Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.082
Likes
2.496
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Παιδάκια μου πολυταξιδεμένα, επειδή ακόμα δεν βγήκαν τα μίλια της Star Alliance για τον Αύγουστο για Αμερική που θέλω, μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πόσο πάνω-κάτω θα πάνε οι φόροι αεροδρομίου που θα επιβαρυνθώ πήγαινε-έλα Καλιφόρνια? Οικονομική ή/και business.

Διαφέρουν ανά αεροπορική ή όχι?

Στην Aegean θα ξέρουν να μου πουν αν πάρω να ρωτήσω?

Θέλω να βγάλω ένα πρώτο budget...

Edit: Έκανα ένα search σε εισιτήρια και είδα ποιοι είναι οι φόροι σε διάφορες αεροπορικές, αλλά δε ξέρω αν θα είναι οι ίδιοι κι αν πάω με μίλια..
 
Last edited:

_Fil_

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπέρα, είναι το πρώτο μου post στη σελίδα!
Τα τελευταία χρόνια ταξιδεύω Ευρώπη με διάφορες εταιρείες ωστόσο θα ήθελα να καταλήξω σε 1-2 έτσι ώστε να βγάλω κάρτα για μίλια.Η έδρα μου είναι Θεσσαλονίκη και μετά από έρευνα είμαι ανάμεσα στην Aegean (Star alliance) και Εithad Airways γιατί ταξίδεψα με την Air Serbia και ήταν όλα αρκετά ικανοποιητικά.
Θα ήθελα προτάσεις δικές σας!!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

_Fil_

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Ίσως να μάζευα περισσότερα μίλια αν είχα μια απο αύτες!Επίσης δεν ξέρω αν η Eithad προσφέρει πολλά δρομολόγια από Θεσσαλονίκη.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Ίσως να μάζευα περισσότερα μίλια αν είχα μια απο αύτες!Επίσης δεν ξέρω αν η Eithad προσφέρει πολλά δρομολόγια από Θεσσαλονίκη.
Αν επισκεφτείς την ιστοσελίδα της αυτό εύκολα το βρίσκεις,πάντως νομίζω με την miles and bonus μαζεύονται πιο εύκολα τα μίλια και με άλλους τρόπους...
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Παιδάκια μου πολυταξιδεμένα, επειδή ακόμα δεν βγήκαν τα μίλια της Star Alliance για τον Αύγουστο για Αμερική που θέλω, μήπως ξέρει κάποιος να μου πει πόσο πάνω-κάτω θα πάνε οι φόροι αεροδρομίου που θα επιβαρυνθώ πήγαινε-έλα Καλιφόρνια? Οικονομική ή/και business.

Διαφέρουν ανά αεροπορική ή όχι?

Στην Aegean θα ξέρουν να μου πουν αν πάρω να ρωτήσω?

Θέλω να βγάλω ένα πρώτο budget...

Edit: Έκανα ένα search σε εισιτήρια και είδα ποιοι είναι οι φόροι σε διάφορες αεροπορικές, αλλά δε ξέρω αν θα είναι οι ίδιοι κι αν πάω με μίλια..
Νομίζω σε συμφέρει η Air Canada που είναι και μέλος της Star Alliance και οι φόροι για LAX είναι πάρα πολύ προσιτοί,γύρω στα 160 CAD...;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.ακόμα δεν βγήκαν τα μίλια της Star Alliance για τον Αύγουστο
2.κάποιος να μου πει πόσο πάνω-κάτω θα πάνε οι φόροι αεροδρομίου που θα επιβαρυνθώ πήγαινε-έλα Καλιφόρνια? Οικονομική ή/και business.
3.είδα ποιοι είναι οι φόροι σε διάφορες αεροπορικές, θα είναι οι ίδιοι?.
1. Τι εννοεις? Στο σαιτ της Lufthansa κλεινεις για τους επομενους 11 μηνες..
2.400-500Ε. Στη Sky team κατω απο τα μισα..περαστικα.
3.οχι.

Νομίζω σε συμφέρει η Air Canada που είναι και μέλος της Star Alliance και οι φόροι για LAX είναι πάρα πολύ προσιτοί,γύρω στα 160 CAD...;)
Μιλας για φορους award που ρωτησε? Κι αν ναι με Aegean?
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Μιλάω για τους φόρους που χρεώνει η Air Canada για τον ναύλο ATH-YYZ-LAX με επιστροφή.
Για ποιους φόρους award ρώτησε;Τι εννοείς;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.397
Likes
9.331
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μιλάω για τους φόρους που χρεώνει η Air Canada για τον ναύλο ATH-YYZ-LAX με επιστροφή.
Για ποιους φόρους award ρώτησε;Τι εννοείς;
Η ερωτηση, οπως ειναι διατυπωμενη τουλαχιστον, αναφερεται σε εισητηρια επιβραβευσης. που εχουν αλλους "φορους" απο αυτο ποθυ απαντησες. Το θεμα εξαλλου αφορα τα μιλια του προγράμματος της Αιγαιου και σχετικα με αυτα, οχι γενικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.069
Μέλη
38.964
Νεότερο μέλος
Sandofer

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom