Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

Lida1984

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Καλημέρα σας:)
Θέλω πραγματικά να σας ευχαριστήσω για όλες τις πληροφορίες που άντλησα μέσα από τις απαντήσεις σας:)
Η τελευταία μου ερώτηση απευθύνεται στον φίλο panpan λόγω του ότι διαμένει μόνιμα εκεί!!!
Επειδή έχουμε αρκετές ημέρες στη διάθεσή μας θα μας συνέστηνες καμιά εκδρομούλα; Και να ναι ποια και με ποιο γραφείο καθώς και το κόστος;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.812
Την Παρασκευή πετάμε
Κατ'αρχάς καλώς να έρθεις,να έχεις ζεστά ρούχα γιατί έπεσε η θερμοκρασία,ειδικά αν κινηθείς εκτός Βαρκελώνης.Εχθές η χιονόπτωση ήταν πρωτοφανείς στα περίχωρα της Βαρκελώνης.Εγώ ήμουν αποκλεισμένος 2 ώρες
IMG_20150204_083953.jpg

Επειδή έχουμε αρκετές ημέρες στη διάθεσή μας θα μας συνέστηνες καμιά εκδρομούλα; Και να ναι ποια και με ποιο γραφείο καθώς και το κόστος;
Πόσα άτομα και σε ποια γλώσσα προτιμάς; :)
 

Lida1984

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
2 Άτομα είμαστε εγώ και ο άντρας μου:)
Για πόσους βαθμούς θερμοκρασία μιλάμε;;;
Χιονίζει και μέσα στη πόλη;;; Σε ότι αφορά τη γλώσσα σαφέστατα ελληνικά αν γίνεται αλλιώς αγγλικά:):):)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.812
Όχι μέσα στην πόλη δεν χιόνισε,αλλά στο πάρκο Güell ναι.
Θα δω τα προγράμματα και θα σ'ενημερώσω που γίνονται αυτό το καιρό
εκδρομές και σε τι γλώσσες είναι διαθέσιμες.
Μέχρι πότε θα μείνεις και θα έχεις πρόσβαση σε ιντερνέτ;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@panpan τι λεει ο καιρος στη Βαρκελωνη; Το ΣΚ ελπιζω να μην εχει βαρυχειμωνια.

Θελω προτασεις για κεντρικο, ρομαντικο, ανετο, με καθαρη ατμοσφαιρα, ζεστο, ισογειο, με καλο φαγητο εστιατοριο για το Σαββατο βραδι.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.812
τι λεει ο καιρος στη Βαρκελωνη; Το ΣΚ ελπιζω να μην εχει βαρυχειμωνια.
Ο καιρός θα είναι ακόμα καλύτερος σύμφωνα με νεότερη πρόβλεψη και η πιθανότητα
βροχής απομακρύνθηκε.
Αν είσαι εδώ την Κυριακή 15/2 είσαι καλεσμένος σε μπάρμπεκιου. :welcome:
 

magio

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους!
Είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ. Ετοιμάζομαι και εγώ να επισκεφθώ για πρώτη φορά τη Βαρκελώνη μαζί με τρεις φίλες την εβδομάδα της Καθαράς Δευτέρας (24/2-28/2). Όσα έχουν γραφτεί μας έχουν βοηθήσει πολύ και μας έχουν δώσει απαντήσεις σε ερωτήσεις που και οι ίδιες είχαμε. Αυτό που αρχικά θα ήθελα να ρωτήσω είναι γένικα τι κλίμα επικρατεί στη Βαρκελώνη αυτές τις μέρες μέτα την έκρηξη στο εργοστάσιο στην Ιγουαλάδα. Έχουμε, η αλήθεια είναι, αγχωθεί με το όλο συμβάν. Όποιος ξέρει και μπορεί να μας περιγράψει την όλη κατάσταση που επικρατεί εκεί θα μας βοηθούσε πολύ.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.812
Όποιος ξέρει και μπορεί να μας περιγράψει την όλη κατάσταση που επικρατεί εκεί θα μας βοηθούσε πολύ.
τα μωρά κλαίνε,οι μάνες ουρλιάζουν και ψάχνουν τα παιδιά τους,οι παππούδες στο μάρκετ παίρνουν γάλατα για τα παιδιά και έχουν ανοίξει όλα τα καταφύγια στην δυτική Βαρκελώνη.Ο στρατός έχει μοιράσει μάσκες στον κόσμο και οι παπάδες
κάνουν ολονύκτιες παρακλήσεις. :)
Κατά τ'άλλα όλα μια χαρά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.225
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom