Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.756
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Στο award που έχω κλείσει τώρα μου δίνει δυνατότητα αλλαγής on line. Όλα τα σκέλη είναι με Turkish.
Ίσως επειδή είναι μόνο μια εταιρεία; Σε μένα συνδυασμός Turkish και Singapore, δεν μπορώ να τα διαχειριστώ μόνη μου.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.457
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ίσως επειδή είναι μόνο μια εταιρεία; Σε μένα συνδυασμός Turkish και Singapore, δεν μπορώ να τα διαχειριστώ μόνη μου.
Δεν το γνωρίζω, αλλά πιθανόν να είναι αυτό. Γι αυτό το διευκρίνησα, το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Καλησπέρα σε όλους,

Μου λείπουν 4000 μίλια για αναβάθμιση σε gold στις επόμενες 15 μέρες. Μπορείτε να προτείνετε έναν τρόπο να τα μαζέψω σχετικά σύντομα; Ποια γραμμή θα βόλευε για το καλύτερο ratio μιλίων κόστους (πετάω από Θεσσαλονίκη).
Ενα comfort flex πηγαινε ελα σε κοντινο ευρωπαικο προορισμο μεσω αθηνας πρεπει να δινει πανω απο 4,000 μιλια αλλα θα κοστισει 250-300 ευρω φανταζομαι. Οποτε αν δεν χρειαζεσαι να κανεις τετοιο ταξιδι και αν δεν κανεις πανω απο τουλαχιστον 5-6 ταξιδια το χρονο με Aegean/ Star Aliance ισως και να μην αξιζει να δαπανησεις αυτο το ποσο για να διατηρησεις τη βαθμιδα. Φυσικα εσυ ξερεις καλυτερα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.987
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους,

Μου λείπουν 4000 μίλια για αναβάθμιση σε gold στις επόμενες 15 μέρες. Μπορείτε να προτείνετε έναν τρόπο να τα μαζέψω σχετικά σύντομα; Ποια γραμμή θα βόλευε για το καλύτερο ratio μιλίων κόστους (πετάω από Θεσσαλονίκη).
Θεσσαλονίκη - Αθήνα - XXXX εντός Ελλάδας με επιστροφή σε Comfortflex δίνει 3200 μίλια. Αγοράζεις και τα υπόλοιπα. Για Κέρκυρα που κοίταξα είδα μια προσφορά, ίσως έχει και γι αλλού.
Εναλλακτικά, Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Λάρνακα (έχει σχετικά φτηνά Business Basic) ή Θεσσαλονίκη - Αθήνα - Βυρρητός (φθηνά economy, αλλά όχι με αυθημερόν επιστροφή).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ρε σεις να ρωτήσω, τα κουπόνια από τις κάρτες για βαλίτσα, θέση κτλ κτλ δεν μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε για μετά την κράτηση;
Γιατί σίγουρα έχω προσθέσει π.χ βαλίτσα μετά την κράτηση.

Σήμερα λοιπόν πάω να προσθέσω upfront θέση και μου γράφει πως "δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε τον εκπτωτικό κωδικό σας".

Μιλάω στο Τουίτερ με την Aegean και μου λένε πως αυτά τα κουπόνια είναι μόνο κατά την διάρκεια της κράτησης, όμως 10000% έχω χρησιμοποιήσει μετά την κράτηση για προσθήκη βαλίτσας και θέσης άλλη φορά.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.457
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ρε συ θα με τρελάνουν, μου λένε πως είναι μόνο κατά την διάρκεια!
Να τους πεις οτι στους όρους των κουπονιών αναγράφει "Ο εκπτωτικός κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί και μέσα απο την ενότητα Η Κράτηση μου , εφόσον ο κάτοχος της κάρτας συμπληρώσει τον αριθμό κράτησης (pnr) και το επίθετό του".

ΥΓ. σε τι εισιτήριο προσπαθείς να περάσεις το κουπόνι, κανονικό ή award;
 

Billouk

Member
Μηνύματα
497
Likes
1.628
Ρε σεις να ρωτήσω, τα κουπόνια από τις κάρτες για βαλίτσα, θέση κτλ κτλ δεν μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε για μετά την κράτηση;
Γιατί σίγουρα έχω προσθέσει π.χ βαλίτσα μετά την κράτηση.

Σήμερα λοιπόν πάω να προσθέσω upfront θέση και μου γράφει πως "δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε τον εκπτωτικό κωδικό σας".

Μιλάω στο Τουίτερ με την Aegean και μου λένε πως αυτά τα κουπόνια είναι μόνο κατά την διάρκεια της κράτησης, όμως 10000% έχω χρησιμοποιήσει μετά την κράτηση για προσθήκη βαλίτσας και θέσης άλλη φορά.
Δοκίμασε να τον πληκτρολογήσεις, όχι copy paste.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τελικά μου είπαν πως δεν γίνεται να το χρησιμοποιήσω γιατί έχω κάνει κρατήσει από τρίτο πάροχο και όχι μέσω του app ή του site.
Και όντως το δοκίμασα σε άλλη πτήση που έκλεισα απευθείας μέσω της Aegean και δούλεψε κανονικά.
 
Μηνύματα
626
Likes
2.873
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Επειδή λόγω δουλειάς ταξιδεύω συχνά και μου κλείνουν τα εισιτήρια από πρακτορείο, σε αυτά δεν μπαίνουν καθόλου award κουπόνια. Μόνο το fast track έχω καταφέρει να περάσω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.728
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom