Ποιο ελληνικο νησι να επισκεφτω χωρις αυτοκινητο;;

coco_

Member
Μηνύματα
1.327
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Το αναφέραμε (#8), αλλά ακριβό και με πολλούς νεόπλουτους!
Πάντα εξαρτάται από την περίοδο που θα πας. Full season όλα είναι πανάκριβα παντού. Εγω είχα πάει πριν 3-4 χρόνια βέβαια Υδρα Σεπτέμβρη και έδινα 60Ε το δωμάτιο και γενικά φαγητό διασκέδαση κλπ μου ειχαν φανεί καλές οι τιμές.
Εαν κάποιος έχει δυνατότητα να κάνει τις διακοπές του το πρώτο 15νθημερο του Ιουλίου παντού μπορεί να βρεί καλές τιμές.
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Το αναφέραμε (#8), αλλά ακριβό και με πολλούς νεόπλουτους!

Το να πας μπορει να ειναι αλλα το νησι και η αγορα του νησιου δεν ειναι ακριβη.
Ο cafes εχει 2.50 εως 3.00(φραπε) και η διαμονη σε δωματιο απο 30- 110
Το να φας κατι εκτος απο το sunset (στα κανονια που λενε) ειναι καλες οι τιμες.


(εχω δουλεψει υδρα για αυτο σου λεω )
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Πάντα εξαρτάται από την περίοδο που θα πας. Full season όλα είναι πανάκριβα παντού. Εγω είχα πάει πριν 3-4 χρόνια βέβαια Υδρα Σεπτέμβρη και έδινα 60Ε το δωμάτιο και γενικά φαγητό διασκέδαση κλπ μου ειχαν φανεί καλές οι τιμές.
Εαν κάποιος έχει δυνατότητα να κάνει τις διακοπές του το πρώτο 15νθημερο του Ιουλίου παντού μπορεί να βρεί καλές τιμές.
Το να πας μπορει να ειναι αλλα το νησι και η αγορα του νησιου δεν ειναι ακριβη.
Ο cafes εχει 2.50 εως 3.00(φραπε) και η διαμονη σε δωματιο απο 30- 110
Το να φας κατι εκτος απο το sunset (στα κανονια που λενε) ειναι καλες οι τιμες.


(εχω δουλεψει υδρα για αυτο σου λεω )
Και εγώ συμφωνώ μαζί σας, η φίλη που ρωτάει έχει αυτή την άποψη (#9) !
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
οι σποραδες ειναι μια πολυ καλη λυση για ολα τα γουστα ειδικα η σκοπελος θεωρω θα ειναι ιδανικη...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το αναφέραμε (#8), αλλά ακριβό και με πολλούς νεόπλουτους!
Tην Ύδρα σίγουρα δεν την λες φτηνή αλλά δεν είναι και πανάκριβη... σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι νησί για νεόπλουτους... είναι από τα ελάχιστα Ευρωπαϊκά μέρη στην Ελλάδα, με μεγάλη κοσμική ιστορία από την δεκαετία του 50 και για μένα ίσως το ωραιότερο κλασάτο Ελληνικό νησί... κυριλέ μπορεί να είναι αλλά νεοπλουτίδικη όχι...

Από την άλλη τα βασικότερα προβλήματα στο νησί είναι τρία... πρώτα οι παραλίες, πρόβλημα που εν μέρη λύθηκε με το άνοιγμα των παραλιών στο πίσω μέρος του νησιού, αλλά οι τιμές με τα βαρκάκια εκεί είναι ληστρικές, δεύτερον το ανέβα κατέβα αν το κατάλυμα σου βρίσκετε στα ορεινά και τρίτον και κυριότερο η απουσία καλού φαγητού... οι εξαιρέσεις τύπου Κονδυλένια είναι ελάχιστες...
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
και οι σπετσες ειναι κατι παρομοιο με την υδρα και ειναι καλα μερη για ζευγαροκατασταση εμενα μου αρεσει και ο πορος αλλα αυτα τα νησια τα βλεπω πιο πολυ σαν μια κοντινη αποδραση απο την αθηνα και οχι να παω 5-7 μερες το καλοκαιρι.
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
και οι σπετσες ειναι κατι παρομοιο με την υδρα και ειναι καλα μερη για ζευγαροκατασταση
Εχεις δικιο αλλα στις Σπετσες θελεις τουτου!!

Παντως ελπιζω να βοηθαμε και να μην τα κανουμε χειροτερα με τις μικροδιαφονιες μας!

Γενικα πιστευω οπου και αν πας καλα ειναι και ομορφα θα περασεις αρκει να μην εισαι μιζερος και να εχεις καλη παρεα.Ολα τα αλλα γινονται!!
 

mformania

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος Ξέρει ??
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Υδρα; καλο ακουγεται... Και κοντα στην αθηνα... Ομως εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ακριβο σαν νησι και πως πανε ολοι οι νεοπλουτοι!
συμφωνώ απόλυτα με ύδρα . μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβό απο τα άλλα νησιά αλλά με σωστό ψάξιμο θα βρεις λογικές τιμές . εαν δεν πασ και τουριστική εποχή προτείνω για διαμονή να πας ύδρα και να ψαξεις εκεί -απέφυγε τα ξενοδοχεία- εχουν ντόπιοι δωμάτια που τα δίνουν αλλά δν θα τα βρεις στο ιντερνετ -. επίσης επειδή τον νησί είναι μιικρό τα λεφτά που θα χαλάσεις εκεί για να κανεις κοσμοπολιτικες διακοπές θα τα έδινες σε άλλο νησί για βενζίνη... ύδρα και πάλι ύδρα απο τα ωραιότερα νησιά !:playball:
 

ThailanderC

Member
Μηνύματα
24
Likes
7
Στις Σπέτσες σίγουρα θα χρειαστεί κάτι σε μηχανάκι. Η Σκόπελος είναι μια περίπτωση πάντως.
ΥΓ. Στην Ύδρα δεν έχω πάει...Μόνο το Ύδρα Beach ξέρω με τον Κωνσταντάρα...χαχαχα...αξέχαστες σκηνές...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.233
Μηνύματα
884.408
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom