Προσφορές Alitalia

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φαινομενικά καμμία σχέση. Αν όμως, αναγκαστώ ν' αγοράσω καινούργιο μπουφάν, μου προκύπτει έξτρα κόστος εξ αιτίας της εταιρίας. Ή, αν χάσω αποσκευή. Κάτι που δε θα συνέβαινε (ενδεχομένως) αν επέλεγα να πετάξω με LH για το υπερατλαντικό - κι ας ήταν 50-100 ευρώ ακριβότερο.
έστω. θα το δεχόμουν αν στηριζόταν από στοιχεία και όχι από προσωπικές εμπειρίες. αυτό είπα κ πριν. αλιμονο σε ένα θέμα που αφορά προσφορά μιας εταιρείας να αρχίσει ο καθένας να διηγείται την προσωπική του εμπειρία.
αν έχεις στοιχεία λοιπόν ευχαρίστως να τα ακούσουμε.
γιατί τα δικά μου άλλα λένε. και είπα πριν ποιος είναι ο πρωταθλητής στις απωλεσθέντες αποσκευές στην Ευρώπη. φυσικά όχι η ΑΖ. ας μην αναπαράγουμε λοιπον μύθους χωρίς στοιχεία. (παρεπιπτόντως και η LH χαλια τα πάει..).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
έστω. θα το δεχόμουν αν στηριζόταν από στοιχεία και όχι από προσωπικές εμπειρίες. αυτό είπα κ πριν. αλιμονο σε ένα θέμα που αφορά προσφορά μιας εταιρείας να αρχίσει ο καθένας να διηγείται την προσωπική του εμπειρία.
αν έχεις στοιχεία λοιπόν ευχαρίστως να τα ακούσουμε.
γιατί τα δικά μου άλλα λένε. και είπα πριν ποιος είναι ο πρωταθλητής στις απωλεσθέντες αποσκευές στην Ευρώπη. φυσικά όχι η ΑΖ. ας μην αναπαράγουμε λοιπον μύθους χωρίς στοιχεία. (παρεπιπτόντως και η LH χαλια τα πάει..).
:haha::haha::haha: Νά'σαι καλά ρε Samion, μ' έκανες και γέλασα!

Δε σου αρκεί, δηλαδή, η προσωπική μου μαρτυρία (που τη δέχεται και το δικαστήριο) αλλά θέλεις στοιχεία! Δηλαδή τι? Να σου δείξω το μπουφάν που καταστράφηκε και πέταξα? Τη χαμένη αποσκευή? Ή, θα μου αραδιάσεις στατιστικά νούμερα? Μαθηματικός είμαι φίλε και ξέρω καλά τι εστί "στατιστική".

Και κανένα μύθο δεν αναπαράγω. Αυτό μου έτυχε, αυτό λέω. Και λάβε υπόψη σου ότι είναι η πρώτη φορά που αναφέρομαι στην ΑΖ για έναν και μόνο λόγο: Συμπαθής η προσπάθειά σου, δε λέω, να χτίσεις μύθο για την αγαπημένη σου, αλλά κόψε κάτι ρε φίλε. Κι εμείς αγαπήσαμε αλλά δεν κάναμε έτσι! :xmas_cheesygrin:

Καλές γιορτές!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
έχεις απόλυτο δίκιο. όπως πάντα..
γεύμα οικονομικής θέσης Alitalia.
afarm3.static.flickr.com_2013_2113101852_325d7d6560.jpg_a4f0a23c50a330cf1bf56cae6c33a893.jpg
Τελικα θα την προτιμησω. Εχεις δικιο. Μετα απ' αυτη τη photo μου τρεχουν τα σαλια..
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Με τη Lufthansa αλλωστε δεν εχω φαει ποτε μακαρονια, αντιθετα παστα γλυκο μου 'χει τυχει.
Η LH τα τελευταία χρόνια, συνήθως κάποιο είδος ζυμαρικού προσφέρει.
Ή έχεις καιρό να πετάξεις με LH ή έπεσες στην εξαίρεση. :xmas_cheesygrin:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τελικα θα την προτιμησω. Εχεις δικιο. Μετα απ' αυτη τη photo μου τρεχουν τα σαλια..
για να πάρεις αυτό ξέχνα την παρούσα προσφορά κ περίμενε των υπεραντλαντικών. με αυτη εδώ μόνο το μπισκοτάκι στη γωνία δεξιά κ πολύ σου.
το Κιάντι όμως προσφέρεται κ στις ευρωπαικές...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.765
Δε ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ ψώνισα με 150 Αθήνα-Νάπολι για Ιούνιο. Η κοστιέρα μας περιμένει, μαζί με τις χειραποσκευές μας φυσικά. Εκτός αν μπορούν να μας χάσουν και αυτές...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δε ξέρω τι λέτε, αλλά εγώ ψώνισα με 150 Αθήνα-Νάπολι για Ιούνιο. Η κοστιέρα μας περιμένει, μαζί με τις χειραποσκευές μας φυσικά. Εκτός αν μπορούν να μας χάσουν και αυτές...
Καλά τα λες, για να επανερχόμαστε στο θέμα. Η προσφορά είναι σούπερ. Ένα βρακί στη χειραποσκευή, μια άδεια αποσκευή στο check-in για να την τεστάρουμε, και φύγαμε για Ιταλία!
Θα καβατζώσω και το Κιάντι:xmas_razz:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα έλεγα ούτε βρακί. Με 6? τα ανδρικά στα Tezenis :xmas_cheesygrin:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δε σου αρκεί, δηλαδή, η προσωπική μου μαρτυρία (που τη δέχεται και το δικαστήριο) αλλά θέλεις στοιχεία! Δηλαδή τι? Να σου δείξω το μπουφάν που καταστράφηκε και πέταξα? Τη χαμένη αποσκευή? Ή, θα μου αραδιάσεις στατιστικά νούμερα? Μαθηματικός είμαι φίλε και ξέρω καλά τι εστί "στατιστική".
Και κανένα μύθο δεν αναπαράγω. Αυτό μου έτυχε, αυτό λέω. Και λάβε υπόψη σου ότι είναι η πρώτη φορά που αναφέρομαι στην ΑΖ για έναν και μόνο λόγο: Συμπαθής η προσπάθειά σου, δε λέω, να χτίσεις μύθο για την αγαπημένη σου, αλλά κόψε κάτι ρε φίλε. Κι εμείς αγαπήσαμε αλλά δεν κάναμε έτσι!
Καλές γιορτές!
να χτίσω μύθο? είπα κ ξαναλέω τις χειρότερες εμπειρίες μου τις είχα με British. αυτή είναι η χειρότερη. μετά η Easyjet. να αρχίσω να μπαίνω στα θέματα που αφορουν τις προσφορές τους να λέω τις εμπειρίες μου? θα βοηθήσω κανένα?
και τις καλύτερες τις είχα κ τις έχω με Alitalia. καλή η μαρτυρία σου μεν αλλά σε άσχετο θέμα κ δεν με πείθει για τίποτε δε.
τα νούμερα κάτι λενε. ίσως για σένα όχι, για τους πολλούς όμως κάτι είναι.
καλές γιορτές κ σ' εσένα!:xmas_wink:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Και επί φόρουμ ειρήνη, εν τραβελστοριτών ευδοκία!
Με Αλιτάλια ή μη, καλά ταξίδια και ακόμα καλύτερες προσφορές
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...η παραμονή μέσα στο αεροσκάφος επί 45 λεπτά για "τεχνικούς λόγους"...
...Και, εννοείται, καρφάκι δεν τους κάηκε να προσφέρουν κάτι στο ταλαίπωρο επιβατικό κοινό, ούτε στο αεροδρόμιο, ούτε μέσα στο αεροσκάφος. Και ξέρεις πολύ καλά τι συμβαίνει, ας πούμε, στο αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης και της Lufthansa που "φτύνεις", έτσι δεν είναι φίλε Samion?
Aυτά γίνονται και στις καλύτερες οικογένειες... ας πούμε δεν μπορώ να ξεχάσω την 3+ ώρη παραμονή μέσα στο αεροσκάφος της πτήσης LH3105 ΗΕL-FRA στις 08.11.2008, χωρίς καμία ενημέρωση για το τεχνικό πρόβλημα (τελικά ήταν πρόβλημα στα flaps), χωρίς ένα ποτήρι νερό ή κάτι φαγώσιμο και με κλειστό το καλοριφέρ με συνέπεια το εσωτερικό να είναι ψυγείο... φυσικά απ'ότι κατάλαβα ύστερα η LH αγωνιούσε να στείλει αεροσκάφος να μας επιστρέψει στο FRA, ώστε να μην αναγκαστεί να διανυκτερεύσει τόσους επιβάτες στο Ελσίνκι... αν λοιπόν δε δόθηκε κάτι σε 45' καθυστέρηση, φαντάσου σε 220'...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.461
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom