Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.153
Likes
20.462
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Όχι, κάποια είναι κατηγορίας flex
Άρα τα award εισιτήρια έχουν την πολιτική αποσκευών της Aegean που αφορά γενικά τους τύπους των εισιτηρίων της. Είχα την εντύπωση οτι όλα τα award έχουν 23κιλη βαλίτσα ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω κλείσει ποτέ εισιτήριο award που να μην έχει 23κιλη βαλίτσα.

Thanks
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Άρα τα award εισιτήρια έχουν την πολιτική αποσκευών της Aegean που αφορά γενικά τους τύπους των εισιτηρίων της. Είχα την εντύπωση οτι όλα τα award έχουν 23κιλη βαλίτσα ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω κλείσει ποτέ εισιτήριο award που να μην έχει 23κιλη βαλίτσα.

Thanks
Τα award με εξαργύρωση bonus πόντους έχουν όλα βαλίτσα είναι comfort flex η business, τα award με εξαργύρωση μίλιων έχουν την επιλογή για flex η για comfort flex
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Περίεργο αυτό πάντως αν έκλεισες άμεσα και το τρίτο εισιτήριο γιατί πολλές φορές αναγκαστικά επειδή δε γίνεται στην ίδια κράτηση να βάλεις flex και comfort flex αναγκαστικά κι εγώ τα σπάω. Να έτυχε να κλείσει ταυτόχρονα και κάποιος άλλος γιατί αυτόματα να κατέβηκε το τρίτο εισιτήριο δείχνει απίθανο
Κι όμως. Αμέσως πήγα να το κλείσω και το τρίτο. Δεν νομίζω ότι πρόλαβε και εκλεισε κάποιος άλλος. Σκέφτηκα μόνο τον νόμο προσφορας- ζήτησης. Ότι αφού είχε μείνει μόνο ένα award διαθέσιμο, το έκαναν μπίζνες που είναι πιο ακριβό, γιατί πλέον θα είχε περισσότερη ζήτηση από όση είχαν τα τρία όταν ξεκίνησα την κράτηση. Αφού εκλεισα και το τρίτο μπίζνες λοιπόν, δεν υπήρχε άλλο award διαθέσιμο μετά. Υπολόγιζα από την αρχή ότι θα είναι σύνολο τρία (το πολύ τέσσερα) σε αυτήν την πτήση, όπως έχω διαβάσει εδώ μέσα.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Άρα τα award εισιτήρια έχουν την πολιτική αποσκευών της Aegean που αφορά γενικά τους τύπους των εισιτηρίων της. Είχα την εντύπωση οτι όλα τα award έχουν 23κιλη βαλίτσα ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω κλείσει ποτέ εισιτήριο award που να μην έχει 23κιλη βαλίτσα.

Thanks
Καλημέρα, να ρωτησω κάτι για να ξεμπερδευτώ?? Δεν έχω κλείσει ακόμα award εισιτηριο. Παρακαλώ διευκρινστε μου. Μήπως @Sassenach77 τα award των εταιρειων της συμμαχίας έχουν όλα βαλίτσα ενώ αυτά με πτήσεις της Aegean υπόκεινται σε flex και comfort flex?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.534
Έχεις δίκιο, το μπέρδεψα με κουπόνια και γκολντ. Τώρα που το σκέφτομαι δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με παρέα που ο ένας να ήταν μπιζνες και ο άλλος οικονομική.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.534
Άρα τα award εισιτήρια έχουν την πολιτική αποσκευών της Aegean που αφορά γενικά τους τύπους των εισιτηρίων της. Είχα την εντύπωση οτι όλα τα award έχουν 23κιλη βαλίτσα ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω κλείσει ποτέ εισιτήριο award που να μην έχει 23κιλη βαλίτσα.

Thanks
Ακριβώς. Μόνο στα award με άλλες εταιρείες έχεις τη βαλίτσα στάνταρ (και σε κάποιες 2 βαλίτσες). Άρα συμπεραίνω ότι δεν κλείνεις ποτέ award Aegean ή δεν έχεις ασχοληθεί με βαλίτσα αν το έχεις κάνει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.079
Άρα τα award εισιτήρια έχουν την πολιτική αποσκευών της Aegean που αφορά γενικά τους τύπους των εισιτηρίων της. Είχα την εντύπωση οτι όλα τα award έχουν 23κιλη βαλίτσα ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω κλείσει ποτέ εισιτήριο award που να μην έχει 23κιλη βαλίτσα.

Thanks
Οχι, 2 φορες που η Aegean μου αντικατεστησε πτησεις flex με αντιστοιχες της SAS λογω ακυρωσης της Aegean, εδωσαν εισιτηριο χωρις 23κιλη.
Ο γενικος κανονας ειναι οτι θα δωσεις παραπανω μιλια απο το μινιμουμ στην Ευρωπη για να παρεις 23κιλη.
Το πιο γενναιοδωρο προγραμμα ειναι η εξαργυρωση bonus με -50% που δινει 23κιλη, γιατι τοτε δεν συμφερει καθολου να φας μιλια.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom