία κτλ δν ξερω τι παιζει,αλλα στο πλοιο το αμαξι θα θελει κανα 100ευρω για να μπει...κ ισως λεω λιγα, για ελληνικο νησί μου ειχαν ζητήσει αν θυμαμαι καλα 130 ευρω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom