Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.425
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
...τους 1001 απο αυτους τους θεωρω αστειους. Ναι, να μη χωριστεις απο ενα παιδι 5 -6 ετων, οκ το καταλαβαινω...
Αν θεωρείς αστείο το ότι κάποιος δεν γνωρίζει καλά Αγγλικά η έχει κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα και νιώθει ασφάλεια να είναι με τον άνθρωπο του τότε φίλε μου μπράβο σου! Συγχαρητήρια!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.425
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Νταξει, τωρα απο απλα αστειο τους 1002 λογπυς τους θεωρω τραγελαφικα αστειους εφ οσον ως παραδειγμα θετεις αυτο. Λες και θες proficiency για να πεταξεις καπου...
Νομίζω είσαι τραγικά πολύ έξυπνος φίλε μου! Πραγματικά νομίζω ότι ζεις σε άλλο κόσμο! Όλοι ξέρουν Αγγλικά άνθρωπε μου ? Δηλαδή αν εσύ πετάς με την γιαγιά σου η τον παππού σου για διάφορους λόγους θα τους άφηνες μόνους επειδη σκας να δώσεις 2 ΕΥΡΩ παραπάνω? Αν ναι τότε είσαι μέγας!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.897
Likes
27.020
1)Τις τελευταίες πτήσεις που έκανα είχε Ελληνικό πλήρωμα.
2)Αν πετάς με την γιαγιά η τον παππού δίνεις τα 2 ευρώ και πετάς μαζί.Το πρόβλημα δεν κατάλαβα ποιο είναι;
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.418
Likes
4.516
Νομίζω είσαι τραγικά πολύ έξυπνος φίλε μου! Πραγματικά νομίζω ότι ζεις σε άλλο κόσμο! Όλοι ξέρουν Αγγλικά άνθρωπε μου ? Δηλαδή αν εσύ πετάς με την γιαγιά σου η τον παππού σου για διάφορους λόγους θα τους άφηνες μόνους επειδη σκας να δώσεις 2 ΕΥΡΩ παραπάνω? Αν ναι τότε είσαι μέγας!
Καλά είναι λόγος αυτός να μαλώνετε? όποιος θέλει δίνει το 2ευρω όποιος δεν θέλει το πίνει ένα καφέ. Υπάρχει κόσμος που όντως θέλει βοήθεια κατά τη διάρκεια μιας πτήσης ακόμα και ψυχολογική σε περίπτωση αναταράξεων. Το να μην ξέρεις Αγγλικά πιστεύω ότι λύνετε όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει που κάθεται δίπλα σου....
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.095
Likes
1.711
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Κι εγώ πληρώνω 2 ευρώ γιατί θέλω να κάθομαι στο παράθυρο και να βλέπω τα σύννεφα... Πειράζει??
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.425
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλά είναι λόγος αυτός να μαλώνετε? όποιος θέλει δίνει το 2ευρω όποιος δεν θέλει το πίνει ένα καφέ. Υπάρχει κόσμος που όντως θέλει βοήθεια κατά τη διάρκεια μιας πτήσης ακόμα και ψυχολογική σε περίπτωση αναταράξεων. Το να μην ξέρεις Αγγλικά πιστεύω ότι λύνετε όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει που κάθετε δίπλα σου....
Ο τρόπος που γράφει ο φίλος είναι προκλητικός λέγοντας που δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να δώσει κάποιος τα 2 ΕΥΡΩ για τις θέσεις παρά μόνο αν υπάρχουν παιδιά! Επίσης του φαίνονται 1002 λόγοι αστείοι! Εμένα αντίθετα μου φαίνονται 1002 λόγοι πάρα πολύ σημαντικοί!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.932
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
2)Αν πετάς με την γιαγιά η τον παππού δίνεις τα 2 ευρώ και πετάς μαζί.Το πρόβλημα δεν κατάλαβα ποιο είναι;
Το μικρό θεματακι είναι ο χρόνος προσαρμογής σε αυτό το νέο δεδομένο, να πληρώνεις δηλαδή έξτρα το δικαίωμα να κάθεσαι σε διπλανή θέση. Κάτι που ήταν πολύ αυτονόητο και δωρεάν και που έπαψε πλέον να ειναι
Αλήθεια γνωρίζουμε από ποτε περίπου εφαρμόζεται αυτό; Ρωτάω γιατί είμαι αρχάριος στις πτήσεις με Ράιαν. Δύο έχω όλες κι όλες κι αυτές μόλις την τελευταία διετία.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Επειδη αναφερθηκε η γιαγια. Σε εσωτερικη πτηση στην ισπανια με loco που το πληρωμα δε γνωριζε ισπανικα. Καθομουν διπλα σε μια γιαγια που δε γνωριζε γρι αγγλικα. Μια χαρα με νοηματικη μπορεσε να συνεννοηθει με το πληρωμα και με εμενα, τη βοηθουσα με τα πραματα που επρεπε να βαλει κατω απο το καθισμα και διαφορα αλλα. Χωρις ουτε εγω ουτε το πληρωμα να γνωριζει ισπανικα. Και η γιαγια ταξιδευε μονη της, πανω απο 80 χρονο οπως καταλαβα απο τη νοηματικη. Ολα γινονται απλα. Ο ελληναρας απλα τα κανει ολα δυσκολα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.074
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εμένα αντίθετα μου φαίνονται 1002 λόγοι πάρα πολύ σημαντικοί!
Αν και δε πολυσυμπαθώ τη Ryanair θα ομολογήσω ότι στις πρώτες δύο πτήσεις που έκανα μαζί της υπήρχε περισσότερη ησυχία απ' τις συνήθεις πτήσεις με Aegean που κάθονται όλα τα σόγια, ζευγάρια, οικογένειες στη σειρά και πιάνουν την κουβέντα επί ώρες εν πτήσει. Άρα καλά κάνει η Ryanair και σας χωρίζει μπας και ησυχάσουμε οι υπόλοιποι που θέλουμε να διαβάσουμε, να απολαύσουμε τη θέα, να κοιμηθούμε κτλ.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.965
Likes
6.425
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν και δε πολυσυμπαθώ τη Ryanair θα ομολογήσω ότι στις πρώτες δύο πτήσεις που έκανα μαζί της υπήρχε περισσότερη ησυχία απ' τις συνήθεις πτήσεις με Aegean που κάθονται όλα τα σόγια, ζευγάρια, οικογένειες στη σειρά και πιάνουν την κουβέντα επί ώρες εν πτήσει. Άρα καλά κάνει η Ryanair και σας χωρίζει μπας και ησυχάσουμε οι υπόλοιποι που θέλουμε να διαβάσουμε, να απολαύσουμε τη θέα, να κοιμηθούμε κτλ.
Καταλαβαίνω τι εννοείς! Αλλα νομίζω είναι λάθος αυτό που λες! Δεν είναι όλοι στο ίδιο σακί! Σωστά ? Όπως φυσικά όταν λέω 1002 λόγους σημαντικούς δεν εννοώ την κουβεντούλα..Όποιος κατάλαβε...κατάλαβε! Όπως επίσης ο καθένας απολαμβάνει την πτήση του όπως αγαπά! Εσύ θες μοναξιά άλλος θέλει παρέα! Αλλα δεν είναι το θέμα αυτό! Και η κουβέντα έπεσε πολύ όταν μιλάμε ότι κρίνεις μια εταιρία για την επιλογή θέσης!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.095
Likes
1.711
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Θα διαφωνήσω με τον @North66, από τότε που σταμάτησαν στη Ryanair να κάθονται τα σόγια μαζί γίνεται ένας πανζουρλισμός στο αεροσκάφος καθώς ΟΛΟΙ ψάχνουν για να αλλάξουν τις θέσεις που τους έχουν δωθεί!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.181
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom