Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
σωστα...θα παρω μια βαλιστα να μαι σιγουρη!εεεε κι εγω αυτο πιστευω!4 ωρες ειναι αυτες!απλα εχω λιγο ασχημη εμπειρια απο την ενωση τουρκια-αθηνα-ηρακλειο λογω καθυστερησης 1 ωρας και ευτυχως βεβαια που και παλι προλαβαμε παρολο που ειχαμε λογω της καθηστερησης μονο 15 λεπτα εως την πτηση μας για ηρακλειο ...αλλα τωρα εχουμε 4 ωρες...ελπιζω να πανε ολα καλα!
Προσευχησου όλα να πάνε καλά γιατί στην στραβή περίπτωση για κάποιο λόγο να χάσεις το δεύτερη πτήση σου, η Ryan δεν θα σε βάλει σε άλλη. Είναι χωριστες και όχι με ανταπόκριση
 

andybgr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
παιδια πεταω Θεσσ-Ρωμη το Σαββατο.. καπου διαβασα οτι πρεπει να εχω στο χερι το boarding pass αλλιως παει +80 ευρω. ισχυει? αν παω δλδ στο αεροδρομιο και πω ονοματεπωνυμο δε μπορουνε να μου το βγαλουνε οπως τις αλλες εταιριες;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.765
παιδια πεταω Θεσσ-Ρωμη το Σαββατο.. καπου διαβασα οτι πρεπει να εχω στο χερι το boarding pass αλλιως παει +80 ευρω. ισχυει? αν παω δλδ στο αεροδρομιο και πω ονοματεπωνυμο δε μπορουνε να μου το βγαλουνε οπως τις αλλες εταιριες;
Ισχυει
 

fenaki

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδεψα πρώτη φορά με την ryanair περυσι, δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Βουδαπέστη. Ένα μέλος του φόρουμ που έχει αναρτήσει όλη τη διαδικασία με βοήθησε πολύ! Με το boarding pass στο χέρι και φύγαμε! Έλα όμως που το έκανα το τραγικό μου...πήγα να γυρίσω με το ίδιο..ξέρω ξέρω τραγικό γελοίο..κ.τ.λ. δε γράφω για να με κράξετε, θα ήθελα κάποιος να μου πει τι εφταιξε, διότι ήταν τα μόνα που παρέλαβα σε μειλ. ( 2 εισητήρια για να πάμε).Έπρεπε κατα την άφιξη μου στη Ρώμη να κάνω check in? Μπορούσα με κάποιον τρόπο να τα έχω και τα δύο εισητήρια απο εδώ και να μην κάνω τιποτα εκεί;;; Ζητώ βοήθεια ! Θέλω να κλείσω για Ρώμη...και δε θέλω να μου ξανασυμβεί..γιατί χωρίς λεφτά από Βουδαπέστη και φουλ τύχη.... μία φορά καταφέρνεις να επιστρέψεις!
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
παιδια πεταω Θεσσ-Ρωμη το Σαββατο.. καπου διαβασα οτι πρεπει να εχω στο χερι το boarding pass αλλιως παει +80 ευρω. ισχυει? αν παω δλδ στο αεροδρομιο και πω ονοματεπωνυμο δε μπορουνε να μου το βγαλουνε οπως τις αλλες εταιριες;
Οχι πρέπει να το έχεις εκτυπωμένο δεν είναι όπως στις άλλες εταιρείες.
 

Eleni P

Member
Μηνύματα
101
Likes
480
Ταξίδεψα πρώτη φορά με την ryanair περυσι, δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Βουδαπέστη. Ένα μέλος του φόρουμ που έχει αναρτήσει όλη τη διαδικασία με βοήθησε πολύ! Με το boarding pass στο χέρι και φύγαμε! Έλα όμως που το έκανα το τραγικό μου...πήγα να γυρίσω με το ίδιο..ξέρω ξέρω τραγικό γελοίο..κ.τ.λ. δε γράφω για να με κράξετε, θα ήθελα κάποιος να μου πει τι εφταιξε, διότι ήταν τα μόνα που παρέλαβα σε μειλ. ( 2 εισητήρια για να πάμε).Έπρεπε κατα την άφιξη μου στη Ρώμη να κάνω check in? Μπορούσα με κάποιον τρόπο να τα έχω και τα δύο εισητήρια απο εδώ και να μην κάνω τιποτα εκεί;;; Ζητώ βοήθεια ! Θέλω να κλείσω για Ρώμη...και δε θέλω να μου ξανασυμβεί..γιατί χωρίς λεφτά από Βουδαπέστη και φουλ τύχη.... μία φορά καταφέρνεις να επιστρέψεις!
Έπρεπε να έχεις κάνει ckeck in και τα εισητήρια της αναχώρησης αλλά και της επιστροφής.Μπορείς να κάνεις check in για κάθε πτήση απο 15 μέρες πρίν έως και 4 ώρες πρίν απο κάθε πτηση.Κάνεις το check in και εκτυπωνεις τα εισητήρια σου για να είναι σίγουρο πρώτον οτι θα ταξιδέψεις και δεύτερον οτι δεν θα χρειαστεί να εκτυπώσεις εισητήρια στο αεροδρόμιο και να πληρώσεις την εκτύπωσει 40 ευρώ(αν δεν κάνω λάθοσ )
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ταξίδεψα πρώτη φορά με την ryanair περυσι, δρομολόγιο Θεσσαλονίκη-Βουδαπέστη. Ένα μέλος του φόρουμ που έχει αναρτήσει όλη τη διαδικασία με βοήθησε πολύ! Με το boarding pass στο χέρι και φύγαμε! Έλα όμως που το έκανα το τραγικό μου...πήγα να γυρίσω με το ίδιο..ξέρω ξέρω τραγικό γελοίο..κ.τ.λ. δε γράφω για να με κράξετε, θα ήθελα κάποιος να μου πει τι εφταιξε, διότι ήταν τα μόνα που παρέλαβα σε μειλ. ( 2 εισητήρια για να πάμε).Έπρεπε κατα την άφιξη μου στη Ρώμη να κάνω check in? Μπορούσα με κάποιον τρόπο να τα έχω και τα δύο εισητήρια απο εδώ και να μην κάνω τιποτα εκεί;;; Ζητώ βοήθεια ! Θέλω να κλείσω για Ρώμη...και δε θέλω να μου ξανασυμβεί..γιατί χωρίς λεφτά από Βουδαπέστη και φουλ τύχη.... μία φορά καταφέρνεις να επιστρέψεις!
Πιθανόν δεν έκανες τσεκ ιν τα εισιτήρια επιστροφής ή έκανες πολύ νωρίς και η πτήση της επιστροφής σου ήταν σε περισσότερες από 15 μέρες από την ημέρα που έκανες το τσεκ ιν και δεν σου έδωσε το σύστημα αυτή τη δυνατότητα.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Καλημεριζω ολα τα παιδια του φορουμ!!Θελω να σας αναφερω και εγω την σκεψη μου περι της ryanair και γενικως καποιες ερωτησεις περι αυτης..
Ευτυχως η δυστυχως η συζυγος μου ειναι απο Παφο(Κυπρο).Καθε λοιπον καλοκαιρι αναγκαζομαστε να πηγαινουμε Λαρνακα(1,5 ωρα απο αθηνα) και αλλη 1,5 ωρα οδικως για Παφο!!Μιλαμε για σκετη ταλαιπωρια!!Απο φετος λοιπον με τον ερχομο της ryanair εχει βαλει πτηση Αθηνα-Παφο.
Αυτο που με προβληματιζει ειναι η ασφαλεια της πτησης σε αντιδιαστολη των τοσο φτηνων εισητηριων της και των χρεωσεων της.
Συνηθως στο ταξιδι μας εχουμε 2 βαλιτσες 20kg περιπου και μια τσαντα ο καθενας στο χερι.Δεν ειναι χειραποσκευη ειναι οπως οι τσαντες που κρατανε οι γυναικες γενικοτερα.Ειναι τσαντα που μεσα εχει ενα ipad,τσιγαρα και τιποτα ακουστικα..Στο site της λοιπον επιλεγω με 45ευρω νομιζω για τις βαλιτσες μας.Πρεπει να επιλεξω κατι και για την τσαντα στο χερι?
Αυτη την στιγμη που μπαινω και κοιταω αθηνα-λαρνακα η cyprus airways εχει για 2 ατομα με 23κιλα βαλιτσες 260ευρω.Η Ryanair για αθηνα-παφο με βαλιτσες 20kg και χωρις καμμια αλλη χρεωση στα 370ευρω.
Ας με βοηθησει καποιος γιατι ειλικρινα τα εχω χαμενα...
Και τα χειροτερο ειναι οτι την πτηση την εκανε και η aegean !!!Αλλα με τον ερχομο της ryanair αναδιπλωθηκε και το ακυρωσε το δρομολογιο!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Πρεπει να επιλεξω κατι και για την τσαντα στο χερι?
Αυτη την στιγμη που μπαινω και κοιταω αθηνα-λαρνακα η cyprus airways εχει για 2 ατομα με 23κιλα βαλιτσες 260ευρω.Η Ryanair για αθηνα-παφο με βαλιτσες 20kg και χωρις καμμια αλλη χρεωση στα 370ευρω.
Με την Ryanair δεν δηλωνεις χειραποσκευη,μονο προσεξε τις διαστασεις που θελει.
Αν εχει πιο καλη τιμη η cyprus γιατι δεν ταξιδευεις με αυτη?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Στο site της λοιπον επιλεγω με 45ευρω νομιζω για τις βαλιτσες μας.Πρεπει να επιλεξω κατι και για την τσαντα στο χερι?
Αυτη την στιγμη που μπαινω και κοιταω αθηνα-λαρνακα η cyprus airways εχει για 2 ατομα με 23κιλα βαλιτσες 260ευρω.Η Ryanair για αθηνα-παφο με βαλιτσες 20kg και χωρις καμμια αλλη χρεωση στα 370ευρω.
Ας με βοηθησει καποιος γιατι ειλικρινα τα εχω χαμενα...
Και τα χειροτερο ειναι οτι την πτηση την εκανε και η aegean !!!Αλλα με τον ερχομο της ryanair αναδιπλωθηκε και το ακυρωσε το δρομολογιο!!

Για την τσάντα στο χέρι δεν χρειάζεται να επιλέξεις τίποτα. Από τη στιγμή που κλείνεις με την Ryanair μπορείς να έχεις μαζί σου μία γυναικεία/ανδρική τσάντα καθώς και μία χειραποσκευή μέχρι 10 κιλά με συγκεκριμένες διαστάσεις.
Τώρα ότι σε βολεύει εσένα κάνεις από θέμα κόστους και θέμα ταλαιπωρίας που λες.
Είτε Cyprus είτε Ryanair, πρόβλημα με την ασφάλεια δεν θα έχεις πάντως.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.378
Likes
14.285
Με την Ryanair δεν δηλωνεις χειραποσκευη,μονο προσεξε τις διαστασεις που θελει.
Αν εχει πιο καλη τιμη η cyprus γιατι δεν ταξιδευεις με αυτη?
Γιατί θέλει να πάει κατευθείαν στην Πάφο και να γλυτώσει 1,5 ώρα δρόμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.535
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom