Γενικά Προτάσεις για Χριστουγεννα - Πρωτοχρονιά

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
Γεια σας και απο μενα!!
απο οτι καταλαβα οι περισσοτεροι προτεινετε χριστουγεννα στην ευρωπη παρα πρωτοχρονια...
θα ηθελα να ταξιδεψω στη βαυβαυρια(ομολογω οτι η ιδεα μου μπηκε μετα απο τις τελειες ιστοριες που διαβασα εδω μεσα!!) αλλα σκεφτομουν για πρωτοχρονια...αξιζει τον κοπο η καλυτερα να αλλαξω προορισμο?α και κατι ακομα για οποιον ξερει..επειδη θα ηθελα να ταξιδεψω σε αρκετα μερη(οσα προλαβω) στη βαυβαυρια,η επιλογη του αυτοκινητου θα ηταν μια καλη επιλογη για τετοια εποχη,καθως φανταζομαι θα εχει χιονια και παγωνια..
 

stel

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Χριστούγεννα για μπάνια στο Κο Σαμούϊ και πρωτοχρονιά στο μεγαλύτερο Μπιτς πάρτη του κόσμου στο Κο Παγκάν με τιμές λουκουμάκι 480 ευρουδάκια πήγαινε έλα μέχρι Βανγκόγκ άντε και άλλα 150 μέχρι Κο Σαμούϊ … :)
…άσε για τιμές φαγητό και δωμάτια δεν τι συζητώ......
τι χιλιάρικα ευρώ για μια εβδομάδα διαμονή μου συζητάτε …. :(
έτσι για ξενέρωμα ορέ αδέλφια :) και γυρνάς με ένα μαυρισμένο κορμί τζιτζί μες το καταχείμωνο… :)
 

dimiko

Member
Μηνύματα
62
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΪΚΑ
Εμένα το μέρος που με έχει μαγέψει είναι η Πράγα......Φανταστική πόλη για Χριστούγεννα, παραμυθένιο μέρος και έχει και πανέμορφα χωριά όπως το Κρούμλοφ που έχω έρωταααααα!!!!χεχεχε...Για μένα από τα καλύτερα μέρη για Γιορτές.!!Εγώ φέτος θα πάω Βερολίνο - Δρέσδη.....για να δούμε..τι θα δούμε!!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
βλέπω πολλοί θα πάνω Βερολίνο για πρωτοχρονιά. Για πείτε, θα πάτε για αλλαγή του χρόνου στην πύλη του Βραδενβούργου ή έχετε κανονίσει κάπου αλλού; και αν ναι, πού; για ρίξτε προτάσεις! αν και εγώ μάλλον στην πύλη λέω να πάω. Μοναδική εμπειρία θα είναι φαντάζομαι!
 

htz_markos

Member
Μηνύματα
39
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο-Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κέιπ Τάουν
Εγώ φέτος για Χριστούγεννα θα πάω Βερολίνο αλλά θα πάω ένα μήνα πριν τα Χριστούγεννα! Ε, αφού τότε μπορέσαμε... :) Τα καλύτερα Χριστούγεννα μου όμως τα έχω περάσει στο Αμστερνταμ, χρώματα,μουσικές, εικόνες, μυρωδιές... Απίστευτα....
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Εγώ φέτος για Χριστούγεννα θα πάω Βερολίνο αλλά θα πάω ένα μήνα πριν τα Χριστούγεννα! Ε, αφού τότε μπορέσαμε... :) Τα καλύτερα Χριστούγεννα μου όμως τα έχω περάσει στο Αμστερνταμ, χρώματα,μουσικές, εικόνες, μυρωδιές... Απίστευτα....
Πολύ καλή επιλογή Μάρκο μου αλλά πρώτα στη βαλίτσα τοποθέτησε τα ισοθερμικά εσώρουχα γιατί θα το δαγκώσετε. Για να καταλάβεις πέρσι στις γιορτές είχε μείον είκοσι και όπως καταλαβαίνεις ακολούθησε τρελό πάρτυ. Πάντως αν εξαιρεσεις αυτό, πιστεύω ότι θα περάσετε τέλεια . Εμείς τουλάχιστον δεν πτοηθήκαμε. καλό ταξίδι!!!:p
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Χριστούγεννα για μπάνια στο Κο Σαμούϊ και πρωτοχρονιά στο μεγαλύτερο Μπιτς πάρτη του κόσμου στο Κο Παγκάν με τιμές λουκουμάκι 480 ευρουδάκια πήγαινε έλα μέχρι Βανγκόγκ άντε και άλλα 150 μέχρι Κο Σαμούϊ … :)
…άσε για τιμές φαγητό και δωμάτια δεν τι συζητώ......
τι χιλιάρικα ευρώ για μια εβδομάδα διαμονή μου συζητάτε …. :(
έτσι για ξενέρωμα ορέ αδέλφια :) και γυρνάς με ένα μαυρισμένο κορμί τζιτζί μες το καταχείμωνο… :)
Ξέχασες μία βασική λεπτομέρεια. Μέσα σε όλο αυτό το τέλειο χριστουγεννιάτικο ταξίδι μπορείς να απολαύσεις και την εμπειρία του thai masage από το πρωί μέχρι το βράδυ!! Τώρα ολοκληρώθηκε .:rolleyes:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Γεια σας και απο μενα!!
απο οτι καταλαβα οι περισσοτεροι προτεινετε χριστουγεννα στην ευρωπη παρα πρωτοχρονια...
θα ηθελα να ταξιδεψω στη βαυβαυρια(ομολογω οτι η ιδεα μου μπηκε μετα απο τις τελειες ιστοριες που διαβασα εδω μεσα!!) αλλα σκεφτομουν για πρωτοχρονια...αξιζει τον κοπο η καλυτερα να αλλαξω προορισμο?α και κατι ακομα για οποιον ξερει..επειδη θα ηθελα να ταξιδεψω σε αρκετα μερη(οσα προλαβω) στη βαυβαυρια,η επιλογη του αυτοκινητου θα ηταν μια καλη επιλογη για τετοια εποχη,καθως φανταζομαι θα εχει χιονια και παγωνια..
Εγώ προσωπικά τα τελευταία χρόνια προτιμώ να ταξιδεύω Πρωτοχρονια και όχι Χριστούγεννα, καθώς τα Χριστούγεννα στην Κεντρική Ευρώπη οι ντόπιοι είναι κλεισμένοι στα σπίτα τους και τα περισσότερα αξιοθέτα την 25 και 26 είναι κλειστά, ενώ πλην τους τουρίστες έξω δε συναντάς κάποιον άλλο.
Τώρα αν θέλει κάποιος πραγματικά να απολαύσει Χριστουγεννιάτικες Αγορές καλύτερα για μένα να πάει αρχές Δεκεμβρίου.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Συμφωνω απολυτα με dik-7, τα χριστουγεννα ολοι ειναι ταμπουρωμενοι σπιτια τους με τις οικογενειες τους, ουτε τα μεσα συγκοινωνίας λειοτυργουν, τα περισσότερα εστιατρια ειναι κλειστα ενώ ακομη και τη δευτερη μερα τα περισσοτερα μαγαζια παραμενεουν κλειστα με αποτελεσμα οι τουριστες να τριγυριζουν σε μια ερημη πολη, ενω την πρωτοχρονια αντιθετα ειναι ολοι στους δρομους, ειδικα οι ευρωπαιοι συνηθιζουν να γιορταζουν την αλλαγή του χρονου εξω, σε πλατειες κλπ και η ατμοσφαιρα ειναι ακρως εορταστική
γι αυτό άλλωστε και τα ξενοδοχεια έχουν πολυ πιο χαμηλές τιμές τα χριστουγεννα, ενω εκτοξευονται στα υψη την πρωτοχρονια
 

fiesta

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Peru
Ταξίδι-Όνειρο
Mars
ειμαι νεο μελος και προσπαθω να εγκλιματιστω

Χριστούγεννα για μπάνια στο Κο Σαμούϊ και πρωτοχρονιά στο μεγαλύτερο Μπιτς πάρτη του κόσμου στο Κο Παγκάν με τιμές λουκουμάκι 480 ευρουδάκια πήγαινε έλα μέχρι Βανγκόγκ άντε και άλλα 150 μέχρι Κο Σαμούϊ … :)
…άσε για τιμές φαγητό και δωμάτια δεν τι συζητώ......
τι χιλιάρικα ευρώ για μια εβδομάδα διαμονή μου συζητάτε …. :(
έτσι για ξενέρωμα ορέ αδέλφια :) και γυρνάς με ένα μαυρισμένο κορμί τζιτζί μες το καταχείμωνο… :)
καλησπερα, θελω να ταξιδεψω για δευτερη φορά στο Κο σαμουι και οι τιμες ειναι πανακριβες τωρα, θα μπορουσες να μου πεις που βρισκουμε τοσο οικονομικα εισιτηρια όπως διαβαζω στο μηνυμα σου???

εάν εχεις να μου προτεινεις καποια ιστοσελιδα και με ποιο τροπο??

γιατι απο όσα εχω κοιταξει οι τιμες ειναι πανω από 1.000 ευρώ...


ευχαριστω

fiesta
 

stel

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
καλησπερα, θελω να ταξιδεψω για δευτερη φορά στο Κο σαμουι και οι τιμες ειναι πανακριβες τωρα, θα μπορουσες να μου πεις που βρισκουμε τοσο οικονομικα εισιτηρια όπως διαβαζω στο μηνυμα σου???

εάν εχεις να μου προτεινεις καποια ιστοσελιδα και με ποιο τροπο??

γιατι απο όσα εχω κοιταξει οι τιμες ειναι πανω από 1.000 ευρώ...


ευχαριστω

fiesta
:) :cool: :rolleyes:
Για σου φίλε μου όλα θα τα βρεις στην παρέα μας όλοι οι ταϊλανδό-κτυπημένοι είναι μαζεμένοι στο --> http://www.thai.gr :clap:
 
Last edited by a moderator:

stel

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
:) :cool: :rolleyes:
Για σου φίλε μου όλα θα τα βρεις στην παρέα μας όλοι οι ταϊλανδό-κτυπημένοι είναι μαζεμένοι στο -->
:) :cool: :rolleyes:
Για σου φίλε μου όλα θα τα βρεις στην παρέα μας όλοι οι ταϊλανδό-κτυπημένοι είναι μαζεμένοι στο --> http://www.thai.gr :clap:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom