Ιταλία Προτάσεις για Ιταλία οδικώς!!!!

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
:rolleyes:
στην εισοδο της πόλης εχει υπαιθριο παρκινγκ 1,50 την ώρα..προσεχε να εχεις κερματα μαζι σου...γιατι αλλιως θα αναγκαστεις να πας στο χωρίο να χαλασεις και να επιστρεψεις..εγω χαλασα στην τραπεζα μπαινοντας..50 ευρώ σε κερματα...δεν χαλουσε διαφορετικα..
για το αλλο δεν ξέρω...

μια και το αναφερει ι Ιωάννα και τωρα το ειδα
μπαινοντας στο bellagio κανεις δεξιά στον δρόμο με τις μεταλλικές πορτες που ανηφωρίζει και παρκάρεις free για όσες ωρες η μερες θελεις
ο δρόμος κανει τον κυκλο του bellagio και ενωνει με την παραλία
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Εντελώς υποκειμενικά (και μη έχοντας πάει ακόμα στη Stressa):

Ομορφιά της ίδιας της λίμνης: Λουγκάνο, Γκάρντα, Ματζιόρε, Κόμο.
Ομορφιά των χωριών/πόλεων: Κόμο, Ματζιόρε, Γκάρντα, Λουγκάνο.
Διαδρομές: Κόμο, Ματζιόρε, Λουγκάνο, Γκάρντα
Σύνολικό πακέτο: Κόμο, Ματζιόρε, Γκάρντα, Λουγκάνο.
Η strssa είναι λίμνη ή πόλη στη Ματζιορε;;
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Γεια!!! Κατι εισιτηριακια που βρηκα σημερα την τιμη των οποιων ενεκρινε και ο Samion με εκαναν να σκεφτομαι το πρωτο μου roadtrip:xmas_biggrin:
Με εκκινηση την Ανκονα η την Βενετια σκεφτομαι για μια περιηγηση Ιταλια και ειμαι ανοιχτη και σε αλλες προτασεις... Σκεφτομαι για γυρω στις 12-14 μερες...
Εχω στο μυαλο μου λιμνη Κομο και λιμνη Μaggiore... και ισως και την περιοχη γυρω απο την Γενοβα... εχετε καμια καλη προταση ?:xmas_cheesygrin:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Μεσα Ιουλιου:xmas_biggrin:
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Η δικη μου προταση ειναι να μεινεις οπωσδηποτε σε ενα χωριο εξω απο τη Γενοβα προς cinque terre
δηλ ή Camogli (πιο νεανικο) ή Santa margherita(πιο κοσμοπολιτικο) ειναι οι τοπ επιλογες για μενα (εμεις ειχαμε μεινει Rapallo), οτι και να επιλεξεις ολα ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους και κοντα στο πορτοφινο το οποίο οπωσδηποτε πρεπει να δεις
και συνεxiζoντας προς τα κατω εαν μπορεις βρες ενα ενοικiαζομενο δωματιο στη Vernazza (ξενοδοχεια αποσο ξερω δεν εχει) για να γυρισεις με την ανεση σου τα υπολοιπα χωρια του cinque terre, ειναι ολα υπεροχα!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Γεια!!! Κατι εισιτηριακια που βρηκα σημερα την τιμη των οποιων ενεκρινε και ο Samion με εκαναν να σκεφτομαι το πρωτο μου roadtrip:xmas_biggrin:
Με εκκινηση την Ανκονα η την Βενετια σκεφτομαι για μια περιηγηση Ιταλια και ειμαι ανοιχτη και σε αλλες προτασεις... Σκεφτομαι για γυρω στις 12-14 μερες...
Εχω στο μυαλο μου λιμνη Κομο και λιμνη Μaggiore... και ισως και την περιοχη γυρω απο την Γενοβα... εχετε καμια καλη προταση ?:xmas_cheesygrin:

έχω πάει και στις δύο λίμνες οι οποίες είναι πανέμορφες,αλλά φίλοι Ιταλοί μου είπαν οτι η λίμνη Garda είναι πιό όμορφη και απο τις δύο,απλά δεν είναι τόσο διαφημησμένη,η δε κωμόπολη Sirmione είναι πανέμορφη.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Ανκόνα, Ιταλία προς Βενετία, Ιταλία - Χάρτες Google

Δεν εχει και πολυ Ιταλια μεσα αλλα παιζω με τους χαρτες :xmas_redface: πως σας φαινεται αυτο ? καλο ? χαζο ? ασκοπο?:xmas_redface:
Κοίτα, όσοι είμαστε εδώ τόσες προτάσεις θα ακούσεις. Δε μου φαίνεται κακή η διαδρομή σου, εγώ όμως ομολογώ ότι δε θα την έκανα. Θα αφιέρωνα περισσότερες μέρες Ιταλία και ίσως ανηφόριζα προς Ελβετία, άντε μέχρι και Αυστρία.
Αν πάντως σκέφτεσαι τόσο μεγάλο road-trip, να φτάσεις μέχρι Κροατία, γιατί δεν κλείνεις μία διαδρομή με το πλοίο για να γλυτώσεις χρήματα, και να γυρίσετε οδικώς; Φαντάζομαι πως ίσως οικονομικά να συμφέρει.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
εμενα παλι γνωμη μου οτι ειδικα για καλοκαιρι που σχεδιαζεις το ταξιδι σου θα ειναι κριμα να αφησεις εκτος πλανου αυτα τα υπεροχα ιταλικα μερη που αρχικα σκεφτοσουν.. ο αρχικος σου προσανατολισμος σε λιμνες κομο και ιταλικη ριβιερα-Γενοβα και περιξ ηταν παρα πολυ καλος..
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ναι τελικα προς τα εκει οδηγειται το πλανο:xmas_cheesygrin:
σας ευχαριστω ολους!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom