Ποια μέρη θέλετε να δείτε?

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
1.μεξικό+κούβα (μαζί)
2.Ινδία
3.Ινδονησία (κόμοντο ιδιαίτερα)
4.Περού
5.όλες ενδιάμεσες στάσεις του Υπερσιβηρικού
6.Καμπότζη/Λάος/Βιετνάμ
7.Γκαλαπάγος
8.Ιράν
.....άσχετο να συνεχίζω...αφού και όλα τα άλλα θα ήθελα:xmas_cheesygrin:...αλλά μακάρι να δω και αυτά


όσο για την τελευταία ερώτηση της Κλεοπάτρα...η απάντηση είναι στο νούμερο 1
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως θα πηγαινα Ωκεανια (σε ολα τα νησια)...νομιζω αναμενομενη απαντηση απο μενα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Από τις ήδη επιθυμίες μου κι αφού θα μου τα πληρώνανε, θα πήγαινα σε αυτό που είναι πιο ακριβό. Περού.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το Περού πρέπει να είναι εύκολα το πλέον επιθυμητό μέρος που θέλει να επισκεφτεί το φόρουμ.Μαζί με την Κούβα ίσως.
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Μα απ'ότι φαίνεται δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τα μούτρα τους.4 στα 6 είναι στις ΗΠΑ.

Μήπως να περίμενες να φύγουν οι Κάστρο τελικά;
Φυσικά και δεν έχω.
Απλώς πιστεύω οτι το κάθε μέρος είναι ξεχωριστό και ιδιαίτερο και η ομορφιά που έχει η Κούβα αυτή τη στιγμή είναι κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό απόρροια της πολιτικής της κατάστασης. Επομένως όταν αυτή αλλάξει για 'μένα δε θα έχει νόημα να τη δω σε αμερικάνικη βερσιόν. Από αυτήν την άποψη το είπα.
 

nefelim

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Μέσα στα ταξιδιωτικά μου όνειρα περιλαμβάνονται Μαρόκο, Τυνησία ,Ιαπωνία , Βιετνάμ και φυσικά τι άλλο; Αμερική.
Επίσης θα ήθελα να ταξιδέψω στο Ντουμπάι και στους Αγιους Τόπους...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Έχω διάφορα ταξίδια στο μυαλό μου που θα ήθελα να κάνω μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια και κάποια που βρίσκονται στην άκρη του μυαλού μου για κάποια στιγμή στο μέλλον.

1. Απίστευτο κόλλημα με τα -σταν. Ελπίζω να δω το βόρειο Πακιστάν σύντομα (και βρίσκομαι στις ετοιμασίες) αλλά επίσης και το μοναδικό και τελευταίο Εβραικό χωριό εκτός Ισραήλ στο Αζερμπαιζάν. Ένα Ουζμπεκιστάν το χτύπαγα επίσης άνετα.

2. Βόρεια Κορέα (και ελπίζω να δω μαζί με Μογγολία και Ρωσία φέτος το καλοκαίρι).

3. Namibia (Skeleton Coast) [ελπίζω επίσης να τη δω μέσα στα επόμενα 2-3 χρόνια]

4. Uganda και Rwanda για σαφάρι.

5. Μαδαγασκάρη

6. Υεμένη (Σοκότρα)

7. Απο τη βόρεια μέχρι τη νότια Χιλή (roadtrip)

8. Και απο τα κοντινά μέρη θα ήθελα πολύ να πάω στη Βαρσοβία και να ξοδέψω το χρόνο που της αξίζει.
 

Founes

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
το ταξίδι των ονείρων μου δυστυχώς δεν μπόρεσα να το πραγματοποιήσω. Ηταν πριν δυο καλοκαίρια όταν ήθελα να βρεθώ στο νησί του πάσχα για ενα φεστιβάλ, το honu eclipse. Εκείνη την περίοδο ήταν το μόνο μέρος της γής που ήταν ορατή η ολική έκλειψη ηλίου, εξου και το λογοπαίγνιο με το honu eclipse (honu είναι σημαίνει θαλάσσια χελώνα, η δική τους καρετα-καρετα λοιπόν που βρίσκετε υπο εξαφάνιση)

 

cocos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ιαπωνία-Κίνα-Φιλιππίνες και βλέπουμε!!!!!! :)
Και μια γεύση από λατινική Αμερική δεν θα με χάλαγε καθόλου!!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.104
Στη λίστα μου πρόσφατα προστέθηκε και το Μεξικό(χερσόνησος Γιουκατάν κυριώς)φαίνεται ενδιαφέρον.:clap::clap::clap:Εννοείται από μακρινά μέρη γιατί τα κοντινά δεν τα βάζω στη λίστα.
 

264George

Member
Μηνύματα
39
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαυροβούνιο-Κροατία
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειο Ακρωτήρι
δε ξέρω γιατί αλλά με τραβά πολύ να δω το Σινικό τείχος στην Κίνα, το Νεπάλ και στη Ρωσία o δρόμος Μ65 προς Μαγκανταν (road of bones).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.712
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom