Προσφορές εισιτηρίων - Ευρώπη

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
H προσφορά της sky europe ξεκίνησε την Τρίτη 6 Ιανουαρίου. Στις 3 τα μεσάνυχτα έλαβα το email που ενημέρωνε για την προσφορά.
Εννοείται ότι από την Τρίτη μέχρι σήμερα τα φθηνά εισιτήρια εξαφανίστηκαν!
Εξάλλου, αυτές οι θέσεις είναι ελάχιστες άνα πτήση!
Προσωπικά τα 2 από τα 4 εισιτήρια που έκλεισα για Βιέννη υπήρχε η τιμή των 19 Ευρώ (στην πτήση από Θεσσαλονίκη για Βιέννη)
Να σημειώσω ότι τα 19 Ευρώ αφορούν πτήσεις της Sky europe από αεροδρόμια που πληρώνει λίγους φόρους αεροδρομίου ο επιβάτης (ίσως από τα αεροδρόμια που έχει σαν βάση η skyeurope ή από μικρά αεροδρόμια όπως της Θεσσαλονίκης).
Μάλιστα στο εισιτήριο που έκλεισα για την αδερφή μου και στις 2 πτήσεις η τιμή ήταν 19 Ευρώ με αποτέλεσμα το τελικό εισιτήριο να έρθει στα 48 Ευρώ (19 Ευρώ το κάθε εισιτήριο και 10 Ευρώ η χρέωση της πιστωτικής).
Μάλιστα μου έκανε τρομερή εντύπωση το ότι από τη Βιέννη το εισιτήριο ήταν 19 Ευρώ δεδομένου ότι οι φόροι στο αεροδρόμιο της Βιέννης ήταν στα 23 Ευρώ!
Μια ώρα αργότερα, όμως, που έκλεισα για τη φίλη της η τιμή του εισιτηρίου από Θεσσαλονίκη παρέμενε στα 19 Ευρώ αλλά από Βιέννη για Θεσσαλονίκη είχε ανέβει στα 49 Ευρώ.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ακριβώς....αυτό άλλωστε συμβαίνει σε κάθε τέτοια προσφορά, δεν βρίσκεις πάντα την χαμηλότερη τιμή της προσφοράς.

Εγώ προσανατολίζομαι να κλείσω για Άμστερνταμ κάποια στιγμή την Άνοιξη και η συνολική χρέωση χωρίς παραδοτέα αποσκευή είναι μέσω Πράγας κάπου στα 140 Ευρώ. Νομίζω ότι τέτοιες τιμές δεν τις βρίσκουμε εύκολα, έτσι δεν είναι;

Αλήθεια....γιατί δεν πετάει καμία εταιρεία χαμηλού κόστους απευθείας προς το Άμστερνταμ...έστω κάποια εταιρεία charter?

Επίσης...θα ήθελα να τονίσω ότι το κέρδος της αεροπορικής εταιρείας για την κάθε πτήση που θα πραγματοποιήσω και με τιμή εισιτηρίου στα 29 Ευρώ, κυμαίνεται περίπου στα 0,70 - 7,80 Ευρώ ανά πτήση, οπότε καταλαβαίνετε ότι μπαίνει μέσα με το κόστος στα 19 Ευρώ!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Λοιπόν... η Lufthansa έχει προσφορά σε εισιτήρια που θα κλειστούν μέχρι τις 31 Ιανουαρίου και για ταξίδια που θα γίνουν από τις 10 Ιανουαρίου μέχρι και το τέλος του 2009 και με την ελάχιστη παραμονή ενός Σαββατόβραδου στον ταξιδιωτικό προορισμό.

Νομίζω ότι τελικά αξίζει να κλείσω από εδώ το Άμστερνταμ, αφού και περιορισμό δεν θα έχω στις αποσκευές όσο εκεί, και γεύμα θα μου σερβίρουν (που δεν με καίει, αλλά το προσμετράμε κι αυτό στις υπηρεσίες) και περισσότερη άνεση θα έχω...και φυσικά έχω περισσότερη εμπιστοσύνη σε αυτή την εταιρεία. Επίσης με βολεύουν πολύ περισσότερο τα ωράρια κι έχω περισσότερες εναλλακτικές, οπότε αξίζουν τα περίπου 25 Ευρώ της διαφοράς.

Αλήθεια...αν κλείσω απευθείας με την Lufthansa, μπορώ να περάσω τα μίλια στην κάρτα που έχω στην Aegean? Ή υπάρχει η δυνατότητα μόνο για πτήσεις που κλείνονται μέσω της Aegean?

Δείτε και το παρακάτω link για τους υπόλοιπους προορισμούς που σας ενδιαφέρουν:
Lufthansa - Special fares to Europe, e.g. London , Vienna, Zurich
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Λοιπόν... η Lufthansa έχει προσφορά σε εισιτήρια που θα κλειστούν μέχρι τις 31 Ιανουαρίου και για ταξίδια που θα γίνουν από τις 10 Ιανουαρίου μέχρι και το τέλος του 2009 και με την ελάχιστη παραμονή ενός Σαββατόβραδου στον ταξιδιωτικό προορισμό.

Νομίζω ότι τελικά αξίζει να κλείσω από εδώ το Άμστερνταμ, αφού και περιορισμό δεν θα έχω στις αποσκευές όσο εκεί, και γεύμα θα μου σερβίρουν (που δεν με καίει, αλλά το προσμετράμε κι αυτό στις υπηρεσίες) και περισσότερη άνεση θα έχω...και φυσικά έχω περισσότερη εμπιστοσύνη σε αυτή την εταιρεία. Επίσης με βολεύουν πολύ περισσότερο τα ωράρια κι έχω περισσότερες εναλλακτικές, οπότε αξίζουν τα περίπου 25 Ευρώ της διαφοράς.

Αλήθεια...αν κλείσω απευθείας με την Lufthansa, μπορώ να περάσω τα μίλια στην κάρτα που έχω στην Aegean? Ή υπάρχει η δυνατότητα μόνο για πτήσεις που κλείνονται μέσω της Aegean?

Δείτε και το παρακάτω link για τους υπόλοιπους προορισμούς που σας ενδιαφέρουν:
Lufthansa - Special fares to Europe, e.g. London , Vienna, Zurich
δικαιούσαι μίλια και μάλιστα περισσότερα με αν θα πετούσες με aegean σε οικονομικό εισητήριο. η lufthansa δινει 750 μίλια ανα διαδρομή δες στο site της aegean έχει αναλυτικά τις πληροφορίες.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ναι...αλλά εγώ θα το κλείσω απευθείας στην Lufthansa το εισιτήριο..όχι μέσω της Aegean ...και η κάρτα μιλίων που διαθέτω είναι αυτή της Aegean. Μήπως αυτά τα μίλια αφορούν μόνο τις πτήσεις με Lufthansa που κλείνονται μέσω της Aegean? Αυτή ηταν η απορία μου! :-D

Κατά τα άλλα τα είδα τα μίλια...και παλιότερα! ;-)))
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ναι...αλλά εγώ θα το κλείσω απευθείας στην Lufthansa το εισιτήριο..όχι μέσω της Aegean ...και η κάρτα μιλίων που διαθέτω είναι αυτή της Aegean. Μήπως αυτά τα μίλια αφορούν μόνο τις πτήσεις με Lufthansa που κλείνονται μέσω της Aegean? Αυτή ηταν η απορία μου! :-D

Κατά τα άλλα τα είδα τα μίλια...και παλιότερα! ;-)))
νομίζω ότι τα μίλια αφορούν πτήσεις της lufthansa ανεξάρτητα με τι αεροπλάνο τελικά θα πετάξεις μπορεί να είναι και της aegean το αεροπλάνο τελικά. στις υπερατλαντικές πτήσεις που δίνει 4000 μίλια oneway μόνο από το site της lufthansa μπορείς να τις κλείσεις όταν λοιπόν λέει η aegean ότι δίνει 4000 μίλια για υπερατλαντικές πτήσεις μιλάμε για πτήσεις που τις κλείνεις απο το site της lufthansa το ίδιο ισχύει και για τη δική σου πτήση που εκλεισες απο το site της lufthansa παιρνεις μινιμουμ 750 μίλια.
 

faery

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ζυριχη-ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου.... :)
και εγω ακριβως το ιδιο θελω να κανω,,,αλλα δεν βρισκω τπτ!!!:(
 

faery

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ζυριχη-ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου.... :)
μολις ανακαλυψα εκπτωσεις στην eazyjet ....τρεξτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
και εγω ακριβως το ιδιο θελω να κανω,,,αλλα δεν βρισκω τπτ!!!:(
Δυστυχώς...ούτε εγώ πρόλαβα στην Lufthansa! Είχαν εξαφανιστεί όλες οι θέσεις για τις ημερομηνίες που με βόλευαν, από το μεσημέρι της Δευτέρας ήδη και έτσι στάθηκα άτυχος! :(

Μα...κι αυτοί, τι τα βγάζουν Κυριακάτικα; Πρέπει να κανονίσει και την άδεια από τον boss ο εργαζόμενος ταξιδεμένος! :lol:

Επίσης...για την προσφορά της easyjet...προλάβετε μέχρι σήμερα τα μεσάνυχτα!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Εγώ πάντως ενώ βλέπω την προσφορα O/W 22.90 λίρες από πολλά αγγλικά αεροδρόμια δεν καταφέρνω να βρω μια ημερομηνία που να έχει τόσο.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
μολις ανακαλυψα εκπτωσεις στην eazyjet ....τρεξτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
συγνωμη, αλλα εγω περαν του οτι η ιδια η εταιρια αναφερεται σε "προσφορες",δεν βλεπω καμια προσφορα!αναζητησα πτησεις για λονδινο και μιλανο για διαφορες ημερομηνιες και οι τιμες δεν διαφερουν σε τιποτα απο τις κλασικες τιμες της easy!!ειναι η ιδεα μου?μηπως κανω κατι λαθος??
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
συγνωμη, αλλα εγω περαν του οτι η ιδια η εταιρια αναφερεται σε "προσφορες",δεν βλεπω καμια προσφορα!αναζητησα πτησεις για λονδινο και μιλανο για διαφορες ημερομηνιες και οι τιμες δεν διαφερουν σε τιποτα απο τις κλασικες τιμες της easy!!ειναι η ιδεα μου?μηπως κανω κατι λαθος??
θα σου πω γιατι, η easyjet εδώ και καιρό όπως ξέρουμε έχει ενσωματώσει στη τιμή του εισητηρίου και τους διάφορους φόρους( και πολύ καλά έκανε), όταν λέει π.χ. 50ε oneway για μιλάνο αυτή η τιμή είναι περίπου 15ε + 35 φόροι στις εκπτώσεις της κάνει έκπτωση 25%+ στη τιμή του νάυλου όχι στους φόρους έτσι βλέπεις μία μικρή διαφορά από πριν της τάξης των -5ευρο
διαφορά μεγάλη μόνο στα ακριβά της εισητήρια.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.060
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom