Πρέπει να πληρώνει πάντα ο άντρας γιατί αλλιώς δεν είναι άντρας;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
49
Likes
96
Το άλλο απίστευτο που άκουσα είναι ότι φίλη μου βγήκε ραντεβού με κάποιον και πλήρωσε αυτός αλλά παρεξηγήθηκε γιατί κοίταξε την απόδειξη!!!
Διαβάζω σιγά-σιγά το θέμα και ανακαλύπτω "διαμαντάκια"... Ίσως γίνω μονότονος αλλά...ΈΛΕΟΣ! Ποιο ήταν ακριβώς το σφάλμα του ανθρώπου που κοίταξε την απόδειξη; Καταρχήν αν δεν κοιτάξει την απόδειξη, πώς θα γνωρίζει τι χρηματικό ποσό να αφήσει; Επίσης πολλές φορές οι αποδείξεις που μας φέρνουν είναι (εκ παραδρομής ή εσκεμμένα) από άλλο τραπέζι ή περιέχουν πιάτα που δεν έχουμε παραγγείλει... Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να γίνει ο σχετικός έλεγχος και η σχετική διευκρίνιση... Κάτι τέτοιες συμπεριφορές μου φέρνουν στο μυαλό ανθρώπους εντελώς κομπλεξικούς! Πραγματικά, οι φίλες σου πάνε καλά;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εισαι λιγο βλαχος @jimp , αλλα απο τους αλλους, τους καλους. Αυτο το "θα σε εχω βασιλισσα" ειναι δελεαστικο.
Εσένα θα σου δώσω και διπλοκάμπινο αγροτικό να κάνεις τις βόλτες σου στα χωριά και να σκάνε από τη ζήλια τους οι φιλελεύθερες μεγαλοκοπέλες που δεν θέλανε να γίνουν βασίλισσες!
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Βασίλισσα. ......αρχόντισσα ......Πόρσε. ....μεζονετες....:welcome:αρνάκια γάλακτος ( και απότα καλα!!!!!!) . ....τι έγινε καλέ? Τι προσφορές ειναι αυτες?????Πρόσεχε τι ταζεις @jimp..θα ψάχνουν να βρουν το χχωριό σου .
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
E="jimp, post: 614155, member: 13140"]Εσένα θα σου δώσω και διπλοκάμπινο αγροτικό να κάνεις τις βόλτες σου στα χωριά και να σκάνε από τη ζήλια τους οι φιλελεύθερες μεγαλοκοπέλες που δεν θέλανε να γίνουν βασίλισσες![/QUOTE]

Αυτο ήταν χτύπημα κάτω από τη μεση:icon_redface:
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
E="love-to-travel, post: 614154, member: 20523"]Διαβάζω σιγά-σιγά το θέμα και ανακαλύπτω "διαμαντάκια"... Ίσως γίνω μονότονος αλλά...ΈΛΕΟΣ! Ποιο ήταν ακριβώς το σφάλμα του ανθρώπου που κοίταξε την απόδειξη; Καταρχήν αν δεν κοιτάξει την απόδειξη, πώς θα γνωρίζει τι χρηματικό ποσό να αφήσει; Επίσης πολλές φορές οι αποδείξεις που μας φέρνουν είναι (εκ παραδρομής ή εσκεμμένα) από άλλο τραπέζι ή περιέχουν πιάτα που δεν έχουμε παραγγείλει... Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να γίνει ο σχετικός έλεγχος και η σχετική διευκρίνιση... Κάτι τέτοιες συμπεριφορές μου φέρνουν στο μυαλό ανθρώπους εντελώς κομπλεξικούς! Πραγματικά, οι φίλες σου πάνε καλά;[/QUOTE]

Γιατι ......πάνε καλά αυτοί που αποφάσισαν να βγούνε μαζί τους , αν γνώριζαν δηλαδή τι τους περίμενε. ...ένα μαζοχισμό θα τον ειχαν, εεεεεεε ?
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
E="Action, post: 614176, member: 20595"]Ποιοι άνθρωποι;;;[/QUOTE]

Αουτς....Αουτς. ....κι άλλο χτυπημα ......
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.417
@jimp γούρνες λέγε όχι πισίνες κυκλοφορούν και εφοριακοί στο forum...


E="Action, post: 614176, member: 20595"]Ποιοι άνθρωποι;;;

βάζε και το [QUOTE με το =
μπροστά για να έχεις σωστή παράθεση που σου λέει και ο @panpan... ή πάτα απάντηση και σβήσε ότι δεν θες από το κείμενο του άλλου...


υγ.. μη μας ξεφτιλίζεις έτσι ρε @jimp... διπλοκάμπινο αγροτικό μεν αλλά ακούμε zz top και eric clapton...[/QUOTE]
 
Last edited:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Action πανέμορφο το κείμενο της Ευλαμπία Τσιρέλη.

love-to-travel δυστυχώς υπάρχουν πολλές γυναίκες τέτοιες στην Θεσσαλονίκη. Εγώ δεν θα τις πω γουρούνες τις φίλες μου. Αν ήταν και στην καθαρά φιλική σχέση που έχουμε εδώ και τόσο χρόνια δεν θα τις έκανα παρέα. Αλλά δεν είναι. Με έχουν κεράσει, μου έχουν μαγειρέψει φαγητό,έχω επισκεφτεί το σπίτι τους αμέτρητες φορές,έχουν έρθει στο δικό μου ξέροντας ότι το μόνο που θα βγάλω να τις κεράσω είναι ξηροκάρπια και όλα αυτά χωρίς να δείξουν ποτέ ότι περιμένουν αντάλλαγμα για αυτά που μου δώσανε και ενώ ζω με πενταροδοκάρες εδώ και χρόνια. Απλά δημιουργήσανε άποψη για το τι είναι σωστό και τι λάθος στην περίοδο στενής γνωριμίας με έναν άντρα βασιζόμενες στην συντηρητική νοοτροπία που βλέπουνε και ακούνε καθημερινά γύρω τους. Ολες οι φίλες τους αυτό λένε ότι είναι το σωστό εδώ και τόσο χρόνια. Ολοι οι άντρες από τις φίλες τους αυτό κάνανε στην περίοδο γνωριμίας πριν από τον γάμο τους . Δεν είναι κακές απλά δεν έχουν μάθει να αμφισβητούνε.


Τώρα αυτό με τον λογαριασμό είναι παρατραβηγμένο. Μάλλον κοίταξε την απόδειξη αφού πλήρωσε και αυτή το θεώρησε γυφτιά. Οτι δηλαδή έκατσε και σκέφτηκε έστω και για μια στιγμή πόσα πλήρωσε για το ποτό της η τον καφέ της αλλά πραγματικά έλεος αν παρεξηγηθείς με τέτοιο πράγμα. Καλή κοπέλα πάντως και αυτή. Ποιος ξέρει με τι αρχές γαλουχήθηκε...
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.030
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τελικα αυτο το τοπικ εχει ενα στοχο: Να μαθει η @Chrelefs να κανει παραθεση. Μεχρι να μαθει συνεχιστε τη συζητηση...
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Συγνώμη που δεν εχουμε όλοι την ευφυΐα σου tripakia. ....Συνέχισε τη συζητηση....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom