Ισπανία Πληροφοριες και σχετικα για Tαξιδι

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
ViaMichelin routes from Athens to Barcelona

Ρίξε μια ματιά εδώ, ισως σε βοηθήσει..Πάντως μην στηριχτείς 100% στις τιμές ίσως ειναι και ενδεικτικές..Νομίζω θα σου βγει αρκετά ακριβό ενα τέτοιο ταξίδι,ειδικά αν δεν έχεις σκοπό να σταματήσεις σε κάποιες ενδιάμεσες πόλεις..Τότε ίσως ειχε κάποιο νόημα..Τώρα να πας καρφί Βαρκελώνη με αυτοκίνητο απλα για πιο οικονομικά δεν νομίζω οτι ειναι καλή σκέψη!!Εκτός και αν θες να μπουκάρεις με αυτό μεσα στο γήπεδο :cool::cool:
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
Καποιο λαθος κανεις....με Aegean εκλεισα 2 ατομα θεσσ-αθηνα, αθηνα-βαρκ. Κ πισω με 225 ευρω το ατομο...ψαξτο λιγο καλυτετα φίλε
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
1450?????Θα έχετε και το αυτοκίνητο μεσα στο αεροπλάνο?? :shock::shock::shock:
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
εε γυρο στα 360 ευρω πηγενε ελα , αναλογα και την εποχη κλπ
αρα 360*4=1440

θυμιο...με το αμαξι ειναι αλλιως...καταρχας ειναι πιο πολες οι μερες...υπολογιζω γυρο στις 10..θα δεις πιο πολλες πολεις , αλλα μερη κλπ...ενω με το αεροπλανο πας κατευθειαν βαρκελωνη...και μιλαμε για 4 μερες οχι 10
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Κοιτα..Αν θες ξεκαθάρισε τι θες να κάνεις και μετα να δούμε τι συμφέρει και τι οχι..Αρχικά μας είχες πει θα πας με τη μητέρα σου 4 μέρες,και τώρα γέμισες ενα αυτοκίνητο με 4 άτομα,και θες να κάνεις το γύρο της Ευρώπης!!Αν εχεις σκοπό να κάνεις και στάσεις ενδιάμεσα αλλάζει το θέμα..Απλά ξεκαθάρισε λίγο τις προθέσεις σου στο μυαλό σου για να δούμε ποιες λύσεις έχεις!Τα αεροπορικά πάντως για εκείνες τις μερες ειναι καπου στα 220 ευρω (με μια γρήγορη ματιά..).Τώρα εσυ γιατι θες να δώσεις 360*4=1440 δεν ξέρω!!
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
περιμενω απαντηση απο ενα γνωστο για τα εισιτηρια του κλασικο , αν βρει θα παω 20-24 απριλιου...
αν δεν βρει εισιτηρια θα παω το καλοκαιρι στο σουπερ καπ(αν παρουμε το κυπελλο)


θυμιο εκανα λαθος με τα εισιτηρια 180 εχουν πηγενε ελα...εγω μπερδευτηκα :p
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Mάλιστα..Πες το ετσι να καταλάβω!!Προφανώς νόμιζες πως 180 ειναι το κόστος να πας και αλλα τοσα να γυρίσεις..Τελοσπάντων,εγω σου ειπα ποσο έχουν περίπου τα εισητήρια τις μέρες που ψάχνεις..Τώρα αν θες να περιμένεις για αν θα πάρει το σουπερ καπ η μπαρτσα ειναι δικό σου θέμα,εχουμε και άλλες δουλειές,να κλείσουμε εισητήρια για Βουκουρέστι τελικο Europa League!!
 

iliastra

Member
Μηνύματα
44
Likes
1
κοιτα φιλε ή εγω καπου το εχω χασει ή εσυ το εχεις χασει....ακρως φιλικα ολα αυτα
λοιπον λες οτι αμα πας οδικως θα ειναι πιο πολλες οι μερες, 10, ενω εαν πας αεροπορικος θα ειναι 4...εχουμε και λεμε τις 6 μερες που μας περισευουν που θα κοιμασαι και που θα πλενεσαι??? στο αμαξι??? η σε κανα hotel,motel, hostel ktl??? και αυτα ειναι εξοδα μην το ξεχνας....απο εμεπιρια φιλων ολοι λενε τα οδικα ταξιδια ειναι αρκετα πιο ακριβα, ποοοολυ πιο κουραστικα αλλα αμα το παρεακι ειναι ωραιο μετραει αλλα ειπαμε θελει γερες τσεπες....επειδη αυτο που λες με τις μερες για μενα δεν ισχυει, δεν μπορω να καταλαβω πως διαθετεις 10 μερες για οδικο ταξιδι και μονο 4 για να πας αεροπορικος, ελευθερες τις εχει ετσι και αλλιως, αν μιλαμε για τις ιδιες μερες αλλα anyway, παρε ενα χαρτι και γραφε αρνητικα και θετικα του καθε ταξιδιου...
αρχιζω εγω και συνεχισετο εσυ...
οδικα: - κουραση, ακριβοτερο, βλεπεις στα πεταχτα τις πολης (απο εξω δεν μπαινεις καν μεσα), ψαχνεις καθε βραδυ για το που θα κοιμηθεις αν δε παλι κοιμηθεις στο αμαξι ετοιμασου για σκληρα νευρα και πολλους πονους εκτος και εαν ολη σου τη ζωη εκανες σκηνακια (οπως καναμε στο στρατο), +εμπειρια (απο οτι λενε, προσωπικα δεν ξερω), εχεις δικο σου μεσο και εισαι ανετος μπορεις να πας δεξια και εριστερα
αεροπλανο: - δεν εχεις δικο σου μεσο (υπαρχουν μετρο ομως), δεν εχεις την εμπειρια του οδικου ταξιδιου
+ πιο φτηνο, πολυ πιο ξεκουραστα, καθεσαι στην πολη που θες να πας περισσοτερες μερες και γνωριζεις καλυτερα την πολη (δεν σου λεω 10 εγω θα σου πω 7-8), δεν εχεις το ανχος που θα παρκαρεις το αμαξι και να δινεις και 15 ευρω/ημερα για παρκινκ

συνεχισε εσυ την λιστα, ζυγισετα και αποφασισε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.269
Μηνύματα
885.792
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
GThan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom