Προσφορά Air Baltic 100.000 θέσεις!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
καταστροφή αυτό το φόρουμ
Κάθε άλλο! Μ' αυτή την τιμή κατακαλόκαιρο το πολύ να πετούσα σε ελληνικό νησί. Plus η εταιρεία επιτρέπει την πληρωμή σε 2-4 άτοκες δόσεις. Αν μας καταστρέφει, τουλάχιστον το φχαριστιόμαστε...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Κάθε άλλο! Μ' αυτή την τιμή κατακαλόκαιρο το πολύ να πετούσα σε ελληνικό νησί. Αν μας καταστρέφει, τουλάχιστον το φχαριστιόμαστε...
καταστροφή με τη καλή εννοια πάντα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
H riga μονη της αξιζει?Εχω λιγες μερες στη διαθεση μου γιαυτο ρωταω.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
H riga μονη της αξιζει?Εχω λιγες μερες στη διαθεση μου γιαυτο ρωταω.
Εμένα μου άρεσε περισσότερο η φάση στη Λιθουανία (Βίλνιους-Τρακάι) να σου πω την αλήθεια. :xmas_rolleyes: Η Ρίγα είναι κουκλίστικη, αλλά όλα είναι τόσο συμπυκνωμένα. Και το καλοκαίρι όπως έκοψα τη φάση μάλλον ΘΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ από κόσμο. 2 μέρες που έκατσα ήταν πάντως αρκετές.
Μάλλον αξίζει. Κάνεις και επίσκεψη Jurmala το καλοκαίρι. Ένα 3 ήμερο πρέπει να γεμίζει.
Πάντως για Jurmala προσωπικά δεν ψήθηκα με όσα άκουσα/διάβασα. Και καλοκαίρι να ξαναπήγαινα δεν θα την επισκεπτόμουν θεωρώ. :xmas_rolleyes:
 

BUNO

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία
Ταξίδι-Όνειρο
βιετνάμ
δηλαδή βρε παιδιά,ποσες μέρες θέλει κανέις να επισκεφτει την Ρίγα το Ταλίν και το Βίλνιους?χρειάζεται βίζα? έχει νοικιάσει κανείς αυτοκίνητο και να περάσει απο την μια χώρα στην άλλη? πώς ειναι οι δρόμοι?
πραγματοποίησα αυτό το ταξίδι πριν δύο περίπου χρόνια .αεροποικώς Αθήνα Ρίγα ,Ταλλίν αθήνα μέσω Κιέβου με την αιρ βάλτικ.Δεν χρειάζεται βίζα από την μία χώρα στην άλλη ,στα σύνορα βάζουν σφραγίδα στο διαβατήριο .Από ρίγα πήγα βίλνιους και ταλλίν με το λεωφορείο eurobus.Οι αποστάσεις είναι μικρές 4 ώρες με το λεωφορείο ( πολυ καλύτερο από τα δικά μας ΚΤΕΛ -σαν και αυτά που έχουν τα τουριστικά γραφεία)γύρω στα 25-30 ευρώ το κόστος ανά διαδρομή από πόλη σε πόλη .δύο έως τρείς ημέρες σε κάθε πόλη είναι αρκετές σύμφωνα με την προσωπική μου άποψη κια οι τρείς πόλεις γυρίζονται με τα πόδια . Οι δρόμοι είναι αρκετά καλοί και η διαδρομή με το Εurobus είναι ωραία ,μέσα από δάση βόρειας Ευρώπης,απολαυστική και καθόλου κουραστική .Βέβαια πολυ κρύο ,ήταν Μεγάλη Εβδομάδα και χιόνιζε.Τα ξενοδοχεία και στις τρείς πόλεις είναι πάμφθηνα και λουξ .περίπου 60 ευρώ το τρίκλινο με πρωινό .είμασταν τρείς στο συγκεκριμένο ταξίδι ,εστιατόρια τύπου κελάρια ,άφθονη και ωραία βότκα .:xmas_razz:Καλό ταξίδι αν αποφασίσεις να πάς και στην διάθεσή σου για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Μη λετε μπουρδες. Τα βαλτικα κρατη ειναι στη ΕΕ και στην συνθηκη Σενγκεν και τωρα και πριν δυο χρονια. Μονο να σου ελεγξουν τις ταυτοτητες
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.628
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
.Από ρίγα πήγα βίλνιους και ταλλίν με το λεωφορείο eurobus.Οι αποστάσεις είναι μικρές 4 ώρες με το λεωφορείο ( πολυ καλύτερο από τα δικά μας ΚΤΕΛ -σαν και αυτά που έχουν τα τουριστικά γραφεία)γύρω στα 25-30 ευρώ το κόστος ανά διαδρομή από πόλη σε πόλη .
Μπορείς να ταξιδέψεις και με Simple Express (δεν έχουν internet και λοιπές πολυτέλειες αλλά θα τα χαρακτήριζα καλύτερα από τα περισσότερα ελληνικά ΚΤΕΛ) με πολύ λιγότερα χρήματα. Εγώ ταξίδεψα Βίλνιους-Ρίγα-Βίλνιους με 17-18 euros σύνολο. Με έγκαιρη κράτηση το ταξίδι γίνεται ακόμα πιο οικονομικό (κάτω από 10 euros πήγαινε-έλα).

Μη λετε μπουρδες. Τα βαλτικα κρατη ειναι στη ΕΕ και στην συνθηκη Σενγκεν και τωρα και πριν δυο χρονια. Μονο να σου ελεγξουν τις ταυτοτητες
Εμένα οδικώς Λιθουανία-Λετονία και τούμπαλιν δεν μου έκαναν κανένα έλεγχο στα σύνορα πάντως. Επίδειξη του διαβατηρίου/ταυτότητας στον οδηγό του λεωφορείου στην αρχή και that's it.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Σου δίνει δυνατότητα για δόσεις?οταν πας να όλο κληρώσεις την συναλλαγή?
Ναι, 2 άτοκες δόσεις για ποσό πάνω από 100 ευρώ και 4 δόσεις για μεγαλύτερο ποσό (δεν θυμάμαι το όριο, γιατί δεν το έπιανα). Η πρώτη δόση δεσμεύεται αμέσως από την κάρτα και η δευτερη κάπου 2 μήνες πριν το ταξίδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.940
Νεότερο μέλος
then8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom