Προσφορές Alitalia

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
http://www.alitalia.com/gr_el/special_offers/index.aspx

Ταξιδέψτε στην Ιταλία
Ταξιδέψτε με την Alitalia και ανακαλύψτε τις ομορφιές της Ιταλίας, την τέχνη της, τον πολιτισμό της, τη μόδα. Στη συνέχεια μπορείτε να δείτε παραδείγματα τιμών για ορισμένους από τους υπέροχους προορισμούς που πετάει η Alitalia. Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν φόρους, τέλη και επίναυλο καυσίμων.
Athens - Rome Με επιστροφή από 132? ...

Ταξιδεψτε στην Eυρωπη
Ετοιμάστε τη βαλίτσα σας και ταξιδέψτε σε έναν από τους υπέροχους ευρωπαϊκούς προορισμούς που πετάει η Alitalia. Δείτε στη συνέχεια ορισμένα πραδείγματα τιμών για κάποιους από τους ευρωπαϊκούς προορισμούς. Οι τιμές συμπεριλαμβάνουν φόρους, τέλη και επίναυλο καυσίμων.
Athens - Paris Με επιστροφή από 188? ...

ΤΑΞΙΔΕΨΤΕ ΣΤΙΣ Η.Π.Α. ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ
Επωφεληθείτε της προσφοράς της Alitalia και ταξιδέψτε από Αθήνα και Θεσσαλονίκη για τις Η.Π.Α. και τον Καναδά με τους ανταγωνιστικούς ναύλους μας. Αγοράστε το εισιτηριό σας μέχρι τις 16 Ιανουαρίου 2011 για ταξίδια μέχρι 14 Απριλίου 2011.
Athens - New York Με επιστροφή από 566? ...
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Ευχαριστούμε travelina!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ετοιμάστε τη βαλίτσα σας και ταξιδέψτε σε έναν από τους υπέροχους ευρωπαϊκούς προορισμούς που πετάει η Alitalia.
Κανονικα εδω επρεπε να γραψεις: Ετοιμάστε τη χειραποσκευη σας και ταξιδέψτε σε έναν από τους υπέροχους ευρωπαϊκούς προορισμούς που πετάει η Alitalia.

Δεν ειναι να ρισκαρεις τη βαλιτσα σου μ' αυτην την εταιρια...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν ειναι να ρισκαρεις τη βαλιτσα σου μ' αυτην την εταιρια...
μολύνεις ένα θέμα προσφορών με μία μπούρδα που άκουσες κ επαναλαμβάνεις. τώρα σε πιστέψαμε κ θα κλείσουμε με πειρατές.
επί του θέματος, να θυμίσω ότι η προσφορά για Ρώμη ισχύει εδώ κ μηνες κ για όσους μηνες έχει βγει το πρόγραμμα της εταιρείας. και για Αύγουστο ακόμα ισχύει. για την ακρίβεια έχει πέσει κιόλας στα 129..
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πάντως φίλε Samion οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι αυτά τα "σαλατίνι" που προσφέρει μαζί με ένα αναψυκτικό δεν την κολακεύουν ιδιαίτερα. Άσε που όταν είχα ταξιδέψει μαζί τους με εκείνη την εξαιρετική προσφορά των 100 ευρώ για οπουδήποτε στην Ιταλία ούτε Ντεπόν δεν είχανε που με είχε πιάσει πονοκέφαλος.
Προσφορά και με Ολυμπιακή αλλά μια χαρά γεύμα μας βγάλανε.
Η τιμή εξακολουθεί όμως να είναι δελεαστική και σαφώς προτιμάται εκ μέρους μου έναντι της εύκολης κυρίως για την ευελιξία δρομολογίων
Βαλίτσα δεν έχω χάσει. Ανταπόκριση για Reggio έχασα αλλά μας πήγαν σε ξενοδοχείο, μας τάισαν και την επομένη πετάξαμε (και είχα πληρώσει και τότε τα 100? για το εισιτήριο)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
μολύνεις ένα θέμα προσφορών με μία μπούρδα που άκουσες κ επαναλαμβάνεις. τώρα σε πιστέψαμε κ θα κλείσουμε με πειρατές.
Δεν περιμενα διαφορετικη αντιδραση απο 'σενα...Παντως επειδη στην οικογενεια μου εχουν χαθει δυο βαλιτσες με την συγκεκριμενη εταιρια (η μια δικια μου), δεν το ακουσα απλως. Ναι, το επαναλαμβανω.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
η alitalia,η lufhansa και μερικες ακομα ειναι απ τις εταιρειες που η προσφορα ειναι για μεγαλα διαστηματα με πολλες θεσεις,πτησεις κλπ.Η αιγαιου βγαζει καλυτερες τιμες αλλα λιγοτερα εισιτηρια και λιγες μερες προσφορας.Θετικη ειναι η κινηση της Ολυμπιακης για εισιτηρια των προορισμων της τελευταιας στιγμης-με λιγα βεβαια εισιτηρια και για λιγες πτησεις.Εγω γιατι βρισκω την alitalia στα 109 ευρω? :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν περιμενα διαφορετικη αντιδραση απο 'σενα...Παντως επειδη στην οικογενεια μου εχουν χαθει δυο βαλιτσες με την συγκεκριμενη εταιρια (η μια δικια μου), δεν το ακουσα απλως. Ναι, το επαναλαμβανω.
δυστυχώς πρέπει να επαναλαμβάνομαι με σένα. εδώ είναι ένα θέμα προσφορών. ο πόνος σου δεν ενδιαφέρει κανέναν εδώ. στο σόσιαλ.
δυστυχώς καταχράζομαι κι εγώ το χώρο.
κ αλίμονο αν έγραφε ο καθένας μας τις εμπειρίες του από εταιρείες...εμένα μου την έχασε οριστικά ο πρωταθλητής στη Ευρώπη στον τομέα των χαμένων αποσκευών. για ενημερωσή σου κ για να μην εκτίθεσαι κ αλλού είναι η British.
Πάντως φίλε Samion οφείλουμε να παραδεχτούμε ότι αυτά τα "σαλατίνι" που προσφέρει μαζί με ένα αναψυκτικό δεν την κολακεύουν ιδιαίτερα.
η πολιτική της εταιρείας είναι σε πτησεις < 3 ωρών να προσφέρεται μόνο αυτό. και αναψυκτικά, μπύρες, κρασί φυσικά. έτσι διατηρεί τις τιμές σταθερές κ χαμηλά. κοίτα από περιέργεια τις τιμές για το ερχόμενο καλοκαίρι. κ μετά ψάξε καποια άλλη εταιρεία με τόσες θέσεις σε τετοιες τιμές. δεν θα βρεις. ούτε καν low cost..προσωπικά προτιμώ αυτήν την πολιτική τιμών από πλαστικές μακαρονάδες. το chianti μου το πίνω ούτως ή αλλως. :xmas_wink:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
δυστυχώς πρέπει να επαναλαμβάνομαι με σένα. εδώ είναι ένα θέμα προσφορών. ο πόνος σου δεν ενδιαφέρει κανέναν εδώ. στο σόσιαλ.
δυστυχώς καταχράζομαι κι εγώ το χώρο.
κ αλίμονο αν έγραφε ο καθένας μας τις εμπειρίες του από εταιρείες...
Δηλαδη δεν πρεπει να γνωριζουμε τη προσφρερει η καθε εταιρια;

εμένα μου την έχασε οριστικά ο πρωταθλητής στη Ευρώπη στον τομέα των χαμένων αποσκευών. για ενημερωσή σου κ για να μην εκτίθεσαι κ αλλού είναι η British.
Θα σε μαλωσω, ξεφευγεις... το θεμα μας ειναι η Alitalia
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.395
Likes
9.322
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγω γιατι βρισκω την alitalia στα 109 ευρω? :)
είναι πιθανό. υπαρχουν κ πιο χαμηλές τιμές απ' αυτές που αναφέρονται. είχα κλεισει με 100.
Δηλαδη δεν πρεπει να γνωριζουμε τη προσφρερει η καθε εταιρια;
όχι εδώ. το θέμα αφορά τη συγκεκρμμένη προσφορά κ μόνο. ας σεβαστούμε την ευγενική προσφορά της travellina κ τέλος. εγώ εχω το ελαφρυντικό ότι δεν άρχισα πρώτος. απαντάω στις προκλήσεις..:xmas_wink:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Samion, άμα πετάω με 100? δεν αξιώνω ούτε τα σαλατίνι. Και με τέτοια τιμή δεν θα το σκεφτόμουνα να πετάξω ξανά και ξανά.
Σχεδόν 60? έχει το ιπτάμενο δελφίνι για Ύδρα και ούτε του αγγελου νερό δεν δίνουνε. Οπότε τι απαίτηση να έχω για τόσο χαμηλή τιμή. Να έχουμε και λίγο γνώθι σ'αυτόν. Απλά θα με ενοχλούσε αν είχα πληρώσει κανονική τιμή εισιτηρίου το χαμηλό σέρβις
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.209
Κάποιες προσφορές υπήρχαν ήδη και το ξέρω αυτό γιατί παρακολουθώ εδώ και πολύ καιρό τις προσφορές αυτής της εταιρίας.
Πχ. Θεσσαλονίκη Παρίσι ήταν 195 και τώρα το έχει 178 και Θεσσαλονίκη-Βαρκελώνη και πριν ήταν στα 195 ευρώ περίπου και τώρα είναι στα 200...
Δεν ξέρω βέβαια αν έχει αλλάξει τις άλλες τιμές.

Πάντως από την πλευρά μου να πω ότι τον Σεπτέμβριο που την χρησιμοποίησα την εν λόγω εταιρία για να πάω Παρίσι ήταν απαράδεκτη και ασυνεπής σε πολλά πράγματα (με εξαίρεση τα πολύ άνετα καθίσματα) αλλά αν χρειαζότανε να ξαναπάω πάλι Παρίσι η και Βαρκελώνη πάλι με αυτήν θα πέταγα γιατί είναι η φθηνότερη από Θεσσαλονίκη για κάποια μέρη.

*Δεν θα γράψω βέβαια σε ποια θέματα ήταν απαράδεκτη γιατί θα ξεφύγουμε από το θέμα.Αν θελει κάποιος σε προσωπικό μήνυμα μόνο η σε σχετικό θέμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.369
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom