Ιταλία Προτάσεις για Ιταλία οδικώς!!!!

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
και μετα παλι πισω; ή και κατι ακομα;



Αυτό εννοείται !!!




έχει εκτυπωθεί ήδη η ιστορια σου!

επιστροφή πάλι πίσω στο menaggio και επιστροφή με το ferry η ακολουθής τον s340 και κατεβαίνεις προς Como ( αυτο που έκανα εγώ ...) αν δεν εχεις ήδη δει τα αξιοθέατα της διαδρομής .
άλλη επιλογή ειναι απο menaggio να κάνεις αριστερά προς ( ακολουθείς ταμπέλες για st Moritz και μετα το sorico δεξιά κάτω προς belano varenna και επιστροφή με φερυ στο bellagio ( είναι όμως αρκετα τα χλμ )
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Λάθος .....απο bellagio προς menaggio και varenna ( τρίγωνο )έχει φερυ για ιχ κάθε 40 λεπτά
Χρήστο εσύ πήγες από bellagio στο menaggio με φέρι μποτ και το αυτοκίνητο μαζί? γιατί εγώ από bellagio μόνο προς cernobio μπόρεσα να πάω με το αυτοκίνητο. Μιλάω για Αύγουστο του 2009.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Χρήστο εσύ πήγες από bellagio στο menaggio με φέρι μποτ και το αυτοκίνητο μαζί? γιατί εγώ από bellagio μόνο προς cernobio μπόρεσα να πάω με το αυτοκίνητο. Μιλάω για Αύγουστο του 2009.

ναι σωστά .... ferry κανονικά απο Menaggio προς και απο Bellagio


ορίστε και φωτο ντοκουμέντο Στάυρο ;)

 

tdm

Member
Μηνύματα
71
Likes
3
εννοειται οτι από bellagio θα πατε Varenna !!! δεν χρειάζεστε ιχ
θα πιειτε τα εσπρεσάκια σας και θα φατε στο vecchia varenna
Στο Bellagio που αφήνουμε το αυτοκίνητο? Υπάρχει κάποιο πάρκιν όπως προσεγγίζεις την πόλη?

Και κάτι ακόμα, μετά το Menaggio αξίζει η επιστροφή Porlezza-Valsolda-Lugano-Melide-Bissone-Como χωρίς όμως στάσεις, απλά σαν διαδρομή?
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Στο Bellagio που αφήνουμε το αυτοκίνητο? Υπάρχει κάποιο πάρκιν όπως προσεγγίζεις την πόλη?

Και κάτι ακόμα, μετά το Menaggio αξίζει η επιστροφή Porlezza-Valsolda-Lugano-Melide-Bissone-Como χωρίς όμως στάσεις, απλά σαν διαδρομή?
στην εισοδο της πόλης εχει υπαιθριο παρκινγκ 1,50 την ώρα..προσεχε να εχεις κερματα μαζι σου...γιατι αλλιως θα αναγκαστεις να πας στο χωρίο να χαλασεις και να επιστρεψεις..εγω χαλασα στην τραπεζα μπαινοντας..50 ευρώ σε κερματα...δεν χαλουσε διαφορετικα..
για το αλλο δεν ξέρω...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ααα..και το vechia varenna ηταν κλειστό την δευτέρα που πήγα..οποτε δεν εφαγα...τσεκαρετε αν ειναι παντα κλειστο την δευτερα...
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Δευτερα ειναι κλειστα το αναφερει στο σαιτ τους.
RESTAURANT "VECCHIA VARENNA"

ααρε traveler τι μας έχεις κάνει με τις περιγραφές σου.... έτσι και δεν φάω εκεί θα μου φαίνεται οτι πήγα τσάμπα στην βαρενα.
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Απ΄ότι βλέπω μαζευόμαστε αρκετοί για Ιταλία το Σεπτέμβρη οδικώς!
 

chemeng

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
κουβα
γεια σας παιδια,ως νεος στην παρεα μπορω να κανω μια ερωτηση πανω στο θεμα γιατι ενδιαφερομαι κ εγω γι αυτο το ταξιδι...σχετικα με τις διανυκτερευσεις,βρισκεις εκει που πας ι πρεπει να το κανονισεις πριν ξεκινισεις το ταξιδι σου??κ αν μπορει κ γνοριζει καποιος ασ μου δωσει καμια διευ8υνση..ευχαριστω..
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
καλώς ήλθες στην παρέα μας!
εγώ πάντα τα κλείνω απο πρίν και μεσω booking..
πες μας τι ακριβώς σκεφτεσαι να κάνεις για να σε βοηθησουμε...αν και εχουν αναφερθει παρα πολλά για το συγκεκριμμενο ταξίδι...
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Κι εγω έχω ήδη κλείσει μέσω booking και πέτυχα και πολύ καλές τιμές...θα βρεις και έτσι αν πας αλλά ενδέχεται να ταλαιπωρηθείς και κυρίως (για μένα) να χάσεις χρόνο ψάχνοντας...
 

stavrosm

Member
Μηνύματα
61
Likes
36
Για οσους κατεβαινουν Ανκονα εγω προτεινω διανυκτερευση στο Μιλανο Μαριτιμα το πιο( must ) τουριστικο προορισμο της αδριατικης για τους ιταλους με μια επισκεψη κατοπιν reservation στη ντισκο pineta PINETAbyVISIONNAIRE και για αυτους που διανυκτερευουν Βενετια αμα δεν θελουν το βραδι να βλεπουν εκατομυρια ξενους , μια βολτα στο Jesolo.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.206
Μηνύματα
883.766
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom