Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.426
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Και εγώ πιστεύω πως για 5-8 ΕΥΡΩ παραπάνω δεν αξίζει κάποιος να πάρει το ρίσκο να κάτσει χόρια με τους δικούς του! Νομίζω είναι το λιγότερο έξοδο μπροστά σε ένα ταξίδι! Και δεν μπορεί να κριθεί μια εταιρία με βάση αυτό! :)
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Προφανως, σε ενα ταξιδι που θα ερθει 500 ευρω το ατομο τα 5 ειναι ψιχουλα. Ομως ψιχουλα απο δω, ψιχουλα απο κει, να πως τα 500 γινονται 600 τελικα. Και απο την αλλη σε ενα ταξιδι 5, 6, 7 μερων ενοχλει υοσο πολυ αν για συνολικα 4-5 ωρες χωριστει η παρεα; τεσπα, αναλογα τον ανθρωπο...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.426
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Προφανως, σε ενα ταξιδι που θα ερθει 500 ευρω το ατομο τα 5 ειναι ψιχουλα. Ομως ψιχουλα απο δω, ψιχουλα απο κει, να πως τα 500 γινονται 600 τελικα. Και απο την αλλη σε ενα ταξιδι 5, 6, 7 μερων ενοχλει υοσο πολυ αν για συνολικα 4-5 ωρες χωριστει η παρεα; τεσπα, αναλογα τον ανθρωπο...
Μια παρέα (ζευγάρι - οικογένεια) μπορεί να μην γίνετε να χωριστεί για χίλιους 2 λόγους! Όλα σχετικά είναι..Αλλα δεν γίνετε να κρίνεις μια εταιρία γιαυτό τον λόγο!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.382
Likes
6.947
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Τι καλά που θα ήταν αν Ράιαν σου έδινε κ τη δυνατότητα να αγοράσεις κ μια υπηρεσία που θα σου προσφερε όλες αυτές τις ανέσεις που σου δίνει μια ρεγκουλαρ αεροπορική εταιρεία στην περίπτωση που στραβωσει κάτι στην πτήση, βλ ομίχλες απεργίες κοκ.
Το εισιτήριο θα γινόταν ακριβότερο μεν, θα είχες το κεφάλι σου ήσυχο δε.
Τώρα πέρας παμφτηνα, αλλά νιώθεις κ λίγο την ...αδρεναλίνη της ρωσικής (ιρλανδικής) ρουλέτας! ;-)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.195
Likes
41.650
Τι καλά που θα ήταν αν Ράιαν σου έδινε κ τη δυνατότητα να αγοράσεις κ μια υπηρεσία που θα σου προσφερε όλες αυτές τις ανέσεις που σου δίνει μια ρεγκουλαρ αεροπορική εταιρεία στην περίπτωση που στραβωσει κάτι στην πτήση, βλ ομίχλες απεργίες κοκ.
Το εισιτήριο θα γινόταν ακριβότερο μεν, θα είχες το κεφάλι σου ήσυχο δε.
Τώρα πέρας παμφτηνα, αλλά νιώθεις κ λίγο την ...αδρεναλίνη της ρωσικής (ιρλανδικής) ρουλέτας! ;-)
Υπάρχει. Λέγεται ταξιδιωτικη ασφάλιση και δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβη για ευρωπαικο ταξιδι λιγων ημερων.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Αισθάνομαι ότι κάποια μέλη προσβλήθηκαν για τον χαρακτηρισμό μου προς την συγκεκριμένη εταιρία με αφορμή αυτό το απίστευτο να μην ξέρεις εάν θα πας εκεί που είχες σχεδιάσει γιατι εκμεταλλεύονται υς υπαλλήλους τους. Εαν αυτό ισχύει θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη. Εδώ μέσα δεν είμαι σαν τρολ. Μπορεί να μην συμφωνούμε σε κάποια πράγματα αλλά πιστεύω (θέλω να ελπίζω) ότι μπορούμε να συζητάμε για τις δολιαφορετικες απόψεις μας.

Γιατί δεν μπορείς να κρίνεις μια εταιρία από αυτήν την πολιτική Thanos92; Από που θα την κρίνεις; Ελπιζω όχι ότι δεν πέφτουν η τα αεροπλανα! Οκαθένας μας δίνει διαφορετική βαρύτητα. Εγώ ας πουμε δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται σε ταξίδι μιας εβδομάδας να μην σου φτάσει ο χώρος της χειραποσκευης και της έπιπλεον τσάντας. Κάποιοι όντως θέλουν να μεταφέρουν περισσότερα. Δεν το καταλαβαίνω αλλά ωφειλω να δεχθώ ότι κάποιοι ασφυκτιούν με αυτό. Πραγματικά για ένα ταξιδι-βολτα μέχρι Θεσσαλονίκη δεν με νοιάζει εάν καθήσω εν μέσω αγνώστων για τα 45λεπτα. Δεν με ενοχλεί αυτό. Η φτηνια του "εκβιασμού" δώσε κάτι παραπάνω και θα είσαι με την παρέα σου δεν μου αρέσει. Άλλος δεν έχει πρόβλημα να δώσει 5ευρω παραπάνω σε αυτό αλλά 15ευρω για φαγητό αλλά 30ευρω για αποσκευές και να που έφτασε πιο ακριβά από τις ακριβές και καλύτερες εταιρίες. Περί ορεξεως.... σπανακόπιτα.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Μια παρέα (ζευγάρι - οικογένεια) μπορεί να μην γίνετε να χωριστεί για χίλιους 2 λόγους!
...τους 1001 απο αυτους τους θεωρω αστειους. Ναι, να μη χωριστεις απο ενα παιδι 5 -6 ετων, οκ το καταλαβαινω...
Τώρα πέρας παμφτηνα, αλλά νιώθεις κ λίγο την ...αδρεναλίνη της ρωσικής (ιρλανδικής) ρουλέτας! ;-)
Οποιος δε θελει να νοιωθει την αδρεναλινη μπορει να δινει τα 2πλα και να πετα με Aegean, alitalia κλπ. Δεν ειναι ακτοπλοικες μεταφορες οι αεροπορικες να πεις πως παει μονο μια εταιρια και καμια αλλη. ΠΑΝΤΑ υπαρχουβ εναλλακτικες στις αερομεταφορες, μπορει να μην ειναι απ ευθειας ή σε βολικες ωρες αλλα επιλογες υπαρχουν, δεν καταλαβαινω γιατι πεταει καποιος με FR με το ζορι. Αμ τι, ο ελληναρας θελει να πεταξει φθηνα, απ ευθειας, να φτανει αυστηρα στον προορισμο του μετα τις 11:00 ωστε να μην μεινει ουτε δευτερολεπτο χωρις δωματιο, η αναωρηση ομως απο Αθηνα να μην ειναι πριν τις 8 για να μην ξυπνησει αγριο χαραμα. Φυσικα, αντιστοιχως η αναχωρηση της επιστροφης να ειναι αυστηρα μεχρι τις 13:00, μην ειναι ομως πριν τις 9 γιατι θα πρεπει να ξυπνησει νωρις. Και την πιτα χορτατη και το σκυλο γεματο που λεει ενας φιλος...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.382
Likes
6.947
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Υπάρχει. Λέγεται ταξιδιωτικη ασφάλιση και δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβη για ευρωπαικο ταξιδι λιγων ημερων.
Δεν νομίζω να εννοούμε το ίδιο πράγμα.
Η ταξιδιωτική ασφάλεια που έγραψες αφορά οποιοδήποτε ταξίδι με αεροπορική εταιρεία, είτε πετάς με Ράιαν, είτε πετάς με ,lufthansa.
Εγώ θα ήθελα μια low cost ταξιδιωτική ασφάλεια που θα πετάς πχ με Ράιαν , αλλά αν κάτι στραβωσει στην πτήση, να έχεις τις after sales services που έχει πχ η lufthansa!
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Αισθάνομαι ότι κάποια μέλη προσβλήθηκαν για τον χαρακτηρισμό μου προς την συγκεκριμένη εταιρία
Πολυ που μας ενοιαξε, λες και ειναι δικη μας η εταιρια...
Οσο αναφορα τις απεργιες μονο αυτοι ειναι που απεργουν; πριν καποια χρονια δεν εκαναν καθε βδομαδα - τροπος του λεγειν - της AF - KLM; Της LH δεν απεργουν; της Alitalia, Brithish;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.905
Likes
27.071
Η φτηνια του "εκβιασμού" δώσε κάτι παραπάνω και θα είσαι με την παρέα σου δεν μου αρέσει.
Μπορεί εσύ να το λες εκβιασμό,έστω και εντός εισαγωγικών,κάποιοι το λένε υπηρεσία που πρέπει να πληρωθεί.

Άλλος δεν έχει πρόβλημα να δώσει 5ευρω παραπάνω σε αυτό αλλά 15ευρω για φαγητό αλλά 30ευρω για αποσκευές και να που έφτασε πιο ακριβά από τις ακριβές και καλύτερες εταιρίες.
Τότε να πάρεις τις καλύτερες που θα είναι φτηνότερες.Δεν σε υποχρεώνει κανείς!!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.096
Likes
1.714
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται τόσος λόγος για τις θέσεις. Η αγορά θέσης μαζί με την παρέα σου κοστίζει 2-3 ευρώ ανάλογα την πτήση. Εκεί κολλάμε?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.905
Likes
27.071
Εγώ θα ήθελα μια low cost ταξιδιωτική ασφάλεια που θα πετάς πχ με Ράιαν , αλλά αν κάτι στραβωσει στην πτήση, να έχεις τις after sales services που έχει πχ η lufthansa!
Κι εγώ θέλω τις υπηρεσίες της Μόνικα Μπελούτσι αλλά βολεύομαι με την γυναίκα μου.
Δεν γίνετε να αγοράζεις Οπελ και να θέλεις γούστα Μερσέντες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.967
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom