Ποιά η γνώμη σας για τα Hostels?

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Να υποψιαστώ ότι το τετράκλινο είναι και τύπου bunk beds; Ο καθένας στο κρεβάτι του;
Περί ορέξεως κολοκυθόπιττα... αφού δεν ενοχλεί αυτούς και μάλιστα φαίνεται να διασκεδάζουν με την ιδέα γιατί να ενοχλεί εμένα;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.698
Likes
6.678
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Να υποψιαστώ ότι το τετράκλινο είναι και τύπου bunk beds; Ο καθένας στο κρεβάτι του;
Περί ορέξεως κολοκυθόπιττα... αφού δεν ενοχλεί αυτούς και μάλιστα φαίνεται να διασκεδάζουν με την ιδέα γιατί να ενοχλεί εμένα;

να και μια ψυχραιμη άποψη !!
σαν να εχεις δίκιο μου φαινεται ...
Αν μη τι άλλο θα ειναι ενας πρωτοτυπος μηνας μελιτος ...
Νισαφι πιά με τα AI στις Σευχελλες και τον Μαυρικιο !
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.548
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το τέλειο θα'ναι να πάς γαμήλιο ταξίδι και να μείνεις σε 4κλινο δωμάτιο youth hostel μαζί με τους κουμπάρους .
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Το τέλειο θα'ναι να πάς γαμήλιο ταξίδι και να μείνεις σε 4κλινο δωμάτιο youth hostel μαζί με τους κουμπάρους .
Έχεις κάτι πονηρό στο νου σου και θέλεις συγκεκριμένα τους κουμπάρους ή έτσι τυχαία το είπες; :bleh:
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το ακόμα πιο τέλειο σενάριο για γαμήλιο είναι να μείνεις σε τετράκλινο με τους κουμπάρους/μπατζανάκια και από δίπλα σε άλλο τετράκλινο οι γονείς σου με τα πεθερικά. Μια έξοχη ιδέα για birth control.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.054
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγω απλά να πω ότι γελασα με την ψυχη μου. Μπραβο σας!
Αντε να φτιαξουμε και ενα γκρουπ στο φορουμ "Γαμηλια σε hostel με αδερφούς, κουμπάρους και λοιπούς συγγενείς":haha:
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Σε αρκετά ταξίδια μου με φίλους για πιο οικονομικές διακοπές μέναμε σε hostels και δεν είχε παρουσιαστεί ποτέ κάποιο πρόβλημα!
Όμορφα, καθαρά, φιλόξενα hostels!!! Γι' αυτό και είμασταν θετικοί πάντα στο να μένουμε σε hostels όταν είναι δυνατόν...

Βέβαια την τελευταία φορά που έμεινα με τις φίλες μου σε hostel ήταν πριν 2 χρόνια στην Στοκχόλμη.
1 ώρα κάναμε κύκλους γύρω από το τετράγωνο και ψάχναμε το hostel, σωστή η διεύθυνση αλλά δεν το βλέπαμε πουθενά, στην διεύθυνση αυτή υπήρχε ένα σχολείο...και σκεφτήκαμε ότι απλά την πατήσαμε με μαϊμού hostel!
Εν τέλει μπαίνουμε στο σχολείο, πλησιάζουμε στην πόρτα του σχολείου και βλεπουμε την επωνυμία του hostel :shock:
Ιούνιο και Ιούλιο που είναι κλειστά τα σχολεία εκεί λειτουργούσε το σχολείο σαν hostel! Παρόλα αυτά μόλις φτάσαμε στο δωμάτιο τι να δούμε....στοιβαγμένα τα θρανία και οι καρέκλες σε μια γωνιά της (τεράστιας) αίθουσας και τα στρώματα στο πάτωμα :shock::shock:
15 ευρώ η βραδιά και δεν υπήρχαν καν κρεβάτια! Εντάξει 15 ευρώ για τα δεδομένα της Στοκχόλμης δεν είναι πολλά αλλά στην κεντρική Ευρώπη με λιγότερα είχαμε μείνει σε φοβερά hostels! Ας είχαν τουλάχιστον ράντζα!
Για τουαλέτα όυτε λόγος....πηγαίναμε στις κεντρικές του σχολείου!
Πεντακάθαρος ο χώρος αλλά τι να το κάνεις.....ευτυχώς μείναμε 2 βράδια μόνο...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
και εγω εχω μεινει σε hostel...και υπαρχουν μεγαλες διαφορες απο hostel σε hostel
υπαρχουν και καποια με δικλινα, αλλα με 4κλινα, και αλλα εισαι λες και κοιμασαι στην 2η μοιρα πυροβολικου στην θηβα ως νεοσσυλεκτος.
Για καθαριοτητα επισης μπορει να βρεις απο αθλιο ως σουπερ

Παντως γενικα για παρεα ειναι σουπερ εμπειρια....οτι πρεπει να γνωρισεις κοσμο, να κανεις χαβαλε, να πιεις, να αγαπησεις να αγαπηθεις κλπ κλπ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παντως γενικα για παρεα ειναι σουπερ εμπειρια....οτι πρεπει να γνωρισεις κοσμο, να κανεις χαβαλε, να πιεις, να αγαπησεις να αγαπηθεις κλπ κλπ
Το θέμα το διάβασες? Το κατάλαβες ότι ψάχνουν hostel για γαμήλιο ταξίδι?
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
741
Likes
2.009
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μέχρι τώρα μου είχε κάτσει ζευγάρι που πήγε ταξίδι του μέλιτος με εισητήρια της εργατικής εστίας. Παιδιά μπήκατε στην κορυφή της λίστας. Καλά να περάσετε :clap::clap::clap:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εν τέλει μπαίνουμε στο σχολείο, πλησιάζουμε στην πόρτα του σχολείου και βλεπουμε την επωνυμία του hostel :shock:
Ιούνιο και Ιούλιο που είναι κλειστά τα σχολεία εκεί λειτουργούσε το σχολείο σαν hostel! Παρόλα αυτά μόλις φτάσαμε στο δωμάτιο τι να δούμε....στοιβαγμένα τα θρανία και οι καρέκλες σε μια γωνιά της (τεράστιας) αίθουσας και τα στρώματα στο πάτωμα :shock::shock:
15 ευρώ η βραδιά και δεν υπήρχαν καν κρεβάτια! Εντάξει 15 ευρώ για τα δεδομένα της Στοκχόλμης δεν είναι πολλά αλλά στην κεντρική Ευρώπη με λιγότερα είχαμε μείνει σε φοβερά hostels! Ας είχαν τουλάχιστον ράντζα!
Για τουαλέτα όυτε λόγος....πηγαίναμε στις κεντρικές του σχολείου!
Πεντακάθαρος ο χώρος αλλά τι να το κάνεις.....ευτυχώς μείναμε 2 βράδια μόνο...
Παναγία μου, νομίζω πως στην θέση σας απλά θα είχα βάλει τα κλάματα! Δεν είμαι από τους πολύ μη μου άπτου ανθρώπους, αλλά μόνο που με σκέφτομαι εκεί με πιάνει απελπισία! Μπράβο σας που βγήκατε αλώβητες!
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Μέχρι τώρα μου είχε κάτσει ζευγάρι που πήγε ταξίδι του μέλιτος με εισητήρια της εργατικής εστίας. Παιδιά μπήκατε στην κορυφή της λίστας. Καλά να περάσετε :clap::clap::clap:

Τουλάχιστον πήγαν οι δύο τους!
Ταξίδι του μέλιτος δεν σημαίνει απαραίτητα Μαλδίβες και Μπόρα Μπόρα....μπορεί να πέρασαν πολύ καλύτερα τα παιδιά!
Εξάλλου πολλά ξενοδοχεία που δέχονται εισιτήρια εργατικής εστίας είναι πολύ αξιόλογα!!
Εγώ εάν ζοριζόμουν οικονομικά μπορεί και camping να πήγαινα! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.662
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom