Προσφορές Alitalia

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
1. ναι είναι άσχετο να λες σε ένα θέμα που αφορά μια συγκεκριμμένη προσφορά μιας εταιρείας, ότι αυτή είναι ασυνεπής αλλά δεν σας λέω γιατί. γενικότητα που φαίνεται σαν λάσπη, χωρίς αιτιολόγηση και το σημαντικότερο σε άσχετο θέμα. εδώ συζητάμε την προσφορά της εταιρείας κ μόνο.
2. παραδεχτηκα ότι ήμουν κι εγώ εκτός θέματος, δεν σε δικαιολογεί το τι κάνω εγώ. πάντως λασπη δεν πετάω αναιτιολόγητα.
3. θα μου επιτρέψεις να έχω δική μου άποψη για το πότε θα κανω αναφορά ή όχι σε ένα ποστ.
Καταρχάς έγραψα ότι όποιος θέλει αιτιολόγηση μπορώ να του την γράψω.Αν θέλεις στην γράφω και σε εσένα.Δεν επεκτάθηκα σε λεπτομέρειες για να μην ξεφύγω αλλά από εκεί και πέρα πίστεψα εκείνη την στιγμή που το έγραψα ότι είναι καλό να γράφονται και κάποια τέτοια πράγματα προκειμένου να προστατευτούν άτομα που πάνε να κλείσουν κατευθύαν εισιτήριο βλέποντας την προσφορά.Δεν θα κάτσω να πω ένα κάρο λεπτομέρειες βέβαια αλλά ένα αρνητικό σχόλιο μέσα από την εμπειρία μου για εμένα μπορεί να βάλει κάποιον σε υποψίες και να το ψάξει παραπέρα μέσω αναζήτησης.Επίσης από ότι πρόσεξα πιο πάνω η συζήτηση δεν αφορούσε μόνο την προσφορά της εταιρίας.

Το τι κάνεις εσύ δεν με δικαιολογεί για τίποτα αλλά δεν είναι λογικό να απαιτείς από κάποιον να μην κάνει κάτι την στιγμή που το κάνεις και εσύ.Επίσης και εγώ δεν πετάω αναιτιολόγητα λάσπη γιατί από την προσωπική μου κρίση υπάρχει αιτία.Χωρίς τεκμηρίωση ναι αλλά όποιος θέλει όπως είπα του το τεκμηριώνω.

Θα μου επιτρέψεις και εμένα να γράφω ότι θέλω από την στιγμή που δεν με κάνει παρατήρηση ο διαχειριστής του site.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτό που προκύπτει λοιπόν είναι ότι δεν σε πείραξε το ότι βγήκα "εκτός θέματος" αλλά τα αρνητικά σχόλια για την εταιρία την οποία την υπερασπίζεσαι από ότι έχω προσέξει σε πάρα πολλά θέματα και έχεις μαλώσει δεκάδες φορές για αυτήν.
όχι όχι όχι. με πειράζει ότι αποθαρρύνεται η travelina και η καθε travelina να ξαναγράψει προσφορα της εταιρείας όταν από κατω γραφει ο καθενας οτι θελει για τη βαλίτσα που έχασε, την καθυστέρηση κλπ πάντα αναιτιολόγητα κ απροσωπα. να συνεχίσεις να γράφεις ότι θέλεις όπου θελεις κ να περιμενεις το μοντ να σε διορθώσει αν έτσι νομίζεις ότι λειτουργεί το σαιτ. προσωπικά δεν προσβαλλομαι, να γράφεις ότι θελεις στα καταλληλα θεματα ομως. εδώ μεινε κι εσυ κ ολοι μας στο θεμα που ειναι οι προσφορές της εταιρείας για αυτη την εποχή.
να προστατευθούν από την Alitalia?!!ουδεν σχόλιο γιατί ξεπερνάς τα όρια.
άριστα τοποθετήθηκε ο stavros. συμφωνώ 100%. συνεχίστε μόνοι σας, το κοινό κρίνει.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά η Αλιτάλια έχει βελτιωθεί πολύ τώρα τελευταία.
Φέτος την προτίμησα 3 φορές, Νέα Υόρκη, Μπουένος Άιρες και Λος Άντζελες, ήταν πάντα στην ώρα της και δεν χάθηκαν οι αποσκευές (κάτι που γινόταν παλιότερα).
Έχω χάσει πολλές φορές αποσκευές με την Αλιτάλια - πάντα έφταναν την επόμενη μέρα πάντως - αλλά εδώ και δύο χρόνια δεν έχω παράπονο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά η Αλιτάλια έχει βελτιωθεί πολύ τώρα τελευταία.
Φέτος την προτίμησα 3 φορές, Νέα Υόρκη, Μπουένος Άιρες και Λος Άντζελες, ήταν πάντα στην ώρα της και δεν χάθηκαν οι αποσκευές (κάτι που γινόταν παλιότερα).
Έχω χάσει πολλές φορές αποσκευές με την Αλιτάλια - πάντα έφταναν την επόμενη μέρα πάντως - αλλά εδώ και δύο χρόνια δεν έχω παράπονο.
Αυτο πολυ ευχαριστο. Εμενα ομως μου 'χουν μεινει παιδικα τραυματα...
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Αυτο πολυ ευχαριστο. Εμενα ομως μου 'χουν μεινει παιδικα τραυματα...
Κοίτα να το ξεπεράσεις...
Απ' ότι φαίνεται θα πυκνώσουν τα τραύματα με τόσες περικοπές που κάνουν (όλες οι εταιρίες)...:xmas_mrgreen:
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
Βλεπω ενα 774 ευρω για 2 ατομα Απριλιο για Νεα Υορκη ! Πολυ δελεαστικο θα ελεγα :)

Αναφέρεσαι σε κάποια προσφορά της Alitalia ; Έχεις κάποιο λινκ;


Με ενδιαφέρει ακριβώς το ίδιο πράγμα ( δυο άτομα για ΝΥ το Πάσχα), για αυτό ρωτάω.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αναφέρεσαι σε κάποια προσφορά της Alitalia ; Έχεις κάποιο λινκ;
Με ενδιαφέρει ακριβώς το ίδιο πράγμα ( δυο άτομα για ΝΥ το Πάσχα), για αυτό ρωτάω.
δεν υπάρχει λινκ. η πολυ τιμή αυτη 387 Ε για ΝΥ ισχυει ακομα αλλα οχι για ημερομηνιες κοντα στο Πασχα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.940
Νεότερο μέλος
then8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom