Ποιά η γνώμη σας για τα Hostels?

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Παναγία μου, νομίζω πως στην θέση σας απλά θα είχα βάλει τα κλάματα! Δεν είμαι από τους πολύ μη μου άπτου ανθρώπους, αλλά μόνο που με σκέφτομαι εκεί με πιάνει απελπισία! Μπράβο σας που βγήκατε αλώβητες!
Δεν έχεις και άδικο αλλά το αντιμετωπίσαμε με χιούμορ!!!!
Εξάλλου πήγαμε Ιούνιο που το βράδυ είναι μόνο 4 ώρες οπότε ελάχιστα μείναμε στο hostel :p
Πλέον δεν ταξιδεύω με φίλους...οπότε bye bye τα hostels!
Σαν εμπειρία πάντως μου έμεινε αξέχαστη!
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Όταν κάποιος επιλέγει μια" πολύ οικονομική λύση "για να μπορέσει να ταξιδέψει ,κυρίως στις μέρες μας που τα οικονομικά γίνονται τόσο δύσκολα,αυτό σημαίνει ότι αγαπάει τα ταξίδια κι αυτό είναι πάνω απ`όλα!!Δε νομίζω ότι χρειάζεται να είμαστε τόσο ειρωνικοί απέναντι στις επιλογές των άλλων ακόμα κι αν αυτό μας φαίνεται ...παράξενο!!...Το πιο... παράδοξο ταξίδι του μέλιτος πάντως που ξέρω είναι μιας φίλης μου, που πήγαν σε.... καταφύγιο με τους προσκόπους επειδή ο ένας από τους δύο ήταν αρχηγός του συστήματος!!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όταν κάποιος επιλέγει μια" πολύ οικονομική λύση "για να μπορέσει να ταξιδέψει ,κυρίως στις μέρες μας που τα οικονομικά γίνονται τόσο δύσκολα,αυτό σημαίνει ότι αγαπάει τα ταξίδια κι αυτό είναι πάνω απ`όλα!!Δε νομίζω ότι χρειάζεται να είμαστε τόσο ειρωνικοί απέναντι στις επιλογές των άλλων ακόμα κι αν αυτό μας φαίνεται ...παράξενο!!...Το πιο... παράδοξο ταξίδι του μέλιτος πάντως που ξέρω είναι μιας φίλης μου, που πήγαν σε.... καταφύγιο με τους προσκόπους επειδή ο ένας από τους δύο ήταν αρχηγός του συστήματος!!!!
Τι γνωρίζεις για τα Hostel πέραν του ότι είναι μια "πολύ οικονομική λύση" ? Έχεις μείνει ποτέ?
 
Μηνύματα
157
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αγαπητέ Taver ,όχι δεν έχω μείνει ποτέ σε Hostel.Όταν γράφω "πολύ οικονομική λύση" σε εισαγωγικά ,αναφέρομαι στην επιλογή του να μείνουν κάποιοι όλοι μαζί σε ένα δωμάτιο τέτοιου τύπου και μάλιστα σε μια ιδιαίτερη στιγμή της ζωής τους. Αυτό,κατά τη γνώμη μου,δείχνει ότι κάνουν κάποιες "εκπτώσεις" στις επιλογές τους που ,ίσως,να μην έκαναν αν υπήρχε άλλη οικονομική δυνατότητα.Το να το κάνεις αυτό ,δείχνει ότι τελικά βάζεις το "ταξίδι" πάνω από κάποια στάνταρτς και αυτό το εκτιμώ.Προσωπικά,αν και λατρεύω τα ταξίδια,κάτι τέτοιο δε θα το επέλεγα....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.890
Likes
14.552
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Τι γνωρίζεις για τα Hostel πέραν του ότι είναι μια "πολύ οικονομική λύση" ? Έχεις μείνει ποτέ?
Eσύ τι γνωρίζεις περα απο τα Hiltons & Mariotts ?
 

princessakiz

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
εδιμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Έχω μείνει σε hostels πολλές φορές σε διαφορετικές χώρες της Ευρώπης, μπορώ λοιπόν να πω με σιγουριά πως είναι η καλύτερη επιλογή!Γλυτώνεις πολλά χρήματα, γνωρίζεις κόσμο από διαφορετικά μέρη και η εμπειρία του μοιράζομαι όσο κι αν μας φαίνεται τρομακτική σε πρώτη φάση, στην πορεία έχει και τα καλά της!
Να σημειώσω βέβαια πως είμαι 23 χρονών αν ήμουν 35 δεν ξέρω αν θα το επέλεγα - ίσως έδινα μεγαλύτερη σημασία στη βολή μου. Γενικά η φάση του hostel ενδείκνυται για νεαρές ηλικίες αλλά κυρίως για άτομα χαλαρά και ανοιχτά. Μου χουν τύχει διάφορα ευτράπελα αλλά ποτέ δεν αντιμετώπισα προβλήματα με την ασφάλεια ή με την υγιεινή. Τέλος, για ένα ζευγάρι είτε είναι στο μήνα του μήνα του μέλιτος είτε όχι, δεν φαντάζει η ιδανικότερη επιλογή όμως ο καθένας σκέφτεται διαφορετικά κι έχει άλλες προτεραιότητες. Στο τελευταίο μου ταξίδι στη Λισαβώνα, γνωρίσαμε ένα νέο ζευγάρι βραζιλιάνων που έκανε euro - trip: Αθήνα - Ρώμη - Παρίσι - Λονδίνο - Λισαβώνα. Μένανε σε κάθε προορισμό σε hostel και οι λόγοι νομίζω προφανείς!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.314
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
LHW, SLHW, Peninsula, Four Seasons, κάποια Starwood...
και καποια της accor..
η φάση του hostel ενδείκνυται για νεαρές ηλικίες αλλά κυρίως για άτομα χαλαρά και ανοιχτά. Μου χουν τύχει διάφορα ευτράπελα αλλά ποτέ δεν αντιμετώπισα προβλήματα με την ασφάλεια ή με την υγιεινή.
σωστή η τοποθέτηση.
εμένα αντίθετα σε αρκετά hostels που εμεινα, τα μεγαλυτερα προβήματα υγιεινής τα είχα στην Ελβετία και στη Σουηδία..αισχρά hostels που ελπίζω να εχουν κατεδαφιστεί από τότε..μερικά χρόνια πριν δηλ..
στη Ρώμη πάντως ούτε τσάμπα δεν θα πήγαινα σε hostel. μακριά.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το πιο... παράδοξο ταξίδι του μέλιτος πάντως που ξέρω είναι μιας φίλης μου, που πήγαν σε.... καταφύγιο με τους προσκόπους επειδή ο ένας από τους δύο ήταν αρχηγός του συστήματος!!!!
Το πιο παράδοξο θα ήταν αν πήγαν σε κατασκήνωση ανηλίκων για ταξίδι του μέλιτος.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
και καποια της accor..

σωστή η τοποθέτηση.
εμένα αντίθετα σε αρκετά hostels που εμεινα, τα μεγαλυτερα προβήματα υγιεινής τα είχα στην Ελβετία και στη Σουηδία..αισχρά hostels που ελπίζω να εχουν κατεδαφιστεί από τότε..μερικά χρόνια πριν δηλ..
στη Ρώμη πάντως ούτε τσάμπα δεν θα πήγαινα σε hostel. μακριά.
εμενα μου ειχε φανει μια χαρα ενα στην Ρωμη
και καθαρο
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
2 ώρες πριν φτάσω στο Σαραγιεβο, η host μου από το couch surfing, μου έστειλε μνμ ότι δε μπορεί να με φιλοξενήσει, κι έτσι ξεκήνησε το ψάξιμο hostel στην πόλη

το πρώτο που βρήκαμε, έπρεπε να ήταν κι απο τα καλύτερα που είχα πάει

το Welcome | Hostel TITO 46 βρίσκετε λίγα λεπτά από το κεντρικό σταθμό των τρένων αλλά κι λίγα λεπτά από την παλιά πόλλη.

πεντακάθαρο, υπέροχο προσωπικο κι φθηνό

το συνηστω με κλειστά μάτια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.687
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom